Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

tak..od wczoraj sa elektrycy..

Dardulko już zacznij sobie myslec gdzie chcesz miec jakie światlo i gniazko..bo to naprawde potem jest skomplikowane..

muszę powiedzieć juz docelowo gdzie co ma być włączane i wyłączane..różne warianty sterowania z kuchni..

a juz przy ciagach komunikacujnych najtrudniej bo chciałam np. przy wejściu właczć z góry i odwrotnie..i tego sie robi mnóstwo.. :roll:

siedze i jeszcze robie korekty.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem Piąteczko! Ale to dopiero za jakiś czas, jak hydraulicy skończą...

Elektrykę będzie robił mój tato, więc chyba zdam się na jego doświadczenie...

W obecnym domu (choć robił instalacje ponad 20 lat temu) wszystko jest jak trzeba, tzn tak jak pisałaś wł/wył przy drzwiach, w holu, na klatce schodowej i na górze - obojętnie którym wł/wył światło, znowuż w ganku mam wszystkie wł/wył oświetlenia zewn., w tym gniazdko w ogrodzeniu (kiedyś zasilało oczko wodne, a teraz przydaje się przy ubieraniu drzewek w światełka :wink: ).

W 2005r. tak wyglądało... zlikwidowane po narodzinach Kingulki, ze względów bezpieczeństwa;

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000004019f61/1/182/efwqPx1X4z98QddO9CBxWCD8x0WtKv-o.jpg

z tych samych względów pozbyliśmy się tego osobnika...

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/310000000401b091/1/24/3qul2_Y30z-c0caHpB_4H0SWhcvpSS5P.jpg

 

Wracając do tematu...

Tylko w pokojach sypialnych jest po 1 wł/wył i po kilka gniazdek. Wiem że teraz robi się włączniki gdzieś w okolicach łóżka, ale w moim przypadku byłoby ciężko bo lubię przemeblowywać :D . Wiem jedno, gniazdek nigdy nie jest za wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gniazdek od cholery.Elektryk stwierdził,że z powodzeniem można by było ustroić w nie dwa domy,ale ja tez wychodzę z założenia ,że gniazdek nigdy nie jest za wiele.Najgorzej to myślę jest z wyprowadzeniem kabli w łazience ,bo na tym etapie najczęściej się nie wie,jakie będzie np.lustro i gdzie będzie oświetlenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry ! Niewiem czy juz wspominalem cos o tym ale bardzo podziwiam Was Daradudko za tak ogromną chęc wykończenia i wyposarzenia domu w takim stylu jaki sobie wybraliście a może i Ty ten styl wybrałaś a bezbronny mężuś tak kocha swoją żone że nie może odmówić jej tej ogromnej przyjemności ! Jednym słowem uyrazy uznania z mojej strony to wielkie przedsięwzięcie ! Aby dom wygladał jak należy .. Wyobrażam sobie że nie jest to łatwe po pierwsze ze względów finansowych a po drugie z wyborem towaru :) Ale ja trzymam kciuki i kibicuje.Mi osobiście podobają się takie domy z poddaszem balkonami i prezetującymi się schodami na poddasze choć meble może w troche innym stylu ale zarazem chciałbym mieć dom ok 160m2 parterowy ewentualnie stryszek na pomieszczenie pralnie, siłownie dodatkową łazienke..Ale jedno musze przyznać że ideału (projekt) jeszcze nie znalazłem i chyba bede musiał troche poczekać aż bedę mógł sam sobie taki dom zaprojektować ! ;) Ale widać że tu zaglądam i czasami się udzielam więc ciągnie mnie do takiego domy jak Wasz !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiliśmy okna greenline. Są to plastiki ale w kolorze orzech mam nadzieje że nie będziemy mieć z nimi (czyli oknami) problemów, w sumie słyszałam o nich jedynie pozytywne opinie. A co do elewacji to kiedyś z mężem jechaliśmy samochodem i nagle zobaczyliśmy elewacje naszych marzeń, zapukaliśmy do tego domu (właściciel się uśmiał) ale powiedział nam z jakiej firmy kupił ten kolor. Jak tylko mąż przyjdzie z pracy to wyślę Ci dokładny nr tej farby razem ze zdjęciem koloru. Ramówkę na dole elewacji chcę mieć z czarnych kamieni, będzie pasowało do czarnego dachu i oczywiście ogrodzenie kute malowane również na czarno. Patrząc na Twój dziennik widzę że jesteśmy na podobnym etapie. Widzę że Tobie również podobają się kolory elewacji takie jak mnie :lol: Z tym że ja na pewno decyduje się na okna brązowe bo widziałam już taką elewacje przy oknach brązowych i bardzo mi się podobała.

A wzg. Twojego domku masz już jakąś opcje jak będzie wyglądał na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mi się to zmienia, ale w początkowej wersji wybrałam okna orzech i jak na razie nie zmieniłam zdania (poza fascynacją nad domkiem Kasiorki) i jaśniutka elewacja, złamana biel/ecru może z bielą... Teraz ciągle rozmyślam nad szprosami bo chodzą mi po głowie takie z naklejanymi szprosami. jeszcze nie znam ich ceny, ale czuję, że będzie drogo... więc muszę się pogodzić z wewnątrzszybowymi...

Cieszę się że zajrzałaś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczyłam na allegro... są jedne Potaczały, takie z okrągłym świetlikiem w drzwiach i przypomniałam sobie, że ja nawet tam dzwoniłam i pytałam o wycenę takich drzwi :lol: Z zależności od użytych witraży koszt może się zmienić, ale wstępnie powiedział mi 5000PLN, więc nie drogo :wink:

 

coś takiego tylko z górnym naświetlem...

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/310000000412b27d/1/87/_OcAxcDlsD-k_8yGQRZOvZiPkgvEo9Lj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry ! Niewiem czy juz wspominalem cos o tym ale bardzo podziwiam Was Daradudko za tak ogromną chęc wykończenia i wyposarzenia domu w takim stylu jaki sobie wybraliście a może i Ty ten styl wybrałaś a bezbronny mężuś tak kocha swoją żone że nie może odmówić jej tej ogromnej przyjemności ! Jednym słowem uyrazy uznania z mojej strony to wielkie przedsięwzięcie ! Aby dom wygladał jak należy .. Wyobrażam sobie że nie jest to łatwe po pierwsze ze względów finansowych a po drugie z wyborem towaru :) Ale ja trzymam kciuki i kibicuje.Mi osobiście podobają się takie domy z poddaszem balkonami i prezetującymi się schodami na poddasze choć meble może w troche innym stylu ale zarazem chciałbym mieć dom ok 160m2 parterowy ewentualnie stryszek na pomieszczenie pralnie, siłownie dodatkową łazienke..Ale jedno musze przyznać że ideału (projekt) jeszcze nie znalazłem i chyba bede musiał troche poczekać aż bedę mógł sam sobie taki dom zaprojektować ! ;) Ale widać że tu zaglądam i czasami się udzielam więc ciągnie mnie do takiego domy jak Wasz !

 

Nie wiem Karoru czy Cię nie zawiodę, ale aż tak bardzo stylowo nie będzie... Nie lubię złoceń i ciężkich rzeźbień, wybrałam styl co prawda romantyczny, ale i lekki... jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie, bo jak wiesz nie braliśmy kredytu i trudno przewidzieć czy stać nas będzie na niektóre cudeńka, który wpadły mi w oko :roll: Plan, jak na razie mam taki, że przywiozę trochę mebli z Zachodu, np. komody, które będą idealne do łazienki pod zlew itd. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że nasz dom ma w Tobie takiego sympatyka... To prawda, idealnego projektu też nie spotkałam i nie raz miałam na myśli sama coś wymyślić i poddać architektowi do realizacji, ale niestety projekt indywidualny nie wchodził w grę (koszty). Chciałabym bardzo, żeby mój dom miał duszę i ten specyficzny klimat, rozumiesz?!? ale nie był po prostu muzeum starych czy stylizowanych eksponatów... Zobaczymy z czasem, jak będzie :wink: Jeśli chodzi o mojego małża to rzeczywiście poszedł na ogromne ustępstwa. W końcu chciał malutki domek, tani w budowie i szybki w wykończeniu, tymczasem jest wszystko odwrotnie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...