Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dard., mam dla Ciebie trochę fotek do leśnego ogrodu :wink: Szukałam dość długo, żeby wyszukać to, o czym pisałam, ale znalazłam. Zawsze będzie Ci łatwiej sadzić roślinki, gdy zobaczysz wcześniej na fotkach :wink:

 

Moniś, a gdzie te fotki??? i w ogóle dzięki, że zaprzątałaś sobie głowę, w tym trudnym dla Ciebie tygodniu :oops:

My dopiero wróciliśmy z działki, dzisiaj zrobiłam zdjęcia, więc wieczorkiem wkleję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhododendrony można, a w zasadzie należy, lekko formować, tzn. należy im obrywać pąki po przekwitnieniu na zasadzie uszczykiwania koncówek. Taka metoda jest gwarancją rozkrzewiania i zagęszczania krzewów. Ja moim robię tak od samego początku i są gęściutkie i rozłożyste. Zamierzam dokupic jeszcze kilka odmian, m.in. Percy W.(mam już te odmiany, ale jeszcze dokupię w inne miejsce). Roseum Elegans mam chyba 4 szt., bo też są cudowne. Zachęcam również do zakupu Blurettia, Dreamland i jeszcze paru. Masz doskonałe warunki do hodowli tych pieknych krzewów, bez konieczności wymieniania podłoża na torfowe, jak w moim przypadku. Z tego, co obejrzałam w dzienniku, Twoja działka ma formę wąwozu, co w zasadzie jest b.dobre dla wszelkich roślin, bo nie będą wymarzały (osłoni je ten wąwóz z każdej strony :wink: ) :D :D W takiej sytuacji nie ma mowy o nieudanych nasadzeniach :D Kup koniecznie te wszystkie roślinki, bo będą tam żyły jak w naturalnym środowisku. Koniecznie zadbaj o przylaszczki, sasanki, anemony i zawilce - już je tam sobie wyobrażam :roll: Paprocie, azalie, rhododendrony i hosty będą Cię uwielbiały za te wspaniałe warunki do wzrostu :wink:

Mogłabyś jeszcze pomyśleć o tej trzmielinie, bluszczu zimozielonym i winobluszczu piecioklapkowym (ten pięknie się wybarwia na bordowo w okolicach jesieni). Co do trzmieliny - to b.fajne roślinki, które można prowadzić jak się zechce - można zrobić kulki szczepione na pniu, wsadzić do ziemi i formować w kule, stożki lub pozwolić im rosnąć jak chcą. Można też posadzić blisko pnia drzewa i wtedy pnie się pięknie jak na tamtym zdjeciu. Ja tak posadziłam trzmielinę pod starymi jabłoniami i mam nadzieję, że będzie się pięknie opatała.

Czy w Twoim lesie jest dużo cienia, czy są też słoneczne miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znajdziesz miejsce na wiciokrzewy? Lubią takie miejsca jak u Ciebie :wink:

http://img175.imageshack.us/img175/6025/wiciokrzewmt6.jpg

 

http://img292.imageshack.us/img292/691/wiciokrzewjpgsm8.jpg

 

Teraz jak patrzę na ten Twój las, to jednak mi się zdaje, że słusznie zrobiliście przerzedzając go trochę, bo inaczej byłoby zbyt smutno i nie wszystko chciałoby rosnąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Moniu, dużo było chudych samosiejek, które tylko blokowały rozrost pozostałych.

Wiciokrzewy jak najbardziej! I w ogóle zamierzam stale dosadzać rośliny, w miarę możliwości finansowych... bo w sumie mam spory areał do zagospodarowania... a przed domem na razie zostawiam do odwołania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie. Ja obsadzam tyły od 4 lat i nadal konca nie widać, bo duzo tego terenu jest. Przód zostawiam na lepsze czasy, ale w tym roku mam w zamiarze zrobić i zagospodarować przynajmniej gazon przed domem :roll: . Wszystko mam już przemyślane w najmniejszych szczegółach od dawna, tylko ... finanse nie pozwalają na szybkie działania. Ja jestem cierpliwa i zawsze wiem czego chcę i dążę do tego do czasu, aż to osiągnę. Teraz też tak będzie, mam nadzieję. Idę powklejać w moim dzienniku trochę chciejstw :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie duzy kącik z kamiennym grillem, ale nie pamiętam ile tam mamy metrów. Na razie stoi w tym miejscu zwykły grill na kółkach, stół ogrodowy, złożone jest drewno powstałe z wyciętych drzew starego sadu i wbite paliki wyznaczające przyszłe kamienne ścianki kącika :wink: Będzie wyglądał tak jak ten w moim dzienniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co obejrzałam w dzienniku, Twoja działka ma formę wąwozu, co w zasadzie jest b.dobre dla wszelkich roślin, bo nie będą wymarzały (osłoni je ten wąwóz z każdej strony :wink: ) :D :D

 

Uwierz mi Moniu, że jeszcze niedawno mieliśmy zamiar wszystko zasypywać i równać poziom do sąsiednich działek... Jednak zniszczyłoby to las, bo w najwyższym punkcie ubytku jest nawet 4,5m. Zauważyliśmy też że w tym miejscu (wąwóz) utworzył się swego rodzaju mikroklimat... nawet już nasadzonym roślinom (choć ich niewiele) nic się nie stało w największe mrozy :wink: Na skarbach wąwozu chcę zrobić balkony (by woda nie spływała tylko po nich, ale i nawadniała rośliny) i obsadzić krzewami ad największych do najmniejszych, na samym dole kamienny murek (z wapieni) i nad nim konwalie i sasanki... nisko zrównam teren i posieję trawę, dlatego trzeba było przerzedzić las. Chociaż najlepsze okazy zostały wycięte zanim nabyliśmy działkę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpy można pięknie obsadzić roslinkami i będzie ładnie. Co do trawy to nie wiem czy będzie rosła :roll: Zależy na ile zacieniony bedzie teren. Ja pod moimi starymi jabłoniami wciąż dosiewam trawę, a i tak słabo rośnie, dlatego pod samymi drzewami obsadziłam tymi trzmielinami. W tym roku dosadzę tam jeszcze hortensje :D

Coś dla Ciebie:

leśny ogród

http://img530.imageshack.us/img530/4421/ogrdpiknydworkowyvz4.png

 

murki oporowe przy rózniacach poziomów działki:

http://img530.imageshack.us/img530/7574/murkioporowelx9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trawy to nie wiem czy będzie rosła :roll:

Coś dla Ciebie:

leśny ogród

http://img530.imageshack.us/img530/4421/ogrdpiknydworkowyvz4.png

 

Strasznie mi się podoba to zdjęcie... Mam nadzieję, że trawa będzie rosła, ba nawet już rośnie.... zauważyłam, że trawa jest pod ściółką, więc chyba i warunki są! Teraz po przerzedzeniu chyba nie powinno być problemu :roll: Na końcu lasu, tak jak droga prowadzi, będzie duży grill z altaną... przy domu, po stronie bocznych tarasów będzie rossarium z drewnianym podestem i taki mini stawik :wink:

http://images25.fotosik.pl/316/dab6fef7cbce412c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...