Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie masz czego żałować, Kamila jest przepiękna, ma inny układ pomieszczeń, bardziej nowoczesny!!! Mi się bardzo podoba, myślałam też o Ewelinie. Aneta jest kompromisem jaki udało mi się zawrzeć z mężem. On chciał całkiem inny dom, mniejszy, mniej wyszukany... Po prostu tańszy w realizacji, a to w końcu on jest sponsorem całej inwestycji. Tak więc zmieniłam sobie Anetę na wzór Kamili: dodałam ukochane lukarenki i tak powstał mój wymarzony dworek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego!

Mam coś dla Ciebie. Te zdjęcia znalazłam gdzieś w necie. Twoja Kamila z dodatkowym ogrodem zimowym :D

http://images50.fotosik.pl/23/26305f24d7194e85.jpg

 

inne zdjęcia tego domku (tak żebyś mogła sobie porównać, jak to będzie wszystko wyglądało). Ja niestety zdjęcia z realizacji mojego projektu jeszcze nie znalazłam

http://images33.fotosik.pl/391/78735aaab612ec64.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotki. Miło zobaczyć jak wygląda kolejny etap budowy własnego domu. :D

Z tego co widzę, to w tym projekcie powiększony jest tylko balkon i dodano dodatkowe kolumny. No, chyba, że i wykusz powiększyli? Ale to trudno ocenić tak ze zdjęcia. Ten wykusz jest i u mnie, ale na ogórd zimowy jest za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. Tak przypadkowo trafilem na Wasz dziennik ale odrazu dodalem link do ulubionych bo napewno bede kibicowal :D Wiec tak skoro juz tu jestem wypada zostawic kilka slow od serca.Projekt ,fantastyczny ale osobiscie wolalbym kuchnie od frontu :lol: ale z druiej strony Pani domu gotuje obiad to i mozna spojrzec na dziecko bawiace sie w ogrodzie :D Wracajac do projektu, oranżeria ? ogród zimwy ? owszem ,pomieszczenie pozadane przez wiele kobiet ! ale w tym przypadku to bym nazwal zwyklym wykuszem.Dodam jeszcze ze polozenie dzialki jest super ! Co prawda narazie niema co komentowac i doradzac badz odradzac.Czekam z niecierpliwoscia na wykanczanie wtedy bedzie co doradzac itp. :D Zycze powodzenia !

Klimat bardzo sielankowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. Tak przypadkowo trafilem na Wasz dziennik ale odrazu dodalem link do ulubionych bo napewno bede kibicowal :D Wiec tak skoro juz tu jestem wypada zostawic kilka slow od serca.Projekt ,fantastyczny ale osobiscie wolalbym kuchnie od frontu :lol: ale z druiej strony Pani domu gotuje obiad to i mozna spojrzec na dziecko bawiace sie w ogrodzie :D Wracajac do projektu, oranżeria ? ogród zimwy ? owszem ,pomieszczenie pozadane przez wiele kobiet ! ale w tym przypadku to bym nazwal zwyklym wykuszem.Dodam jeszcze ze polozenie dzialki jest super ! Co prawda narazie niema co komentowac i doradzac badz odradzac.Czekam z niecierpliwoscia na wykanczanie wtedy bedzie co doradzac itp. :D Zycze powodzenia !

Klimat bardzo sielankowy ...

 

Miło, że projekt się podoba.

Widzę, że muszę zaznaczyć jakie przeróbki były w projekcie... Tak więc, kuchnia jest od frontu (zamiana z gabinetem), ogród zimowy: najprawdopodobniej będzie tam minibarek albo po prostu palmiarnia (w projekcie powinna być tam jadalnia, ale u nas będzie salon. zmiany postaram się zamieścić w dzienniku, lecz przyznam, że nie spodziewałam się, iż to kogoś zainteresuje :wink:

a propos wykuszu, nie jest on taki mały. Do tego kolumny, jest wiele możliwości adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo odrazu lepiej z tą kuchnią od frontu.Jezeli chodzi o pomieszczenie podpiwniczone to zgadzam sie z tym poniewaz zawsze przyda sie jakies pomieszczenie na konserwy, sprzet zimowy itp.Piwnica zajmujaca calosc budynku jest poprostu za duza ! Wiec daje kolejny + Zawsze podobaly mi sie domy z wykuszem mozna go wykorzystac jako jadalnie albo poprostu obstawic roslinkami skoro jest miejsce na jadalnie :D Zmieniliscie cos na poddaszu ? Macie juz jakis koncepcje ,projekty pomieszczen ? Np kuchnia lazienka meble do salonu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo odrazu lepiej z tą kuchnią od frontu.Jezeli chodzi o pomieszczenie podpiwniczone to zgadzam sie z tym poniewaz zawsze przyda sie jakies pomieszczenie na konserwy, sprzet zimowy itp.Piwnica zajmujaca calosc budynku jest poprostu za duza ! ...

A ja uważam, że piwnica pod całym domem to super sprawa i żałuję, że mamy tylko pod połową - koszt wykopu niewiele większy, fundament schodkowy przy niepełnym podpiwniczeniu musi być naprawdę dobrze zrobiony, żeby spełniał swoje zadanie, a i tak różnie może być z osiadaniem domu, poza tym jest drogi w wykonaniu. Wyliczyłam, że robiąc całe podpiwniczenie zapłacilibyśmy tylko jakieś 5-7 tys.zł więcej, co przy budowie znaczy "tylko tyle", a później komfort posiadania cieplejszych podłóg, większej ilości dodatkowych pomieszczeń np. na pralnię, graciarnię, fitness - siłownię itp. W porównaniu do tego, co i tak się robiło (ściany fundamentowe, fundamenty schodkowe, zasypywanie i ubijanie części niepodpiwniczonej), to byłoby tylko 1,2m ścian więcej na wysokości i o wiele mniej dziubania z tym całym zasypywaniem, ubijaniem itp. :roll: Jedno jest pewne - piwnica jest przydatna w domu, nawet taka częściowa :wink:

Dardurdko, układ pomieszczeń b.dobry i funkcjonalny. Wrzuć jeszcze rzut pomieszczeń poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia

Jeśli chodzi o piwnicę, to też chciałam pod całością (lub choć połową) domu. Takie pomieszczenia (rupieciarnie) są potrzebne... Myślę o saunie, ale to raczej na poddaszu. W naszym przypadku były obawy o poziom wód gruntowych, więc dlatego tylko kotłownia i pralnia wchodzą w grę. Gdyby nie ta niepewność pewnie piwnica byłaby większa - jak pisałam w dzienniku, podmurówka całości była wyciągana od poziomu piwnicy, więc taniej było zostawić piwnicę na całości, niż zasypać ziemią... No cóż, szkoda :( Cieszę się, że w ogóle jest :D choćby miało ją kiedyś zalać...

 

Karor

wklejam rzut poddasza po zmianach:

http://images47.fotosik.pl/25/8febb9ce00f3f1b0.gif

 

Projektów wnętrz, mebli nie mam jeszcze (oczywiście wiem już mniej więcej co mi się podoba, ale to jeszcze nic pewnego). Zresztą wydaje mi, że to jeszcze za wcześnie... Jesteśmy na etapie dachu, na razie myślę o oknach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia

Jeśli chodzi o piwnicę, to też chciałam pod całością (lub choć połową) domu. Takie pomieszczenia (rupieciarnie) są potrzebne... Myślę o saunie, ale to raczej na poddaszu. W naszym przypadku były obawy o poziom wód gruntowych, więc dlatego tylko kotłownia i pralnia wchodzą w grę. Gdyby nie ta niepewność pewnie piwnica byłaby większa - jak pisałam w dzienniku, podmurówka całości była wyciągana od poziomu piwnicy, więc taniej było zostawić piwnicę na całości, niż zasypać ziemią... No cóż, szkoda :( Cieszę się, że w ogóle jest :D choćby miało ją kiedyś zalać...

 

Karor

wklejam rzut poddasza po zmianach:

http://images47.fotosik.pl/25/8febb9ce00f3f1b0.gif

 

Projektów wnętrz, mebli nie mam jeszcze (oczywiście wiem już mniej więcej co mi się podoba, ale to jeszcze nic pewnego). Zresztą wydaje mi, że to jeszcze za wcześnie... Jesteśmy na etapie dachu, na razie myślę o oknach :D

 

Ooo, to tym bardziej szkoda, że nie macie piwnicy, bo praktycznie koszt dla Was byłby już zupełnie żaden :roll: , niestety wody gruntowe są często przeszkodą :(

Sauna - też fajna sprawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...