Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czekamy na zdjęcia wyrównanego terenu.Jak ja bym chciała ,żeby i mnie nawieźli tyle ziemi .Musze się zakręcić w kopalni.Powstaje obok nas nowa odkrywka ,to może tez za nieduże pieniądze nakieruje parę wywrotek do mnie.Jak Kiniusia sie czuje.?Wczoraj byłam na imprezie 18stkowej u znajomych i polowa dzieciaków choruje. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala, o ziemię wcale nie jest łatwo i sama widzisz ile trzeba czekać, że nie wspomnę ile to kosztuje :roll: teraz to jest okazyjnie, ale na taką ilość jak my bierzemy też trzeba sporo kasy, a wolałabym ją przeznaczyć na wykończeniówkę...

Beatko, Korolino, Jessi, równanie będzie jeszcze nie raz, bo na bieżąco korzystamy z usług koparki. Wstawiłam zdjęcia z wczoraj (to co przywiozły 4 ciężarówki w sobotę), jutro znowu równanie i kolejne ciężarówki, więc do efektu końcowego jeszcze długa droga :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zapracowana kobieto :roll: , wiem jak to czasami trudno czas dogonić... ale kto z nas nie wie...

 

Sporo tej ziemi nawozicie, ale mnie to najbardziej boli ta koparka... nie wiem jak to u Was, ale u nas za dzień pracy tego ustrojstwa to tysiaka trzeba szykować... już nawet myśleliśmy nad kupnem :wink:

 

Czy wierzchnia warstwa też będzie z tego co teraz przywożą?

Może nie powinnam pisać, ale jakościowo to kiepściutkie, a jak z wykopu na dodatek to za dużo Ci tam nie urośnie :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dardurdko, sporo tej ziemi nazwieźliście :roll: . Ile jeszcze warstw będzie trzeba rozprowadzić koparką zanim będzie koniec?

Jak sobie pomyślę, że nasz przód również czeka to samo, to mi słabo. Niestety jeszcze muszę zaczekać, bo najpierw musi być szambo - z tego będzie dużo wykopanej gliny i kamienia, więc najpierw będziemy musieli o wywieźć i dopiero przywieziemy ziemię, żeby wszystko wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zapracowana kobieto :roll: , wiem jak to czasami trudno czas dogonić... ale kto z nas nie wie...

 

Sporo tej ziemi nawozicie, ale mnie to najbardziej boli ta koparka... nie wiem jak to u Was, ale u nas za dzień pracy tego ustrojstwa to tysiaka trzeba szykować... już nawet myśleliśmy nad kupnem :wink:

 

Czy wierzchnia warstwa też będzie z tego co teraz przywożą?

Może nie powinnam pisać, ale jakościowo to kiepściutkie, a jak z wykopu na dodatek to za dużo Ci tam nie urośnie :roll: .

Wierzchnią warstwę trzeba dać inną, bo to jest tzw. martwica i ona się absolutnie nie nadaje pod ogród. Ostatnią warstwę musi stanowić czarna, ładna ziemia i musi mieć minimum 40cm, żeby rośliny miały wszystkie potrzebne składniki pokarmowe i mogły sie dobrze ukorzenić. Na podniesienie terenu jak najbardziej nadaje się to, co mają przywiezione, ale ważne jest, aby na końcu dać właśnie czarny humus :wink: .

Sądzę, że koszt ogólny tej ziemi to i tak niemały :roll: , ale za to perspektywa urządzania i wiosennych nasadzeń jest super :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zapracowana kobieto :roll: , wiem jak to czasami trudno czas dogonić... ale kto z nas nie wie...

 

Sporo tej ziemi nawozicie, ale mnie to najbardziej boli ta koparka... nie wiem jak to u Was, ale u nas za dzień pracy tego ustrojstwa to tysiaka trzeba szykować... już nawet myśleliśmy nad kupnem :wink:

 

Czy wierzchnia warstwa też będzie z tego co teraz przywożą?

Może nie powinnam pisać, ale jakościowo to kiepściutkie, a jak z wykopu na dodatek to za dużo Ci tam nie urośnie :roll: .

Wierzchnią warstwę trzeba dać inną, bo to jest tzw. martwica i ona się absolutnie nie nadaje pod ogród. Ostatnią warstwę musi stanowić czarna, ładna ziemia i musi mieć minimum 40cm, żeby rośliny miały wszystkie potrzebne składniki pokarmowe i mogły sie dobrze ukorzenić. Na podniesienie terenu jak najbardziej nadaje się to, co mają przywiezione, ale ważne jest, aby na końcu dać właśnie czarny humus :wink: .

Sądzę, że koszt ogólny tej ziemi to i tak niemały :roll: , ale za to perspektywa urządzania i wiosennych nasadzeń jest super :wink: :D

 

Dlatego tak delikatnie dopytywałam, bo czarnoziem to dopiero będzie koszt :-? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że jak na to przyjdzie czarnoziem ,to będzie bardzo dobrze.Tylko nie może być taka sama bardzo żyzna ziemia .Trzeba ją przemieszać.Ja miałam nawiezione na obecnej działce właśnie taką żyzną i nie jest to dobre.Do tej pory idąc po działce ziemia się zapada,a kretów na takiej pulchniutkiej od groma. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctico, nie jest to kiepskie!!! Chyba mało ziemi wykopaliskowej widziałaś :lol: Gorsze mieliśmy, a na wierzch czarną ziemię planuję, bo tu jeszcze tych warstw trochę będzie :lol: a koparka jak kumaty facet to w niecałą godzinę taki teren robi, zresztą nam jakoś maleńko liczy bo wie że tu ciągle robota będzie :lol:

Moniu, Ty nie musisz się martwić bo kilka wywrotek w Twojej sytuacji wystarczy a u nas dolisko był wielki, i nadal jest niemały... koparka pewnie jeszcze parę razy przyjedzie, żeby gruz dobrze obsypać (bo wiadomo opony w takich autach sporo kosztują) a i po bokach domu trzeba będzie powoli podrzucać, zwłaszcza od strony tarasu... ja osobiście wolałabym żeby przyjeżdżały same 40-tonówki (dowiadywałam się i takie są - holenderska wersja dafa ginaf* jak nie przekręcilam - aluminiowe burty więc lżejszy sporo) bo cena za szt. ta sama, ale dobrze że złapaliśmy tę firmę (niestety każdy kręci nosem bo jest kawałek od Lublina - ok.30km w jedną stronę więc im się nie kalkuluje :( ) Ale muszę przyznać, że z drogi już super wygląda, sąsiedzi nawet przyznali, że już niedługo każdy zapomni że tam taki dół był :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili oddechu znalazłam domek z arexu (tylko układ jest inny bo ja pozmieniałam :roll: ), ale to nic! Kolumny będą takie same :D

http://www.szybkomieszkanie.pl/uploads/pic/49/491ffcfee9ff6b9b56d28f9fe4b8e0fd.jpg

http://www.szybkomieszkanie.pl/uploads/pic/ac/acfa53416bb973bdf087ca1f28c334a0.jpg

trochę nazbyt przesadna kondolka :-?

http://www.szybkomieszkanie.pl/uploads/pic/d1/d1126193cb7dfb23f5b212418cc24e70.jpg

http://www.szybkomieszkanie.pl/uploads/pic/0b/0b364d69b59b611ea7e530d95abf076f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek jest mniejszy od mojego i w dodatku zrobiony zgodnie z projektem, ale układ pomieszczeń niemal taki sam :wink:

http://www.szybkomieszkanie.pl/uploads/pic/07/07e76df2fa6129b5ca71f57c75e1779e.jpg

http://www.szybkomieszkanie.pl/uploads/pic/16/1698d9802bb8694e7cb06220607c6910.jpg

tu widać było, że szprosy się nie zgrywają :roll: i dlatego tak przeżywałam te dodatki, nie chciałam takiego efektu :-?

jak patrzę na takie schody to żałuje, że wylaliśmy te do piwnicy...

http://www.szybkomieszkanie.pl/uploads/pic/0f/0f04d9c75008c8ea9be326a63347e35c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...