Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Sylwi i Darka ZET


darekzet

Recommended Posts

Bardzo podoba mi się pomysł na zabudowę w przedpokoju-chyba zmałpuję :wink: podoba mi się też pomysł na fotki rodzinne :p

 

jak Ci się podoba pomysł to pewnie że małpuj ! :)

forum właśnie po to jest, żeby ułatwiać sobie budowę i trudne wybory

 

dla ułatwienia poniżej masz rzut zabudowy w wiatrołapie

 

http://images8.fotosik.pl/175/3fe5c5d3c9cddc10m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Witam cieplo ,zabudowa kominka rewelacja, prostosta zadnych udziwian to lubie zreszta cala zabudowa GK wyszla super gratuluje moze cos zmalpuje ale droga do tego daleka.W domku robi sie pomalu przytulnie i cieplo.Gratuluje !!! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplo ,zabudowa kominka rewelacja, prostosta zadnych udziwian to lubie zreszta cala zabudowa GK wyszla super gratuluje moze cos zmalpuje ale droga do tego daleka.W domku robi sie pomalu przytulnie i cieplo.Gratuluje !!! :)

 

w sobotę odebrałem ramkę, która będzie zamontowana dookoła wkładu

jak zmontuje wszystko to wkleje zdjęcia w dzienniku ... powinno być miodzio ... oczywiście jeżeli ktoś lubi taki styl :)

 

gdyby coś Ci się konkretnie podobało z zabudowy GK to śmiało pytaj, podeśle Ci projekt z wybranym detalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gdyby coś Ci się konkretnie podobało z zabudowy GK to śmiało pytaj, podeśle Ci projekt z wybranym detalem

 

Witam cieplutko :D

Darku patrzac na kominek to , az sie chce zamieszkac w Twoim domku tak sobie mysle , ze moze zaniecham budowy wlasnego ( a na co mi to uzeranie sie z budowlancami :x ) i wprowadze sie do Was :D

Wiem , wiem kazdy swoje musi przejsc .... az szkoda ze ja zaczynam dopiero w kwietniu a z drugiej strony moze i dobrze bo mam gdzie " malpowac " pomysly. Wasz dziennik budowy juz wrzucilam do FAVORITES

Pozdrawiam

P.S.

U mnie temperaturka -2 i sloneczko wyglada zza chmurki w ciagu dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażaniem dziennika. Uzmysłowiłeś mi Darku, jak niewiele wiem w temacie budowy i jaki jest ogrom tego przedsięwzięcia. Mamy w planach nieduży, do 140 m domek niepodpiwniczony. Coś czuję, że częściej będę pukać do Ciebie o radę.

 

Porcja pytań na dzień dobry:

 

Czy Twój domek projektowała p. Grażyna Melcher-Aluchna (coś mi się wydawało, że gdzieś w wątku mi mignęło? Dzwoniłam do niej z pytaniem o koszty zmian w projekcie gotowym i poradziła mi zamówienie u autora zmian konstrukcyjnych (wydłużenie domu o 1 m i zmiana garażu na dwustanowiskowy z tarasem na dachu). I tak się teraz zastanawiam. Biuro chce za projekt 3000 zł (ze zmianami konstr). Dodatkowo i tak będę musiała zapłacić za przesunięcie drzwi, zmianę okien. Pisałeś, ze projekt Ciebie kosztował 4000 zł. Czy architekt projektował u Ciebie także system wentylacji i instalację odkurzacza centralnego?

 

Czy możesz mi podać namiary na swojego geodetę? Tego dobrego i znajomego :)

 

Ile Cię kosztował cały system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

 

To chyba tyle na już :) Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko :D

Darku patrzac na kominek to , az sie chce zamieszkac w Twoim domku tak sobie mysle , ze moze zaniecham budowy wlasnego ( a na co mi to uzeranie sie z budowlancami :x ) i wprowadze sie do Was :D

Wiem , wiem kazdy swoje musi przejsc .... az szkoda ze ja zaczynam dopiero w kwietniu a z drugiej strony moze i dobrze bo mam gdzie " malpowac " pomysly. Wasz dziennik budowy juz wrzucilam do FAVORITES

Pozdrawiam

P.S.

U mnie temperaturka -2 i sloneczko wyglada zza chmurki w ciagu dnia

 

ciesze się że komuś podobają się moje pomysły :)

wiesz, czasami ... nawet dość często ... mam ochotę rzućić to wszystko w pi...du i sprzedać dom ... ale chyba za dużo serca i nerwów włożyłem w budowę aby go sprzedać :-?

 

powodzenia w budowie Twojego domku :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażaniem dziennika. Uzmysłowiłeś mi Darku, jak niewiele wiem w temacie budowy i jaki jest ogrom tego przedsięwzięcia. Mamy w planach nieduży, do 140 m domek niepodpiwniczony. Coś czuję, że częściej będę pukać do Ciebie o radę.

 

Porcja pytań na dzień dobry:

 

Czy Twój domek projektowała p. Grażyna Melcher-Aluchna (coś mi się wydawało, że gdzieś w wątku mi mignęło? Dzwoniłam do niej z pytaniem o koszty zmian w projekcie gotowym i poradziła mi zamówienie u autora zmian konstrukcyjnych (wydłużenie domu o 1 m i zmiana garażu na dwustanowiskowy z tarasem na dachu). I tak się teraz zastanawiam. Biuro chce za projekt 3000 zł (ze zmianami konstr). Dodatkowo i tak będę musiała zapłacić za przesunięcie drzwi, zmianę okien. Pisałeś, ze projekt Ciebie kosztował 4000 zł. Czy architekt projektował u Ciebie także system wentylacji i instalację odkurzacza centralnego?

 

Czy możesz mi podać namiary na swojego geodetę? Tego dobrego i znajomego :)

 

Ile Cię kosztował cały system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

 

To chyba tyle na już :) Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

no niestety budowa nie jest łatwa ... szczególnie gdy chcesz wybudować wmiarę tanio i dobrze ... nie będę Ci ściemniał ... budowa to droga przez mękę

cały czas odnosi się wrażenie że wszyscy chcą Cie wydoić z kasy nie za wiele dając w zamian ... ale nie załamuj się :) ... może w Twoim przypadku przebiegnie to gładko :lol:

 

nasz dom to projekt indywidualny projektowany przez Panią Grażynę z Duczek

projekt jest "dopieszczony" pod względem dokładności i moi budowlańcy byli zachwyceni tym, że można było niewiele myśląc i patrząc tylko w projekt murować

jeżeli chcesz projekt na szybko to kup gotowy i będziesz miała "z bani" ... ale ja polecam zaprojektowanie domku "pod siebie" ... trwa to dłużej ale masz pewność, że wszystko będzie tak jak lubisz

my zanim zaczeliśmy robić projekt to przewertowaliśmy setki gotowców i na podstawie rozwiązań z kilku z nich Pani Grażyna narysowała nasz domek

 

instalacje centralnego odkurzacza i wentylacji robiły firmy zajmujące się tym profesjonalnie ... nie było to "wrysowywane" na etapie projektu

wentylacja kosztowała około 21 tys

 

geodetę śmiało Ci polecam ... robią szybko, dobrze i wmiarę tanio ... powołaj się na mnie jak będziesz dzwoniła > Adam Kowalczyk 0-501 831 461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę zmieniło sie w moim życiu ... po ponad 10ciu latach pracy w jednej firmie podjąłem decyzję o zwolnieniu się ... w końcu dorosłem do decyzji, że nie warto robić coś co mnie nie satysfakcjonuje i wpędza w depresję.

No i się stało :) Czas zacząć robić coś z pasją :wink: - może jakieś płytki na elewacji... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę zmieniło sie w moim życiu ... po ponad 10ciu latach pracy w jednej firmie podjąłem decyzję o zwolnieniu się ... w końcu dorosłem do decyzji, że nie warto robić coś co mnie nie satysfakcjonuje i wpędza w depresję.

No i się stało :) Czas zacząć robić coś z pasją :wink: - może jakieś płytki na elewacji... :D

 

oj tak Panie Leszku ... pamięta Pan, brzęczałem na ten temat już w sierpniu ... ale dopiero teraz "znalazłem jaja" by podjąć męską decyzję :)

 

dobrze, że z Panem jestem w 100% rozliczony bo pewnie teraz bym juz nie zapłacił ;)

 

płytki przykleję na wiosnę ... w końcu jako bezrobotny będę miał sporo czasu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
:) Witam dawno mnie tutaj nie bylo a tu wielkie zmiany, zarowno w zyciu jak i w domku.Piekny ten kominek z ta stalowa obudowa :o bardzo mi sie podoba,czekam na dalsza porcje zdjec. Nie wiem czy kolega szuka nowej pracy czy sam bedzie cos dzialal......... dasz rade, jak patrze na Twoja budowe w jaki sposob ja prowadzisz to chyba nie ma dla Ciebie rzeczy niemozliwych.Powodzenia zycze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam dawno mnie tutaj nie bylo a tu wielkie zmiany, zarowno w zyciu jak i w domku.Piekny ten kominek z ta stalowa obudowa :o bardzo mi sie podoba,czekam na dalsza porcje zdjec. Nie wiem czy kolega szuka nowej pracy czy sam bedzie cos dzialal......... dasz rade, jak patrze na Twoja budowe w jaki sposob ja prowadzisz to chyba nie ma dla Ciebie rzeczy niemozliwych.Powodzenia zycze :D

 

dzięki za słowa otuchy ! postaram się zrobić coś swojego a jak mi nic nie wyjdzie to dopiero za etatem będę się rozglądał ... ostatecznie na chleb dla dzieci to i mcdonaldzie frytki będę sprzedawał ;)

 

kolejne zdjęcia niebawem ... nie mogę trochę się z czasem obrobić a i z netem w domu problemy ciągłe mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziennik budowy, przeczytałem jak na razie do stanu SSO bo tyle zamierzam w tym roku zrobić. A zajrzałem tu przez ten keramzytobeton co mnie kierownik budowy(starej daty) namawia. A że producent ze Mszczonowa blisko więc trza coś wybrać bo na wiosnę rozpoczynam budowę.

Na fundamenty dawałeś styrodur czy ulepszony styropian? Napisz skąd brałeś deski, wieźbę. Słyszałeś o bloczkach keramzytowych na fundamenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziennik budowy, przeczytałem jak na razie do stanu SSO bo tyle zamierzam w tym roku zrobić. A zajrzałem tu przez ten keramzytobeton co mnie kierownik budowy(starej daty) namawia. A że producent ze Mszczonowa blisko więc trza coś wybrać bo na wiosnę rozpoczynam budowę.

Na fundamenty dawałeś styrodur czy ulepszony styropian? Napisz skąd brałeś deski, wieźbę. Słyszałeś o bloczkach keramzytowych na fundamenty?

 

witam,

 

ciesze sie, że ktoś czyta mój dziennik i korzysta z moich doświadczeń :D

 

ja jestem zadowolony z keramzytu ... budowa trwała szybko, w domu jest cicho i ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
:wink: Widze ze ciagle do przodu i pelna profeska , koszt ogrodzenia -cena super, u mnie bedzie 160m i az sie boje ile mnie bedzie kosztowac , na razie jestem u siebie na etapie wyboru dachowki tak wiec daleko mi do ogrodzenia , ale caly czas odwiedzam Twoj dziennik bo jest wzorcowy dla mnie. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...