Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

na górze nie mam zbyt dużej łazienki,a zważywszy ,że z wanny korzystamy tylko ja i córcia,to miejsce na górze przeznaczyłam na saunę(no, może nie od razu :lol: :lol:)Ma m wizję co do obudowy wanny na dole ,chciałabym obudować to białym marmurem ,zrobić stopnie od góry z hartowanego szkła, a w środku stopni

chcę rzucić kamienie i ewentualnie jakąś płaskorzeżbę .Czas pokaże ,co mi z tego wyjdzie......Na razie mam roboty w bród,chcę wszystko pokończyć przed wyjazdem na ferie i błagam Boga.żeby jutrzejszy dzień jakoś przetrzymać,a w piątek już luuuzz :D :D :D

 

Właśnie oglądałam rzuty Twojego dworku, i rzeczywiście górna łazienka nie jest zbyt duża... ale to wszystko zależy od rozmieszczenia. Pomysł z hartowanym szkłem bardzo mi się podoba, ja myślałam o czymś podobnym w górnej łazience bo ogólnie poddasze będzie bardziej nowoczesne. Saunę mam zaplanowaną na przeciwko górnej łazienki, a że nie zrobiliśmy tam ścianki oddzielającej jej od naszej sypialni, to myślałam tam o szklanych drzwiach. Dla mnie wanna musi być i nie wyobrażam sobie bez niej łazienki. To prawda, że mężczyźni z reguły wybierają prysznic, ale wanna też się przydaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dardurdko

W niedługim czasie planuję rozpocząć budowę Anety i mam ogromną proźbę do Ciebie, czy mogła byś umieścić trochę fotek wnętrza domku.

Pozdrawiam

 

Dzisiaj byłam na budowie, ale dosłownie na chwilkę - wymierzyć klatkę schodową... zrobiłam zdjęcie kuchni i salonu, chociaż tyle :oops: Przyślij mi maila na priv, to jak tylko będę miała więcej czasu przyślę Ci dokładniejsze zdjęcia :wink:

 

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000002e0d091/1/128/-BVPglMu5z9rq8gj5IW2qZnjhzXP6UBN.jpg

 

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000002e0b94d/1/125/HLBDAf4U0z_LTz5dykFvz0OkuOhyNTzg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorfi, a Wy wszystko robiliście wg planu??? Bo na górze masz 2 łazienki obok siebie - można by zrobić 1 salon kąpielowy?!? :wink:

Musimy mieć dwie łazienki na górze. Już obecnie trwa u nas wieczna wojna o łazienkę a jak będzie nas czworo to się chyba pozabijamy pod drzwiami :wink:

A komu się będzie chciało na dół do łazienki lecieć? Nikomu. Dlatego jedna łazienka przy sypialni jest dla nas, a druga będzie dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Zaglądam regularnie i nawet się cieszę że jest ktos prócz mnie co tak często zmienia zdanie..............................

w 99% zdecydowani jesteśmy na budowę Anny VI "koleżanka" Twojej Anetki.

Piwnicę dorabialiście sami czy w Arexie ?

też chcemy piwnicę , jutro dzwonimy do arexu w tej sprawie.

Gdzie budujecie swój domek?

chcemy zamienić te małe lukarenki w annie na jedną dużą bo ja nie lubię takich dziobów na dachu, zresztą mało swiatła tam wpada a to pokoje dla młodzieży .

Uważam że te domy są bardzo funkcjonalne a mało osób je buduje dlaczego?

schody super!

 

Witam! Odpisuję w komentarzach :wink:

Piwnicę dorabialiśmy u naszych miejscowych architektów bo w Warszawie w arexie to duużo większy koszt, zresztą jak każda zmiana w ich wykonaniu (kosztuje tyle co projekt indywidualny). Wiem, że w Annie są dużo mniejsze lukarenki (wiem bo sąsiad ma annę marię) i słusznie, że zmieniacie na jedną dużą. Moje są dosyć spore (okno 120x110). Dom jest funkcjonalny, a przede wszystkim duży, ale schody możesz zobaczyć u Remx'a on ma wykonane wg oryginału (jak go poprosisz to może wklei zdjęcie :wink: )

 

A mało osób buduje, bo są mało powszechne, trudne do wyszukania (sama je znalazłam dopiero jak poznałam nazwisko architektów - właśnie od sąsiadów). Drogie też są w wykonaniu w porównaniu np. z projektami z archonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej mają unikalny wygląd. A Archon wyłania się zza każdego rogu (przynajmniej u nas). My z mężem ostatnio robimy zakłady który dom jest z jakiej pracowni rozróżniając oczywiście tylko po wyglądzie zewnętrznym. :wink:

 

Skąd ja to znam :lol: :lol: :lol:

Ja to patrze na dom i znam dokładną nazwę i w przybliżeniu układ pomieszczeń :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te słupki z cegły, pod kolumnami, będą zalane tarasem lub schodami, czy jakoś inaczej wykończone? Dardurdko, ambitne plany macie na ten rok :wink:

 

Monisiu tam będzie taras, po boku z każdej strony po 3 schodki, tak jak w projekcie. Z przodu także taras z 3 półokrągłymi schodkami :wink: Ogólnie tarasy mają być na wysokości 50cm od ziemi (tak jak podmurówka), więc sama widzisz ile jeszcze trzeba ziemi nawieźć :roll:

 

A plany, może i ambitne, ale to na wiosnę bo wszystko musi być skończone na lipiec - tynki :wink: a później zobaczymy jak będziemy stać z kasą, może uda się wprowadzić jeszcze w tym roku (bo ja planuje wejść aby będą podłogi - hihi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to zdziwiło, że tak wysoko :roll: Sporo się wykosztujecie na tę ziemię :-? Powodzenia w takim razie, bo wiosna tuż, tuż. Za tydzień zaczyna się ocieplenie wiosenne i koniec mrozów, więc można ruszać z budową, ogrodem itp.

 

Jak dotąd za samą ziemię (czyli bez usług koparkowych) wydaliśmy przeszło 10 000PLN Nie mówiąc nic o dodatkowych tysiącach bloczków fundamentowych aby wyprowadzić dom do poziomu drogi :roll: I tak to wychodzi tanio kupić działkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...