Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja też się staram.... tylko jak widzę miny moich domowników to od razu odechciewa mi się starać i po co serce wkładać jak miny powiedzą wszystko....chociaż mogliby się postarać i poudawać troszkę :lol2::lol2::lol2:

Andżelika podaje :bye: dłoń Andżelice, które są debeściary w kuchni i tak trzymać ,a co można..... oczywiście, że można.....;)

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz co jest najlepsze? Mam wypasione garnki, dziesiatki ksiazek kucharskich, mnostwo kuchennych gadzetow :) uwielbiam buszowac po sklepach z artykulami do kuchni i gotowania. Zawsze jak cos nowego kupie to sobie obiecuje ze bede gotowac, jak cos chce to tez przysiegam mezowi ze jak mi kupi to codziennie bede np piekla. I niestety na tych obietnicach to sie konczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Śliczny domek budujecie :) No i prace idą do przodu, a to ważne :) Co do poddasza i płyt. My robiliśmy cały sufit podwieszany, ale bez skosów na metalach. Nasz majster twierdzi, że na skosach musi być drewno, bo inaczej płyty będę pękały. Kiedyś będzie robić górę, więc stąd pamiętam :) Jeśli różnica cen nie duża to lepiej wziąć drewno jeśli płyty mają nie pękać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dawno nie zaglądałam do twojego dzienniczka i wiele zmian widze. Przede wszystkim gratuluje ślicznego synka no i oczywiście postępujących prac w domku. U nas też etap wełny na poddaszu, już prawie na finiszu. Teraz trzeba będzie się wziąść za płytowanie. A stelaż mamy metalowy, drewnianego nawet nie braliśmy pod uwagę. Tak się zastanawiam nad podanymi przez ciebie cenami płyt. To chyba są ceny netto, tak? Ja znalazłam najtaniej w Lublinie po 17zł biała, w LM była po 17,30zł. Zastanawialiśmy się też nad stropem na stryszku i będzie raczej też z OSB 18mm. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz bardziej skłaniam się na stelaż metalowy, zwłaszcza, że do którego dzienniczka nie zajrzę wszędzie są właśnie takie ;)

Właściwie to ja pierwszy raz u Ciebie przeczytałam o drewnianym stelażu, nawet nie wiedziałam że takie są. My jutro jedziemy zamówić płyty gk i OSB, może da się utargować jakiś rabacik, bo wcześniej już braliśmy u nich troche materiałów. Spróbować zawsze można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dardus, przepraszam ze dopiero dzis odpisuje. A wiec u nas jest na drewnianym. wedlug mojego meza nie ma na to reguly kiedy bedzie pekac a kiedy nie. napewno wplyw na to ma fakt czy budynek juz osiadl, czy jest daleko od jakis wibracji (typu ruchliwa droga, pociag czy co tam jeszcze). Pociaszajece jest to ze te pekniecia mozesz usunac przy pierwszym remoncie (malowaniu):) po za tym u nas laczenia nie sa na siatce tylko na takiej specjalnej tasmie papierowej, ktora jest przyklejana na mokro na odpowiednim kleju. sitaka jest samoprzylepna, bardziej prosta w polozeniu dlatego jest tak powszechnie stosowana ale tez bardziej podatna na pekniecia. tasma papierowa to juz wyzsza szkola jazdy, jest za to bardziej elastyczna, wiec i pekniec mniej :) popytaj w hurtowni czy ta technologia jest juz w polsce. Jezeli nie, to twoj maz bedzie mogl kupic za granica (rolka 200 mb tej tasmy, kosztuje okolo 7 euro u nas, klej do niej, gotowy w wiadrze 25 kg okolo 25 euro (jest latwiejszy w uzyciu) a w worku do mieszania, tez 25 kg, okolo 16 euro. tak w przyblizeniu, na nasze poddasze poszla jedna rolka, plus jedno wiadro kleju).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ja pierwszy raz u Ciebie przeczytałam o drewnianym stelażu, nawet nie wiedziałam że takie są. My jutro jedziemy zamówić płyty gk i OSB, może da się utargować jakiś rabacik, bo wcześniej już braliśmy u nich troche materiałów. Spróbować zawsze można

 

Jak już będziesz PO zakupach to daj znać ile udało się utargować ;) I oczywiście namiary na tę hurtownię! Ceny w tej co wycenialiśmy plasują się teraz jak wszędzie, czyli niecałe 17zł za białą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dardus, przepraszam ze dopiero dzis odpisuje. A wiec u nas jest na drewnianym. wedlug mojego meza nie ma na to reguly kiedy bedzie pekac a kiedy nie. napewno wplyw na to ma fakt czy budynek juz osiadl, czy jest daleko od jakis wibracji (typu ruchliwa droga, pociag czy co tam jeszcze). Pociaszajece jest to ze te pekniecia mozesz usunac przy pierwszym remoncie (malowaniu):) po za tym u nas laczenia nie sa na siatce tylko na takiej specjalnej tasmie papierowej, ktora jest przyklejana na mokro na odpowiednim kleju. sitaka jest samoprzylepna, bardziej prosta w polozeniu dlatego jest tak powszechnie stosowana ale tez bardziej podatna na pekniecia. tasma papierowa to juz wyzsza szkola jazdy, jest za to bardziej elastyczna, wiec i pekniec mniej :) popytaj w hurtowni czy ta technologia jest juz w polsce. Jezeli nie, to twoj maz bedzie mogl kupic za granica (rolka 200 mb tej tasmy, kosztuje okolo 7 euro u nas, klej do niej, gotowy w wiadrze 25 kg okolo 25 euro (jest latwiejszy w uzyciu) a w worku do mieszania, tez 25 kg, okolo 16 euro. tak w przyblizeniu, na nasze poddasze poszla jedna rolka, plus jedno wiadro kleju).

 

Andżi, dziękuję za radę!!! Pewnie jak uda nam się kupić zagranicą to skorzystamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...