Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to jak pić?!? :o W dwie łapki i dzióbkiem! :lol:

Beatko, klamki na pewno wybierzesz piękne, nie mam co do tego wątpliwości :D Nie przejmuj się tak, dobierz tylko względem stylu, albo jakieś proste albo bardziej retro. Pomyśl, że raczej każdy kto wejdzie do domu zostanie porażony tyloma pięknymi rzeczami, że na myśl mu nawet NIGDY nie przyjdzie, ze klamki to nie jakiś misterny komplet całości :wink: Zobaczysz, szybko zapomnisz o tych kłopocie choć doskonale Cię rozumiem, bo też bym się tym przejęła... W takich sprawach dobrze byłoby być mężczyzną: klamka to klamka :lol:

Ja za to wczoraj tak się wieczorem zadręczałam kuchnią, że mi nie wyjdzie taka jak Twoja i... nabazgrałam projekt :lol: Trochę koślawy, ale już więcej wiem :lol: Wkleję później do dziennika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klamka to klamka :lol: :lol:

 

Właśnie to samo usłyszałam dzisiaj od swojego Męża. :lol: :lol: Im jakoś decyzje przychodzą łatwiej i nawet żałowałam ,że m wczoraj ze mną nie pojechał ,bo byłoby już po wyborze.Ale tak jest .pisałam już o tym wcześniej ,że teraz zastanawiamy się nad pierdołami ,a wkrótce się o tym wszystkim zapomni. Nawet to ,że ściana gdzieś jest nierówna ,to zakryje się ŁObrazkiem i nie będzie się zwracać w ogóle na to uwagi.Ale na chwile obecną JEST TO PROBLEM :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja po prośbie przychodzę..

 

 

Dziewczyny ... proszę o podpowiedź....

 

 

Ścianka do zagospodarowania jest : 360cm długa, wys. do sufitu, (ta ścianka po prawej na zdjęciu, była jeszcze nie dokończona...)wiec można na niej ustawić lodówkę (mam 2 metrową), oraz piec, bo jest gdzie zawiesić okap, oraz wszystkie szafki wiszące.

Druga ścianka o długości 290 cm (ta pomiędzy salonem, a kuchnią, na zdjęciu na wprost), ale tylko szafki stojące.... bo ścianka ta jest na wys. 130cm.

Po prawej jest okno tarasowe.

Mniej więcej wygląda to na kiedyś... tak:

http://img7.imageshack.us/img7/6973/dsc05703t.jpg

 

Jak zaplanować meble i sprzęty, i gniazdka, oraz czy murować ściankę do sufitu???? :roll:

 

 

Elektryk (mój wujek), który robić mi będzie całą instalkę elektryczną, wodną i kanalizę,oraz podłogówkę... pyta gdzie zmywarka, zlew, płyta indukcyjna... gdzie gniazdka... itd...

 

Zaczął już wiercić wczoraj dziury... więc sprawa jest pilna.

A ja nie mam pojęcia .

Poradźcie w moich komentarzach, lub w swoich.

Pozdrawiam Arnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,ze nie próżnujesz i wzięłaś zie ostro za kuchnie.Nie mam dzisiaj Iwonko już siły ,aby wnikliwie przyjrzeć się Twojemu projektowi,jest już zbyt późno ,ale co dało się zauważyć -masz niesamowite zdolności plastyczne !Gratuluję!!

 

Rzuciłam okiem jednak na rozstawienie szafek i powiem ci ,czego ja bym nie zrobiła.Na pewno zrezygnowałabym z tych szafek przy drzwiach od holu.Będą przytłaczały,prosto z holu będziesz wchodzić w tunel ,wbrew pozorom one nie są takie płytkie.Poza tym stanowisko piecowe będzie bardzie j wyeksponowane,jak ich nie bedzie.Jakoś najbardziej by mi pasował piec jednak na przeciwległej ścianie ,bo ma on stanowić ozdobę ,albo można go zrobić w narożniku ,po skosie?,Jeszcze jedna sprawa ze stołem .Mamy podobne kuchnie powierzchniowo i o razu ci mówię ,że sobie stołem na środku ją zagracisz.Problemy tez będą z komunikacja ,bo chcąc iść do salonu będziesz cały czas musiała GO OMIJAĆ ,dO TEGO DOJDĄ KRZESŁA ,KTÓRE JAK ZNAM ZYCIE NIE BĘDĄ WSUWANE ,TYLKO CAŁY CZAS ODSUNIĘTE.BĘDZIE Cię TO WKURZAĆ ,CHYBA ŻEBYŚ DAŁA GO POD KTÓRĄŚ ZE ŚCIAN? A W OGÓLE PO JAKą CHOLERĘ CI JEST TAM STÓŁ POTRZEBNY ,SKORO BĘDZIESZ MIAŁA JADALNIE PRZYLEGAJĄCĄ DO KUCHNI?jejku trochę namieszałam, ale masz jeszcze czas i wariantów pojawi się całe mnóstwo.kończę już ,bo mi się ślipia zamykają i już nie wiem ,co bredzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,ze nie próżnujesz i wzięłaś zie ostro za kuchnie.Nie mam dzisiaj Iwonko już siły ,aby wnikliwie przyjrzeć się Twojemu projektowi,jest już zbyt późno ,ale co dało się zauważyć -masz niesamowite zdolności plastyczne !Gratuluję!!

 

Rzuciłam okiem jednak na rozstawienie szafek i powiem ci ,czego ja bym nie zrobiła.Na pewno zrezygnowałabym z tych szafek przy drzwiach od holu.Będą przytłaczały,prosto z holu będziesz wchodzić w tunel ,wbrew pozorom one nie są takie płytkie.Poza tym stanowisko piecowe będzie bardzie j wyeksponowane,jak ich nie bedzie.Jakoś najbardziej by mi pasował piec jednak na przeciwległej ścianie ,bo ma on stanowić ozdobę ,albo można go zrobić w narożniku ,po skosie?,Jeszcze jedna sprawa ze stołem .Mamy podobne kuchnie powierzchniowo i o razu ci mówię ,że sobie stołem na środku ją zagracisz.Problemy tez będą z komunikacja ,bo chcąc iść do salonu będziesz cały czas musiała GO OMIJAĆ ,dO TEGO DOJDĄ KRZESŁA ,KTÓRE JAK ZNAM ZYCIE NIE BĘDĄ WSUWANE ,TYLKO CAŁY CZAS ODSUNIĘTE.BĘDZIE Cię TO WKURZAĆ ,CHYBA ŻEBYŚ DAŁA GO POD KTÓRĄŚ ZE ŚCIAN? A W OGÓLE PO JAKą CHOLERĘ CI JEST TAM STÓŁ POTRZEBNY ,SKORO BĘDZIESZ MIAŁA JADALNIE PRZYLEGAJĄCĄ DO KUCHNI?jejku trochę namieszałam, ale masz jeszcze czas i wariantów pojawi się całe mnóstwo.kończę już ,bo mi się ślipia zamykają i już nie wiem ,co bredzę :wink:

 

Beatko, masz całkowitą rację, ale co ja zrobię jak jestem chora właśnie na taki układ :oops: Super by się to prezentowała na drugiej ścianie, ale tamta jest trochę krótsza :( choć mogłabym zmniejszyć piec na 60-tkę, wtedy akurat te 30 by się wyrównało :lol: a stół/wyspa, po to, żeby można było jeść w kuchni, kiedyś mi Dorfi uzmysłowiła jak ciężko będzie utrzymać w czystości "jadalnię" (u mnie jadalnia będzie tylko na większe okazje i zjazdy rodzinne (wielki stół z krzesłami + kredens) a potrzebuję taki kącik w kuchni, żeby Kinga nie musiała się stresować przy jedzeniu, że znowu jej coś spadło na dywan... Kuchnię i jadalnię będą dzielić drzwi przesuwne więc nie będzie to aż tak razić :D Poza tym meble w jadalni będą dębowe (taki miodowy odcień mi się marzy) a w kuchni jasne :D Po następne :lol: taka wyspa od zawsze była moim marzeniem i żałuje, że nie zwiększyłam szerokości kuchni, jest wąska 340x465cm :( do tego na każdej ścianie albo drzwi albo okno :roll: Najgorzej, że już zrobiona elektryka pod piec na tej ścianie, a mój mąż zwolennikiem kucia (ogólnie przeróbek) nie jest - dobrze że zgodzić się na zmiany w projekcie bo i tak miał opory :roll: Narożny piec też mógłby być po tamtej stronie bo jest więcej miejsca w rogu, ale już sama nie wiem czy w tak małej kuchni w ogóle ma to sens :cry: Wiesz jakie kuchnie uwielbiam i ciężko będzie mi to dostosować do moich realiów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja się przyznam .... czytam co u Ciebie słychać codziennie i w dzienniku i w komentach...

Dyskusji o dworku nie podejmę, bo się na tym nie znam... A Ty też teraz myślisz o kuchni, a ja na słowo kuchnia mam alergię... Sama sobie nie potrafię nic sensownego wymyślić. .. Właśnie kazałam majstrom domurować ściankę do sufitu pomiędzy salonem i kuchnią... Czy dobrze... nie mam pojęcia.

 

Pisz dużo dla Siebie i Innych, dla potomnych. Abyśmy my podglądacze mieli co czytać :oops: :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie Arnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniko Kochana! Przegapiłam Twoją prośbę :oops: Ze ścianką dobrze zrobiłaś bo taka do połowy do niczego by się nie zdała a tak kuchnia ustawniejsza będzie :D A gniazdka, rób jaknajwięcej, żeby później nie było (jak Cię oświeci w kuchniowych inspiracjach), że nie da się tak zrobić bo prundu tam nie ma :lol: I żeby przerabiać nie trzeba było... Pamiętaj, że i tak wszystkiego nie przewidzisz i zdaj się na doświadczenie Wuja, ewentualnie coś dorzuć :wink:

A pisać w dzienniku bardzo nie mam co, dzisiaj trochę drogę wjazdową jeszcze podreperujemy i może te gałęziory wreszcie znikną, ale ja lepiej się czuję jak już popatrzę na takie gotowe wnętrza, które od dawna mnie hipnotyzują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też komin jest na najwęższej ścianie przy przejściu do salonu, dlatego projekt kuchni spędza mi sen z powiek. Gdyby ta ściana była ciut dłuższa,to zrobiłabym kuchnię narożną, ale ma 1,30m, więc nie poszaleję :-? A drzwi do salonu tez nie zlikwiduję bo nie uśmiecha mi się z tacą zasuwać przez cały dom do drugiego wejścia do salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurę można też schować w szafkach, ale trochę szkoda tracić powierzchnię, którą można wykorzystać do przechowywania gratów.

Coś takiego mi się marzy, tylko nie wiem czy da się to zrobić w mojej kuchni:

http://widget.slide.com/rdr/1/1/4/S/2800000018bce6af/1/157/6qJuhKiY2D-MH-vLLDrCzwLwYgjijAfy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko , u mnie już dzieciary prawie dorosłe,więc raczej będziemy wykorzystywać do maximum jadalnię w salonie.Do tej pory tez najczęściej jadamy w salonie ( w zasięgu wzroku musi być TVN24 :lol: ),choć nie powiem marzył mi się taki duuuuuży stół w kuchni Ale to,że go nie mam , potwierdza tylko regułę- Marzenia swoją drogą ,a realia swoją, bardzo rzadko ta droga jest wspólna :wink:

 

A co stanowiska piecowego narożnego -Bardzo fajnie to wygląda i u Ciebie by się takie położenie sprawdziło.A na tej ścianie ,gdzie sa drzwi od holu postawiłabym taki wielki kredens.Też by to było realne ,bo okno masz jedno i kredens nie zasłaniałby światła.Pod oknem rząd szafek.....z blatem na całej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...