Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

dardurdka

piątkowa wycieczka do hurtowni w Lublinie okazała się totalną porażką. Jak mąż tam pojechał to trafił na jakiegoś młodego chłopaczyne, z którym kompletnie nie można było dojść do porozumienia. Za białą płyte 17zł, ceny zielonej nie pamiętam, OSB 87zł, a najlepsza była cena za transport 23km - 100zł!!, i jeszcze komentarz że przecież na transporcie to oni nie zarabiają. Tak więc na koniec wylądowaliśmy w OBI i kupiliśmy płyty po 17,49, zieloną 27,99, osb po 87,49 i transport gratis. Nie wiem skąd hurtownie biorą te ceny. Sprawdzaliśmy też w świdniku, bo to najbliżej od nas, to przedział 18,00- 18,50 za zwykłą. Kupiliśmy całą palete 60szt. i mam nadzieje że wystarczy na całe poddasze.

Mam nadzieje że w Waszej hurtowni mają bardziej normalne ceny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To rzeczywiście się nie popisali...

Ceny mamy podobne, u nas na miejscu płyty po 17zł/szt. do uzg. myślę że uda nam się jutro je kupić po 16,50 ;) Stelaż met. 4m - 7zł do uzg. więc nie będziemy więcej szukać, zwłaszcza że już od nich braliśmy wełnę. Jedyny problem to taki, że nie mają supermaty 5 cm, i trzeba będzie wziąć unimatę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mamy Obi i to kilka, ale nie opłaca się stamtąd wozić, dlatego kupiliśmy na miejscu w składzie. Gdybyśmy mieli samochód dostawczy, to owszem, opłaciłoby się. U nas płyty gk białe są na składzie po 19zł. Przy większym zamówieniu różnica w cenie robi się większa. U nas sporo będziemy robić w drewnie, żeby do minimum ograniczyć płyty gipsowe. Syn nie chce drewna, więc w Jego pokoju będą płyty gk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas robociznę zgodziliśmy nie z metra, a za całość 2tys. :) To firma kolegi męża, więc tylko dniówki dla pracowników opłacamy ;) Ale teraz widzę skąd wyszło Ci 8-9tys., u nas też by tyle wyszło, chyba muszę chłopakom dobry obiad kupić! W końcu ponad 6tys. na drodze nie leży... U nas na skosy (do poziomu stropu) poszło już 100m2 wełny, a na strop trzeba jeszcze co najmniej 60m2. Muszę przyznać, że nie orientowałam się w cenach wykonania poddasza, ale raczej ceny są podobne, bo w zeszłym roku w martwym sezonie był u nas jakiś pan i proponował 32zł/m2 - okazyjnie. No ale wtedy to my nawet nie myśleliśmy o poddaszu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest 200m do ocieplenia razem ze stropem, ale bez stryszku. Strychową część ocieplimy dopiero za rok, niestety (najwcześniej). Te ceny są chore, po prostu. Czuję, że to ocieplenie nas zrujnuje i wyjdzie niestety więcej, niż się spodziewałam (jak wszystko - zawsze liczę mniej, a później okazuje się więcej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że u nas nikt nie liczył dokładnie ile jest, ale nasze dachy są podobne, więc pewnie jeszcze trochę tej wełny zabraknie. My póki co nie będziemy ocieplać stryszku. Odradził nam fachowiec, że to strata pieniędzy... W końcu stryszku i tak nie będziemy ogrzewać, a upały w lecie nawet sprzyjają szybkiemu schnięciu prania ;) Poza tym teraz mam nie ocieplony strych tylko strop i nie ma problemu z uciekaniem ciepła ;) M twierdzi, że jak się kiedyś zdecydujemy z jakichś powodów, damy tam sporo tańszą unimatę, albo jeszcze coś tańszego, bo rzeczywiście to wszystko kosztuje majątek :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na strychu nie będę wieszać prania. Mamy pralnio- suszarnio-prasowalnię, gdzie jest podłogówka (w zimie będzie dobrze schło rozwieszone na suszarce), więc tam bedzie na to miejsce. Stryszek będzie bardziej na rupiecie, ozdoby świąteczne i przydasie, których jak znam życie, zawsze coś się uzbiera. Teaz mamy spory strych, ale też służy tylko takim celom. Moja mama niegdyś wieszała pranie na strychu, ale ja jakoś nie lubię i odzwyczaiłam się - wieszam w mieszkaniu na suszarce, a latem suszarkę daję na balkon i tam suszę. W nowym domu będzie do tego celu służyła wyłącznie pralnia i ewentualnie ogród w lecie.

Mimo wszystko nie wiem, czy nie warto ocieplić... Zresztą czas pokaże, czy będą na to środki, bo sądzę, że jak już się przeprowadzimy, to ciągle będzie coś do dokończenia, czego teraz nam się nie uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam strasznie dużo prania i latem, gdy np. pada deszcz (lub ma padać a wiem że nie będzie miał kto sprzątnąć) wieszam na strychu... Obecnie najwięcej jest tam właśnie takich przydasiów, choinka, i oczywiście nadmiar zabawek Kini ;) W nowym domu tez mam takie pomieszczenie, ale nie wykluczam tam pokoju, więc strych na pewno będzie w użytku. M nawet wymyślił, ze ociepli się wtedy, jak tam się zrobi taki pokoik, bo nawet 2 by wyszły ;) Ale masz rację, jak się czegoś nie zrobi od razu, to potem już jakos się to wszystko odkłada na "lepsze czasy" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) U nas też pełno zabawek Pawełka i ... antycznych, bo moich osobistych. Powiem Ci, że mam do nich niesamowity sentyment, bo ze wszystkimi, które pozostawiłam wiążą się miłe wspomnienia i wstyd się przyznać, ale raczej ich nie wyrzucę, tylko przynajmniej częściowo zabiorę. Nie, żebym była rupieciarą, bo nie znoszę gromadzenia zbędnych rzeczy, ale po prostu tych zabawek będzie mi wyjątkowo żal wyrzucić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Kinia jest też bardzo sentymentalna i nawet jak się zepsuje jakaś zabawka to trudno jest jej przetłumaczyć, że trzeba ją wyrzucić. Zawsze mówi że chce zachować na pamiątkę :) Ja na pamiątkę trzymam suknię ślubną i rozglądam się za jakąś fajną skrzynią, żebym miała ją w czym przechowywać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...