Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

Karoru, Ty zawsze wiesz co napisać :wink: Za Twoim pozwoleniem chciałabym wkleić Twój post w dzienniku, żeby się nie zagubił na stronach komentarzy, gdyż jest bardzo konkretnym źródłem wiedzy o tradycji i charakterystyce polskiego dworu. Podziwiam, ogrom wiedzy i zastanawia mnie praca, do której tych informacji użyłeś?!? (jesteś architektem???) nic się nie chwaliłeś...

 

Fajnie, że zaglądasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mniam, mniam...

Pyszności! Dziękuję :p

 

I sama częstuję czym chata bogata :lol: :lol: :lol:

 

Kawusia z serduszkiem dla wszystkich!

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/31000000033363fe/1/126/mAFUiqXnuj-jzrbdCoCZKJHB0rnJzTzF.jpg

 

i tradycyjnie pączuszki

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/310000000332ce36/1/233/dDyNBmEJ5z-qSflMK2_pCBUpEcn_d4-4.jpg

 

Buziaki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dardulko :D dobrego dnia Wam życzę..jak zyjesz?

dziękuję za odwiedziny i słodkości..

 

Karor fajnie napisał..

A Gosia napiekła sie dzisiaj za wszystkie czasy :D

 

nie znam sie jeszcze na jodełkach, ale tez będe musiała :)

spytaj w watku ogrodniczym..

a nie pamietam czy Ty już masz wybrane konkretne okna?

pozdrawiam cieplutko :wink:

http://bi.gazeta.pl/im/9/3175/z3175709X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dardulko :D dobrego dnia Wam życzę..jak zyjesz?

dziękuję za odwiedziny i słodkości..

 

Karor fajnie napisał..

A Gosia napiekła sie dzisiaj za wszystkie czasy :D

 

nie znam sie jeszcze na jodełkach, ale tez będe musiała :)

spytaj w watku ogrodniczym..

a nie pamietam czy Ty już masz wybrane konkretne okna?

pozdrawiam cieplutko :wink:

http://bi.gazeta.pl/im/9/3175/z3175709X.jpg

 

Piąteczko, ja jak zwykle bez małża (znowu w Holandii, Niemczech), może jutro wróci :-? Ale przywykłam...

 

Okienka wybrane! Orzech z zewn. od środka białe + szprosy (najprawdopodobniej te grubsze 26mm). Może za jakiś tydzień już zamówimy :roll: Już nie mogę się normalnie doczekać!!!

 

Czekam na zdjęcia Twoich, tak na pocieszenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że ja tak sobie pozwolę napisać..

czy byłaś kiedyś w domu ze szprosami? nie przeszkadza Ci efekt krat? przepraszam.. :oops: ja tak tylko jakoś pomyślałam wg siebie..

 

Piąteczko, wiem, ale u mnie takich krat będzie mało (tylko okna tarasowe), pozostałe będą miały poziome szprosy. Wiem, że może się to nie podobać, ale tak mam w projekcie i bardzo ładnie to wygląda, poza tym strasznie mi się takie okna podobają :oops: :D

 

Edytko121, dziękuję, pysznie wyglądają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze w sprawie szprosów. Ogólnie bardzo podoba mi się domek z oknami ze szprosami. Ale po głębszym zastanowieniu mówię nie dla szprosów - jeśli prawdziwe to upiornym dla mnie jest mycie takich szyb w każdym rożku. Ponadto po raz pierwszy niedawno byłam w pomieszczeniach gdzie były takie szyby, i tu duże rozczarowanie - widok poszatkowany - w domku moim chcę mieś jak najpełniejszy obraz ogrodu, jak najmniej przesłonięty czymkolwiek :roll:

Ale rozumiem zauroczenie szprosami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze w sprawie szprosów. Ogólnie bardzo podoba mi się domek z oknami ze szprosami. Ale po głębszym zastanowieniu mówię nie dla szprosów - jeśli prawdziwe to upiornym dla mnie jest mycie takich szyb w każdym rożku. Ponadto po raz pierwszy niedawno byłam w pomieszczeniach gdzie były takie szyby, i tu duże rozczarowanie - widok poszatkowany - w domku moim chcę mieś jak najpełniejszy obraz ogrodu, jak najmniej przesłonięty czymkolwiek :roll:

Ale rozumiem zauroczenie szprosami :lol:

 

Gosiu, moje szprosy będą wewnątrzszybowe, więc nie będzie problemu z myciem. A tak osobiście to nie wyobrażam sobie mojego domu bez szprosów (pomimo tak dużego kosztu). U mojej babci w domu są takie okna drewniane, składające się z szybek z grubymi szprosami konstrukcyjnymi (tylko poziome + 2 skrzydła), więc wiem jak moje okna będą wyglądać, zwłaszcza, że szprosy będą mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000003274916/1/175/OInORfHr7z_epfrw3IcnI7mcCX-KG4hg.jpg

 

Tu są takie okna (układ szprosów) tylko, że drewniany, więc i szprosy zewnętrzne. Nie wydaje mi się żeby zabierały aż tak dużo światła, może przy małych oknach trzeba tego pilnować, ale u mnie okna są dosyć duże a i dużo ich jest, więc doświetlenie powinno być w porządku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Skarbeńku! W końcu po to jest forum, żeby zamącić w głowach inwestorom :lol:

 

A ta elewacja to bardziej do dworku Moni pasuje, mój ma więcej drzwi tarasowych, ale koncepcja budynku ta sama. Dlatego tak się upieram przy szprosach, żeby pasowało do dworkowego charakteru domu. Wiem że najlepsze były by tu drewniane z konstrukcyjnymi szprosami, ale cena zabójcza a i z myciem kłopot, bo ciągle smugi w tych rancikach zostają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...