Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

Widzę, że postępy idą dużymi krokami ( cieplej będzie ) każdy postęp na budowie daje duużżżo radości :lol2:

Spacer do lasu widzę bardzo udany.... a o jaki stawie mówisz ( który wysechł ???? może się kamufluje???? :yes:)

Ja też piszę się na futrzaka kochaniutkie :hug:

A jak Marcel się miewa .....Kingusia pomaga dzielnie przy młodszym braciszku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę, że postępy idą dużymi krokami ( cieplej będzie ) każdy postęp na budowie daje duużżżo radości :lol2:

Spacer do lasu widzę bardzo udany.... a o jaki stawie mówisz ( który wysechł ???? może się kamufluje???? :yes:)

Ja też piszę się na futrzaka kochaniutkie :hug:

A jak Marcel się miewa .....Kingusia pomaga dzielnie przy młodszym braciszku????

 

Juszczakówka, staw to taki dół, który zapełnia się wodą, gdy wody powierzchniowe górują (hihi), ja sobie go tak nazywam, ale jest wielkości dużego oczka wodnego i głębokości w najniższym punkcie jakieś 2,5m ;) Marcel miewa się bardzo dobrze, nawet dzisiaj się wyspałam!!!! Za to z Kinią mam kolejny problem - zawsze jak małż wyjeżdża mnie nagromadzają się rozmaite problemy... Dziś rano Kinia obudziła się zsypana krostami - OSPA WIETRZNA! a już myślałam, że jej nie dopadnie bo większość dzieci w przedszkolu już przechorowała. Pojechałam do apteki po puder w płynie i siedzi przed tv cała "biała".

Wiem, że kilkoro forumowych dzieciaków chorowało ( w sumie to bardzo częsta i zaraźliwa choroba) więc proszę o rady.

CO ZROBIĆ, ŻEBY KINI NIE ZOSTAŁY BLIZNY????

Bo że drapać nie wolno to wiem, ale może są jeszcze jakieś sposoby (nawet domowe) oprócz pudru, żeby szybko się tego pozbyć??? Czytałam o kąpielach w nadmanganianie potasu, ale na to chyba trzeba receptę?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dardus nie wiem jak w PL ale u nas podaje tez syrop zeby dzieciaczkow nie swedzialo? To jest ten sam syrop ktory sie podaje przy alergiach, ukaszeniach os itd. jezeli bardzo ja swedzi to zapytaj moze o taki syrop. z domowych sposob to chyba cos slyszalam o kapielam w mace ziemniaczanej ale nie testowalam na swoich wiec nie chce ci zle doradzic. A mocno jest wysypana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się coś obija w głowie, że krosty-strupki nie przepadają za wodą. Broń Boże nie radzę tutaj nie mycia się, ale moczenie nie jest wskazane. Poza tym, jak strupków nie będzie próbowała zrywać to nie ma co się martwić, że będą blizny. Bez obaw. Tylko uwaga, bo może być trzykrotny wysyp - grunt to nie zdrapywać strupków (to gorsze od drapania pęcherzyków).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sipatka, ja też pamiętam ja sama chorowałam, że nie powinno się kąpać, chyba że szybko umyć, żeby te strupki nie namakały...

 

Andżi, o mące ziemniaczanej też słyszałam, robi się taki krochmal na rozmaite wysypki, ale czy przy ospie można?!? Na razie Kinga nie ma strupków bo dopiero 1 dzień ją sypie :( A syrop daje, calcium (wapno) więc też na alergie i ukąszenia, na pewno ten sam ;)

a lustra - to jednak nie takie same :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kupiłaś Puder płynny z anestezyną ( anestezyna znieczula a puder czyli Zinci oxydati wysusza :yes: ) lekarze przepisują teraz Heviran jest to lek stosowany przy wirusie... lek na receptę, i jak napisała sipatka unikać moczenia strupków....będzie dobrze...mój młody miał ospę z 3 wypryskami ale za to mała była cała osypana i na dodatek miała wysyp na Komunii Św. Młodego to się nazywa wyczucie czasu :lol2:

p.S

ospa charakteryzyje się wypryskami, pęcherzykami ,które są wypełnione płynem ;)

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...