Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

STELAŻ WC, BIDET - jaki wybrać, polecane modele, rozwiązania techniczne


Pascall

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no właśnie juz na forum wyszukałem ze tylko te dwa wchodzą w grę, pewnie zdecyduje sie na roche. Tutaj raczej zastanawiam sie który lepszy moze byc jezeli chodzi o moje podejscie.

 

Wiesz co, mam wrażenie że to ganc pomada, tam masz możliwośc regulacji wysokości. Ludzie wybieraja zwykle ten, który ma odpowiedniejsze dla nich przyciski. Mnie się tam geberita nie podobaja a grohe tak, więc stawiam na grohe. Ale wejdź na strony producentów i zobacz ile centymetrów można regulować wysokość w obu przypadkach, a potem zobacz jak to się ma do Twoich potrzeb. Poza tym w razie potrzeby możesz trochę naruszyć ścianę, w końcu ludzie te stelaże w blokach zakładają i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stelaż ustawia sie 120cm od gotowej podłogi do górnej krawędzi stelaża. wbudowywałem wiele grohe i geberitów. geberit (nie pamietam modelu) jest bardziej "wykonawca friendly". z kolankiem nic sie nie przejmuj i nie przycinaj. nie ma potrzeby. odpływem ze stelaża możesz majtać w ĸtórą stronę ci sie tylko podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Odświeżam temat pytaniem...

 

Czy taki niski stelaż (na 100 cm albo 82 cm) jest wygodny w użytkowaniu? Wiem, że miska jest i tak na tym samym poziomie co w normalnym stelażu na 120 cm. Chodzi mi tylko o to czy np. podnosząc deskę nie zasłania się przycisku i czy to nie jest denerwujące...

 

Czy posiadacze takich niskich stelaży mogą się wypowiedzieć?

 

Dzięki z góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o to czy np. podnosząc deskę nie zasłania się przycisku i czy to nie jest denerwujące...

Nie jestem posiadaczem takiego niskiego stelaża, więc teoretyzuję:

1. Przycisk można montować od góry

2. Nie wiem jak inni, ale ja najpierw zamykam deskę a później spuszczam wodę, więc mi by nie przeszkadzało :) Z tego punktu widzenia to nawet praktycznie rozwiązanie jak się ma w domu kogoś kto nie ma w zwyczaju zamykac kibelka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Na wąskiej ściance (124 cm) ,muszę zamontowć stelaż do wc i bidetu,najlepiej geberit.Dowiedziałam się,że stelaże do bidetu mają zawsze min.50 cm,zaś do wc mogą być węższe ,tzn.42 cm.Niestety te ostatnie trzeba wmurować, ja wolałabym taki do obudowania gipskartonem.Czy jest taki model?Będę wdzięczna za informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg projektu mamy zastosować Geberit -stelaż do WC i bidetu ,a poniewaz mamy do zrobienia trzy łazienki,zaczęłam poszukiwać tańszej opcji i zastanawiam się nad Kołem.Czy są jakies różnice w eksploatacji ,bo różnica w cenie jest znaczna -prawie 100%.Przy pięciu stelazach to spora kwota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem... ile głów tyle słów.

Osobiście polecam stelaż Grohe.

 

...osiołkowi w żłobie dano w jednym owies w drugim siano. :D

 

A tak na marginesie to jak lilka.w zadasz sobie nieco trudu i użyjesz funkcji Szukaj to znajdziesz już istniejący wątek w którym omawiane były podobne rozterki i różne za oraz przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geberit potem Grohe.

Koło nie.

Geberit jest pierwowzorem w produkcji stelaży i robią tylko to.

Najważniejsze że Geberit nie ma żadnych elementów łącznych które mogłyby ewentualnie ulec rozłączeniu/awarii w ścianie. Grohe jest zaraz po nim i jest tańszy o kilka stówek...

Jako sprzedawca mogę ci śmiało i odważnie stwierdzić, że na Geberit i Grohe nie ma absolutnie żadnych reklamacji od klientów. Naprawdę żadnych !!!

Polecam ci je jako sprzedawca.

Zdecydowanie odradzam kupowanie tanich okazji z supermarketów (najczęściej promocje z miskami wc) stelaże za 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koło kilka osób na forum kiedyś narzekało (choć i kilka tez chwaliło), na geberita skarg nie zauważyłem (a nawet ktoś pisał że mu niespodziewanie coś tam w starym stelażu za friko w ramach gwarancji wymienili i chyba nawet nie chcieli papierów żadnych gwarancyjnych) wiec zamontowałem sobie geberita, może i różnica w cenie jakaś jest ale nie na tyle wielka żebym na tym oszczędzał mając w perspektywie ewentualne rozwalanie stałej zabudowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...