Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wanna wpuszczana w pod?og?


ppp.j

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
a mysleliscie o problemie z drugiej strony- podwyzszyc w ktorym momencie podloge w lazience (np styropian zbrojony wyzszej fs-sa takie) co pozwala juz na jakby wydzielenie strefy i w tym dopiero "wyciac" obnizona wanne, czy np prysznic do wchodzenia do ktorego nie potrzeban by byla drabina? sprawdza sie :-) wiem co mowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...

Bard13 napisał:

"Aha, problemem może być skomplikowanie podłogi.

Jak chcesz wpuścić wannę na piętrze, to na dole będzie wystawała z sufitu (i rury odpływowe też muszą się gdzieś zmieścić).

 

Na dole prościej, ale nie masz litego ocieplenia podłogi, będziesz musiał zrobić nieckę i osobno ją ocieplać i wylewać co podwyższy koszty."

 

 

 

 

to akurat żaden problem ja będę mieć wannę wpuszczona w podłogę na piętrze i nic mi nie wystaje z sufitu na dole ( taką wannę już maiłam w typowym projekcie!) Po prostu połowa łazienki jest nad częścią mieszkaniową , a połowa nad garażem który jest obniżony i w tej części nad garażem będę mieć właśnie wannę wpuszczoną w podłogę, resztę podłogi wokół wanny nad tą częścią musiałam dodatkowo wylać ( czyli mam w tym miejscu jakby podwójny strop, tylko pod samą wanną pojedyńczy. O funkcjonalności takiej wanny się nie wypowiem bo jeszcze nie mieszkam i nawet jej jeszcze nie kupiłam, choć mam już wybrany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarte spójrz na daty. To już blisko sześć lat jak rozpocząłem ten wątek a trzy jak mieszkam. Co do natrysku z brodzikiem w podłodze to jestem z niego bardzo zadowolony. Obawy o to że pod brodzikiem będzie gorsza izolacja są bezpodstawne. Brodzik to w moim przypadku obniżona wewnątrz natrysku podłoga w stronę kratki spustowej. Obniżenie to jakieś 2cm czyli o tyle jest tam cieńsza wylewka. Jedyne zagłębienie to dziura pod syfon który został zalany betonem ale tu straty ciepła są pomijanie małe tym bardziej że temperatura gruntu jest taka jaka średnia temperatura roczna czyli ca. 10deg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka na piętrze, w niej wanna wpuszczona w podłogę. Piętro niżej kuchnia z podwieszanym sufitem nad którym schowana jest rurka odpływowa. To z powodu znacznej odległości od pionu kanalizacyjnego i konieczności zachowania spadku.

Na wszelki wypadek zastosowano na tym odcinku rury kanalizacyjne niskoszumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp.j czy masz brodzik obniżony czy porpostu podłoga z kafli stanowi niby brodzik . Bardzo chce taki numer zrobić sobie i wanę też opuścić na stropie tylko chyba zrobię małą wylewkę pod nózki wanny bo mam 14 cm do szaleństwa .

Brodzik to po prostu podłoga opadająca w stronę kratki, bez żadnych progów czy zabezpieczeń. Gdy projektowałem ten natrysk zakładałem że jeżeli coś się wydostanie z kabiny to zwykłym mopem czy szczotką wgarnę wodę w stronę kratki. Obawy okazały się niepotrzebne bo przez trzy lata użytkowania nic się nie wylało a pod natryskiem był nawet kompany owczarek niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...