Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

STELAŻ WC, BIDET - jaki wybrać, polecane modele, rozwiązania techniczne


Pascall

Recommended Posts

To może zapodam podsyłacza do dyskusji w tej sprawie http://forum.muratordom.pl/stelaz-podtynkowy-geberit-i-grohe,t166426.htm?highlight=grohe

 

Myślę że ten topic moderator śmiało może zamknąć.

Qrczę ,jak to dobrze,ze to jednak ktos bardziej wyrozumiały jest Moderatorem :lol:

Cytowany link nie jest odpowiedzią na moje pytanie.Bardzo dziękuję wszystkim za rzeczowe odpowiedzi- pomogliście mi podjać decyzję.Jednak Geberit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Geberit potem Grohe.

Koło nie.

Geberit jest pierwowzorem w produkcji stelaży i robią tylko to.

Najważniejsze że Geberit nie ma żadnych elementów łącznych które mogłyby ewentualnie ulec rozłączeniu/awarii w ścianie. Grohe jest zaraz po nim i jest tańszy o kilka stówek...

Jako sprzedawca mogę ci śmiało i odważnie stwierdzić, że na Geberit i Grohe nie ma absolutnie żadnych reklamacji od klientów. Naprawdę żadnych !!!

Polecam ci je jako sprzedawca.

Zdecydowanie odradzam kupowanie tanich okazji z supermarketów (najczęściej promocje z miskami wc) stelaże za 300 zł.

Który model geberita do lekkiej zabudowy mógłbyś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zapodam podsyłacza do dyskusji w tej sprawie http://forum.muratordom.pl/stelaz-podtynkowy-geberit-i-grohe,t166426.htm?highlight=grohe

 

Myślę że ten topic moderator śmiało może zamknąć.

Qrczę ,jak to dobrze,ze to jednak ktos bardziej wyrozumiały jest Moderatorem :lol:

Cytowany link nie jest odpowiedzią na moje pytanie.Bardzo dziękuję wszystkim za rzeczowe odpowiedzi- pomogliście mi podjać decyzję.Jednak Geberit.

Bardziej ubolewam nad lenistwem niektórych forumowiczów którzy zakładają bliźniacze tematy, im samym szukać się nie chce bo po co się wysilać...

niż nad nadmierną wyrozumiałością administratorów.

 

PS. A co miało być o gotowaniu? :lol:

 

 

Żal. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiazku nawet wchodzic na tematy ,które nas nudzą i nużą.Nie czuj się w obowiazku i jużJesteś bardzo niemiły i wprowadzasz nieprzyjemna atmosferę.Zwyczajnie jest mi przykro.

Nie chodzi o wchodzenie na tematy nudzące czy nużące. Chodzi o to, że jak gdy ktoś będzie chciał sobie czegoś poszukać i podłączyć się pod już istniejący watek by nie zakładać dubla, to "szukajka" wyświetli mu tyle wyników że tylko usiąść i zapłakać.

Po prostu, sami dbajmy o to by był przynajmniej jako taki porządek i nie pogarszajmy i tak kiepskiej sytuacji naszej forumowej "szukajki".

 

W moich pierwszych dwóch postach nie widzę nic niemiłego a nawet widzę że podesłałem linka do tematu który powinien był Cie zainteresować.

Krótko mówiąc jak widać chciałem pomóc.

Jednak w Twojej odpowiedzi dostałem po głowie.

 

...ale ja jestem facetem, wiec mi już z założenia nie może być przykro. :-? :roll:

 

 

 

PS. Powtórzę że również polecam GROHE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg projektu mamy zastosować Geberit -stelaż do WC i bidetu ,a poniewaz mamy do zrobienia trzy łazienki,zaczęłam poszukiwać tańszej opcji i zastanawiam się nad Kołem.Czy są jakies różnice w eksploatacji ,bo różnica w cenie jest znaczna -prawie 100%.Przy pięciu stelazach to spora kwota.

 

Każdy stelaż , jeśli zamontowany zgodnie z zaleceniami producenta , będzie stabilny . Każdy tez może sie zepsuć a dostęp do elementów serwisowych , jest wszędzie taki sam - poprzez przycisk .

Słyszałem pozytywne opinie o serwisantach Geberita . Podobno szybko reagują i bez wdawania sie w osąd kto zawinił - wymieniają uszkodzone elementy . Geberit ma konstrukcje tak prosta w montażu , ze nawet mając małe doświadczenie , trudno coś zepsuć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Kupiłem Koło w 2008 roku.Zostało zamontowane,co ciekawe w komplecie brakowało,pewnego elementu,który był pokazany na instrukcji montazu,ale juz kartonie nie(z pracownikiem Casto otworzyliśmy 2 inne pudła i tez go nie było),ale hydraulicy dali radę.

Jesli chodzi o sam stelaż,to wystepuje chyba tylko jeden rodzaj przycisku,czyli nie poszalejemy i niestety tenze przycisk skrzypi z lekka(co jakis czas troszkę ludwiku i cisza ... bezcenna)

Występował u mnie problem,zawieszania się pływaka,ale 5 minut poprawki po glazurniku i już tego nie ma,choć zanim to zrobiłem to przez długi czas kląłem firmę Koło.

Reasumując,prawidłowy montaż i stelaż wart swojej ceny,w sam raz do toalety dla gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie gdy ja zakupowałem mój stelaż,wybór ograniczonył był do jednego wzoru przycisku,w dwóch bodajże kolorach.Być może coś się zmieniło i Koło rozszerzyło ofertę,byc może to dystrybutor dysponował tylko tym wzorem,ale dzisiaj przy okazji zakupów w Casto sprawdzę,czy maja w ofercie jakies inne wzory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Nie jestem posiadaczem takiego niskiego stelaża, więc teoretyzuję:

1. Przycisk można montować od góry

2. Nie wiem jak inni, ale ja najpierw zamykam deskę a później spuszczam wodę, więc mi by nie przeszkadzało :) Z tego punktu widzenia to nawet praktycznie rozwiązanie jak się ma w domu kogoś kto nie ma w zwyczaju zamykac kibelka ;)

 

Drugi argument mnie powalił

 

U mnie też będą niższe stelaże

 

Czy ktoś się orientuje czy w Grohe 82cm też jest regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

my wczoraj przygladalismy sie temu stelazowi z SANIT - ale niestety wisial na scianie wysoko - a ja sie zastanawiam czy dla os o wzroscie ok 190 nie bedzie problemem schylanie sie do przycisku??

 

a z drguiej strony ten argument to mnie przemawia :cool:

Cytat JoShi

2. Nie wiem jak inni, ale ja najpierw zamykam deskę a później spuszczam wodę, więc mi by nie przeszkadzało Z tego punktu widzenia to nawet praktycznie rozwiązanie jak się ma w domu kogoś kto nie ma w zwyczaju zamykac kibelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...