Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wanna wpuszczana w pod?og?


ppp.j

Recommended Posts

Stan surowy, otwarty, zadaszony, zakończony ':D' i zbieram pomysły oraz technologie na przyszły rok. Ponieważ mam dom niepodpiwniczony to wpadł mi pomysł wykonania w łazience na parterze wanny częściowo zagłębionej w podłodze. W internecie trochę skąpo na ten temat. Czy ktoś ma takie urządzenie lub rozpracował ten temat? Proszę o wszelkie uwagi, zagrożenia, przemyślenia lub linki dotyczące tego rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad taką wanną, ale odpuściłem sobie ze względu na technikę mycia.

Wanna "klasyczna" stojąca na podłodze ma dno powyżej twoich stup, więc z myciem jej dna nie powinno być kłopotu.

 

Z wanna przynajmniej częściowo wpuszczoną problem rośnie, bo dno jest poniżej stóp i musisz do niej nurkować.

 

Ale muszę przyznać, że taka wanna fajnie wygląda.

 

Aha, problemem może być skomplikowanie podłogi.

Jak chcesz wpuścić wannę na piętrze, to na dole będzie wystawała z sufitu (i rury odpływowe też muszą się gdzieś zmieścić).

 

Na dole prościej, ale nie masz litego ocieplenia podłogi, będziesz musiał zrobić nieckę i osobno ją ocieplać i wylewać co podwyższy koszty.

 

jak się mylę w swoich rozważaniach to sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię takie rozwiazanie na piętrze. Może nie jest to dużo ale nie dałem w miejscu wanny styropianu i wylewki uzyskałem w ten sposób około 10 cm co myślę iż powinno dać już mi namiastkę tego co chciałem uzyskać. Potem wannę chcę obudować na tyle szerokim stopniem aby sprawiała wrażenie iż jest niemal na tym samym poziomie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię takie rozwiazanie na piętrze. Może nie jest to dużo ale nie dałem w miejscu wanny styropianu i wylewki uzyskałem w ten sposób około 10 cm co myślę iż powinno dać już mi namiastkę tego co chciałem uzyskać. Potem wannę chcę obudować na tyle szerokim stopniem aby sprawiała wrażenie iż jest niemal na tym samym poziomie

Mam tylko wątpliwość co do wytrzymałości stropu - nie ogólnej tylko "punktowej". Na Terrivie jest dość cienki nadbeton a wanna trochę waży. A rozłozy się to punktowo na nóżki. Jak jest wylewka nie ma tego problemu. Może jakiś fachowiec się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie wanna na poziomie podłogi jest wciąz czymś rzadko spotykanym i budzi powszechne ..WOW! Osobiście uwazam że pasuje do salonu kąpielowego a nie łazienki o przecietnych wymiarach. więc jak kogoś stać na taką przestrzeń i ma warunki to się nie zastanawia nad technicznym rozwiazaniem tego problemu - zazwyczaj problemu nie ma. Fajnie to wygląda ale jak do niej wejśc i z niej wyjśc ...na siedząco ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy, otwarty, zadaszony, zakończony ':D' i zbieram pomysły oraz technologie na przyszły rok. Ponieważ mam dom niepodpiwniczony to wpadł mi pomysł wykonania w łazience na parterze wanny częściowo zagłębionej w podłodze. W internecie trochę skąpo na ten temat. Czy ktoś ma takie urządzenie lub rozpracował ten temat? Proszę o wszelkie uwagi, zagrożenia, przemyślenia lub linki dotyczące tego rozwiązania.

Skoro już wykonałeś posadzkę na gruncie, to czy przewidziałeś zagłebienie pod wpuszczaną wannę ? Powinieneś mieć obniżenie w posadzce ocieplone pod spodem i z boków - warstwy takie jak w podłodze na gruncie - oraz zrobione podejście kanalizacyjne - jeśli tego noe przewidziałeś to masz teraz dużo do przerobienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze proponował, żeby zrobić wannę szklaną i podświetlenie...

 

hehe. fajny pomysl

 

swoja droga tez 10cm zaoszczedze dajac wanne nie na wylewke tylko na strop. chcialbym wiecej bo mam wanne pod sporym skosem ale przeciez musi tam sie jeszcze zmiescic syfon :( a skoro zmiesci sie syfo to i warstwa styropianu coby mostka nie bylo :)

 

ps. skos jest tak duzy, ze przymierzam sie do badan modelowych na temat uzytecznosci mojej wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do haczyk.

Mam na razie stan surowy czyli tylko mury, stropy i dach. Na parterze piach nawieziony by wyrównać nachylenie terenu osiada by w przyszłym roku zrobić wylewkę, czyli jest czas by wszystko co tam się ma schować zaplanować i wykonać. Dlatego też zbieram uwagi i przemyślenia co można zrobić na podłodze parteru przed wykonaniem wylewki. Zgadzam się że po wylewce będzie „musztarda po obiedzie” dlatego już teraz zbieram wszystkie za i przeciw i dziękuję za podzielenie się swymi uwagami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp.j

na posadzce z izolacją ustaw nogi wanny (ale tylko jedne) występuje bowiem kolizja między "przednimi " nogami a syfonem

syfon staraj się założyć płaski "szufladkowy" zajmuje mniej miejsca

miejsce wokół syfonu nie obetonowywuj do czasu zamontowania wanny ...

 

powinno sie udać

 

pozdro

 

sku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp.j

na posadzce z izolacją ustaw nogi wanny (ale tylko jedne) występuje bowiem kolizja między "przednimi " nogami a syfonem

syfon staraj się założyć płaski "szufladkowy" zajmuje mniej miejsca

miejsce wokół syfonu nie obetonowywuj do czasu zamontowania wanny ...

 

sku ...

 

A nie lepiej wyciac izolacje pod nogami wanny? Bedzie stabilniej... Nie sadze, zeby styropian utrzymal ciezar wanny wraz z woda i czlowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...