Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

Czemu sami kupowaliście drewno na drzwi? Nie boisz się ryzyka, że gdy (odpukuję) cokolwiek by było nie tak później z drzwiami, to stolarz powie, że wina drewna itd?

Ciekawa jestem tych drzwi, bo nie bardzo sobie potrafię wyobrazić jakie będą - masz może zdjęcie podobnych drzwi? 1 czy 2-skrzydłowe?

Drzwi dużo uroku dodają domkowi. No i robi się bardziej 'domowo' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moniu, drewno było kupowane w obecności stolarza :) więc nie ma takiego ryzyka (brane ze sprawdzonej suszarni- tato bierze stamtąd od dawna dębinę na schody i nic dotąd się z nimi nie działo :) ) Zresztą stolarz powiedział, że priorytetem są dobre zawiasy regulowane, bo inaczej nie daje gwarancji... Przy zakupie zawiasów też nam towarzyszył ;) Drzwi będą wzorowane na tych drzwiach, na które zdecydowałam się już dawno :)

http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/310000000e644dea/1/185/AjN0sPfx0z9BwguM-xVpvZDULlaYDcsb.jpg

 

Z tą różnicą, że jak wspominałam będą otwierane na zewnątrz i będą miały troszkę inne zdobienia, ale układ kasetonów podobny, no i podział drzwi podobny - z podwójną listwą, a co za tym idzie ukryty nierówny podział skrzydeł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to mnie już się pomieszało, bo wielokrotnie wspominałas o tych z doświetleniami bocznymi i myślałam, że będą takie. Te są b.ładne - u mnie też takie, ale z normalnym podziałem i dość wysokie, ponieważ jest górne doświetlenie i żeby nie stracić proporcji zrobiliśmy je długie/ wysokie na 2,8m (w tym 20cm doświetlenia), a szer. tylko na 1,4m. Bałam się, że będą niewygodne (za wąskie), ale jest OK :)

Jakie wymiary u Was planujecie?

Udało Ci się wynegocjować dobrą cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest w porządku, bardzo zbliżona do Twojej ;) Moje będą po odjęciu futryny i zabudowy - jakieś 160cm szerokie, a 240cm długie... ja nie byłam przy pomiarze i nie wiem dokładnie :) Bardziej mnie interesuje czy spełnią moje oczekiwania niż tak naprawdę ich wymiary :) ale mam nadzieję, że proporcje zostaną zachowane :) zwłaszcza że jakoś mam wątpliwości :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary są ważne, bo wymiary = proporcje. Nie lepiej zrobić ciut węższe? Nie są wysokie, skoro na 2,4m. Jeśli robicie podwójną listwę celem zgubienia nierówności skrzydeł, to wystarczy na 1,4m. U mnie równiutkie podziały skrzydeł i 1,4 jest w sam raz, nie trzeba więcej, a biorąc pod uwagę poszerzone skrzydło, to pewnie byłoby o 10cm szersze niż moje.

1,6 m na pewno daje dużo więcej możliwości - możecie wchodzić do domu parami :lol2:, ale może zgubić proporcje. Dobrze byłoby, żeby stolarz zrobił szkic z tymi wymiarami w odpowiednio pomniejszonej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne drzwi :) Też zastanawiamy się nad drzwiami pierwsza opcja to stolarz ale w końcu zdecydujemy się chyba na drzwi z Derpala ;)chociaż ciągle mamy obawy... Macie dobrego, sprawdzonego stolarza ?A jakie planujecie drzwi wewnętrzne . Z ekipą M się spotkał jesteśmy umówieni ale chyba na wrzesień - zapracowani są ;)

 

Ale po Twoich drzwiach mam jeszcze większe wątpliwości :) i chyba będziemy szukać stolarza ....

Edytowane przez jo@nna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne drzwi :) Też zastanawiamy się nad drzwiami pierwsza opcja to stolarz ale w końcu zdecydujemy się chyba na drzwi z Derpala ;)chociaż ciągle mamy obawy... Macie dobrego, sprawdzonego stolarza ?A jakie planujecie drzwi wewnętrzne . Z ekipą M się spotkał jesteśmy umówieni ale chyba na wrzesień - zapracowani są ;)

 

Ale po Twoich drzwiach mam jeszcze większe wątpliwości :) i chyba będziemy szukać stolarza ....

 

Derpala? Nie znam, może warto obejrzeć?! Wewnętrzne też będą na zamówienie :) I już nawet nie ze względu na moje pomysły, tylko chociażby ze względu na nietypowe wymiary... ;) Zresztą mam już wymarzone drzwi przed oczami i tylko stolarz może je zrobić :) A Ty Joasiu z daleka jesteś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też z miasta na L :) wybraliśmy model D-Z-W3s ale kusi nas na takie drzwi z " charakterem " i ciągle się zastanawiamy mamy swój wymarzony model ale jest trudny do wykonania a może raczej boimy się efektu końcowego i tak zwlekamy z decyzją .

 

Przedstawiciel jest na Wesołej 24

 

Ciekawa jestem, jaki to ten wymarzony model?!? Warto zapytać kilku stolarzy, może nie jest aż tak skomplikowany. Masz szkic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,piekne drzwi będziecie mieli,naprawdę zbieram szczękę z podłogi:)

 

Madzikma, może lepiej ją szybciutko pozbieraj, bo jak nie będą takie ładne po realizacji??? Zawsze może coś wyjść inaczej, gorzej... aż się boję myśleć :/

Przynajmniej mam piękne mosiężne zawiasy i w poniedziałek planuję zamówić klamkę... Tak na pocieszenie, że jakie nie wyjdą to i tak dodatki będą super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że klamka nr.1 będzie wygodniejsza w otwieraniu drzwi :)no i jest ładna i większa.

Po dzisiejszej wycieczce za drzwiami chyba zdecydujemy się na http://www.jastrzemski.pl/49,produkt,jastrzemski.html (w każdym razie drzwi NR 45) Różnią się od tych naszych bo nie mają okucia ozdobnego na szybie (w oryginale jest okucie ozdobne na gładkiej szybie i "warkocz " rzeźbiony wkoło szyby Te nasze to wzór z angielskiej kamienicy musimy mieć jednoskrzydłowe z doświetleniem. A podłużne kasetony są podzielone na cztery prostokąty(może mogę wkleić zdjęcie?) Musimy się szybko decydować żeby wstawić z ociepleniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniu, dziękuję za radę :) Jeszcze wzdycham do kilku z odlewni, ale chyba już nie będę mieszać...

 

Wydaje się że klamka nr.1 będzie wygodniejsza w otwieraniu drzwi :)no i jest ładna i większa.

Po dzisiejszej wycieczce za drzwiami chyba zdecydujemy się na http://www.jastrzemski.pl/49,produkt,jastrzemski.html (w każdym razie drzwi NR 45) Różnią się od tych naszych bo nie mają okucia ozdobnego na szybie (w oryginale jest okucie ozdobne na gładkiej szybie i "warkocz " rzeźbiony wkoło szyby Te nasze to wzór z angielskiej kamienicy musimy mieć jednoskrzydłowe z doświetleniem. A podłużne kasetony są podzielone na cztery prostokąty(może mogę wkleić zdjęcie?) Musimy się szybko decydować żeby wstawić z ociepleniem .

 

Te są cudne!!!! Nawet nie wiedziałam, że takie cuda można w seryjnej sprzedaży znaleźć!!!!

Wklejaj, co tam masz, chętnie zobaczę :)

A ile te od Jastrzębskiego kosztują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podobają czekamy na dokładną wycenę .Bez portalu(możemy go zamówić po montażu drzwi i ociepleniu ) drzwi z mahoniu na wstępie ok 6,5 t.

A nie znamy ceny witraża (ale na pewno badzie bez kolorowych szybek ;) No nie są tanie ale u stolarza podobnie bardzo ....

Klameczka wybrana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...