Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

Może za rok będę już gotować właśnie w takiej kuchni :D :wink:

 

 

Życzę Ci tego dardurdko z całego serca :p A kuchnie piękne :lol:

 

 

 

Upss:oops: znowu :evil: :evil: :evil: Przepraszam za ten wpis w dzienniku

 

A już był taki moment, że się nie myliłam, a tu znowu wpadka :oops: I ponury musiał się za mnie wziąć :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może za rok będę już gotować właśnie w takiej kuchni :D :wink:

 

 

Życzę Ci tego dardurdko z całego serca :p A kuchnie piękne :lol:

 

 

 

Upss:oops: znowu :evil: :evil: :evil: Przepraszam za ten wpis w dzienniku

 

A już był taki moment, że się nie myliłam, a tu znowu wpadka :oops: I ponury musiał się za mnie wziąć :oops: :oops: :oops:

 

Gosiu, nic się nie stało :lol: każdemu się może zdarzyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kuchnie ale na taką to trzeba mieć kuchnię 25 m kw. takiej w żadnym projekcie nie znalazłam................

ale szukam wytrwale.... ciekawe kiedy się zacznie budowa naszego nie wybranego jeszcze domu.

 

Witaj Agnieszko! Zauważyłam, że nie możesz się zdecydować na projekt :lol: Ja też długo szukałam, z tym że ja wiedziałam czego szukam, a nie znałam nazwy biura, który takie dworki i rezydencje projektuje... aż w końcu się udało :D

Jeśli chodzi o kuchnię, to nie koniecznie musi być aż tak duża... moja ma 15m2 i wydaje mi się, że powinno być dobrze, choć rozważałam przesunięcie ściany kosztem hollu i przebieralni, żeby powiększyć kuchnię... wtedy miałaby akurat 25m2 :lol: :lol: :lol: :lol: ale stała by się mniej ustawna... choć to jeszcze nie wykluczone :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest tego typu mianowicie ;

1. działka w mieście szer 29 m wgłąb 23

2. mam pewne oczekiwania co do funkcjonalności np oddzielne pom na pralnio- suszarnię na dole, dodatkowy pokój na dole, piwnica no i kuchnia o pow conajmniej 15 m kw.

na górze 2 łazienki.

uwielbiam styl retro mam w domu szafę ponad 100 letnią którą moi rodzice kupili kiedyś z domem starym , jest po odrestaurowaniu , dębowa z kryształowymi szybkami , kiedyś służyła jako mebel gabinetowy pewnemu lekarzowi który ją gdzieś zamawiał bóg wie gdzie uwielbiam ją

mam maszynę do szycie (na chodzie) po babci wyżymaczkę (nie kupioną na allegro) z 1886 roku też odrestaurowaną ..........

dom AnnaVI z arexu to był nasz plan budowlany ale dach ma taki lukarenkowy , ciemno tam na górze widziałam zamieszkały piękny z zewnątrz , mam nawet fotki , a inne z dużą kuchnią nie wchodzą ponieważ jak będzie wyglądał taki piękny dom posadowiony 5 m od ogrodzenia

rozważamy benedykta wersja C (kuchnia 13 m kw) lub APS+2G (kuchnia 12 m kw) no i AnnaVI do której wracamy co chwila.

 

pewnie wybór odbędzie się drogą losowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest tego typu mianowicie ;

1. działka w mieście szer 29 m wgłąb 23

2. mam pewne oczekiwania co do funkcjonalności np oddzielne pom na pralnio- suszarnię na dole, dodatkowy pokój na dole, piwnica no i kuchnia o pow conajmniej 15 m kw.

na górze 2 łazienki.

uwielbiam styl retro mam w domu szafę ponad 100 letnią którą moi rodzice kupili kiedyś z domem starym , jest po odrestaurowaniu , dębowa z kryształowymi szybkami , kiedyś służyła jako mebel gabinetowy pewnemu lekarzowi który ją gdzieś zamawiał bóg wie gdzie uwielbiam ją

mam maszynę do szycie (na chodzie) po babci wyżymaczkę (nie kupioną na allegro) z 1886 roku też odrestaurowaną ..........

dom AnnaVI z arexu to był nasz plan budowlany ale dach ma taki lukarenkowy , ciemno tam na górze widziałam zamieszkały piękny z zewnątrz , mam nawet fotki , a inne z dużą kuchnią nie wchodzą ponieważ jak będzie wyglądał taki piękny dom posadowiony 5 m od ogrodzenia

rozważamy benedykta wersja C (kuchnia 13 m kw) lub APS+2G (kuchnia 12 m kw) no i AnnaVI do której wracamy co chwila.

 

pewnie wybór odbędzie się drogą losowania

 

Agnieszko, to i ja poproszę te zdjęcia (do użytku własnego), wyślę Ci maila na priv :wink: Rzeczywiście 29m szer. nie pozwala na wiele, ale to o czym piszesz jest właśnie u mnie... Miejsce na pralnię mam w piwnicy, piwnica 25m2 - kotłownia (zrezygnowałam z garażu a właśnie tam była w projekcie, gdyż garaże chcę wolnostojące, a działkę mam bardzo długą), zastanawiam się nad przeniesieniem pralni na górę bo nie chciałam przy sypialni łazienki, a teraz sypialnia ma 38m2, więc jednak za dużo... więc tam będzie suszarnia i sauna. Dodatkowy pokój na dole jest - gabinet od tyłu, no i kuchnia 15m2 :D ale masz rację, że źle wygląda domek wciśnięty w działkę, chociaż i takie się zdarzają, nawet dosyć często... Gratuluję antyków które posiadasz, dom z pewnością będzie miał duszę :wink: Tylko, że projekty dworków są raczej za szerokie na Twoją działkę, mój razem z wykuszem, ale bez tarasu ma prawie 13m, a wiadomo, że trzeba się odsunąć od ulicy... a taras w płocie jest bezsensu... na prawdę nie wiem co Ci poradzić :oops: Na pewno w Annie jest ciemno na górze bo ma małe lukarenki... u mnie jest tak samo widno jak na dole, ale i lukarn mnóstwo :roll:

 

P.S. mam nadzieję, że podzielisz się zdjęciami :wink: ja mam annę którąś, ale tylko z zewn. i salon :( MAm nadzieję, że dobrze wybierzesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia anny mam z zewnątrz tylko nieładnie mi było fotografować czyjegoś domu jakoś tak...

co do pralni na górze , powiem tak (ale to moje zdanie) powinna być na dole jak najbliżej wyjścia tylnego do domu jeśli takie jest , przecież maszduży ogród i prace trzeba jakieś brudne wykonywać i córcia będzie Ci napewno dzielnie pomagać ,, teraz wyobraż sobie wracacie do domu i te brudne ubrania niesiesz na górę żeby wrzucić do pralki a potem na dół żeby powiesić w ogrodzie (nie chce mi się wierzyć żebyś suszyła pranie w suszarni w letnie dni)

widziałm u koleżanki takąprawdziwą pralni e króra pełni rolę w domu takiego "brudownika" jest metrowa wanienka zamocowana na podwyższeniu , zamiast zlewu przemysłowego jakiegoś, pralka duuuuży grzejnik łazienkowy , deska do prasowania suszarka itp,, wchodzisz zostawiasz brudne ubrania (dzieci zwłaszcza) i piach itp nie rozsiewa się po domu . można większy gar umyć , kratkę grilową , buty itp i trochę zabrudzone jest jedno miejsce w domu .

Uwierz mi że jest to najczęściej uczęszczane miejsce w domu po kuchni , koleżanka żałuje, że nie ma tam kabiny prysznicowej, która zotała "wciśnięta" do wc na dole.

Takie pomieszczenie chcę a w benedyktach takie jest nawet ma 17 m kw :o więsze jak kuchnia ,, u koleżanki ma 10 i jest naprawdę wystarczające.

zresztą jak wybór padnie na benka to też będzie wciśnięty w działkę ale to nie dworek jest , aps 119 jest 5 m węższy ,

ale się rozpisałam że szok :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pralni na górze , powiem tak (ale to moje zdanie) powinna być na dole jak najbliżej wyjścia tylnego do domu jeśli takie jest , przecież maszduży ogród i prace trzeba jakieś brudne wykonywać i córcia będzie Ci napewno dzielnie pomagać ,, teraz wyobraż sobie wracacie do domu i te brudne ubrania niesiesz na górę żeby wrzucić do pralki a potem na dół żeby powiesić w ogrodzie (nie chce mi się wierzyć żebyś suszyła pranie w suszarni w letnie dni)

Się wtrącę do rozmowy, bo jedna rzecz mnie zastanowiła. Rozumiem, że planujecie przebierać się na dole? Czyli szafy z ciuchami/garderoby też będziecie mieć na dole?

U mnie wszystkie ciuchy będą na górze, tak więc, żeby się przebrać, trzeba będzie się pofatygować po schodach. Przebieramy się na górze i brudne ciuchy wrzucam do pralki, która stoi na górze.

I teraz suszenie. Nie podoba mi się pranie na tzw. widoku publicznym. Raczej nie będę wieszać go w ogrodzie. Mam za to dwa duże balkony, z czego jeden "na uboczu", które będą obrośnięte kwiatami. Rozkładam na balkonie suszarkę (a wyjście na balkon mam blisko pralki) i raz, że pranie schnie na powietrzu, a dwa, że nikt z sąsiadów go nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie z powodu ciągłego chodzenia zmieniłam zdanie i chcę pralnię na górze, też mam mnóstwo tarasów a suszarnię mogę spokojnie zrobić 18m2. wtedy sypialnia miałaby 20m2. Główna domowa łazienka będzie na górze, tam też każdy będzie zostawiał brudne ciuchy... pisałam już wcześniej, że obecnie mam pralnię na dole i to strasznie wkurzające wynosić ciuchy na dół (prawie piwnica), dlatego w nowym domu chcę tego uniknąć. Łazienka na dole będzie bardziej reprezentatywna :wink: Moim zdaniem to na jedno wychodzi czy niesiesz z górnej łazienki pranie na dół czy wynosisz pranie na zewn. ja przynajmniej teraz nie mam z tym problemu, ale życie wiele uczy i nowy dom będzie funkcjonalniejszy... Poddasze - sfera sypialna (intymna/nocna, garderoby itd.), parter sfera dzienna, każdy może przyjść, goście którzy chcą wszystko zobaczyć itd. a noszenie ubrań z łazienki gdzieś jest zwłaszcza "trudne" i uciążliwe dla dzieci, lepiej jak stoi w łazience kosz na bieliznę. Jak już pisałam zaprojektowałam sobie pralnię w piwnicy (tak jak obecnie) ale nie będzie mi się tam chciało łazić z samej góry żeby coś tam wrzucić, chyba że zrobiłabym zsyp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że każdy ma trochę racji , trochę się żle zrozumiałyśmy Dorfi .

Chodziło mi o coś takiego w rodzaju śluzy domowej .

jak się am nieduże dzieci które często biegają po podwórku (tak jak u mnie) i wracają zmoczone po zabawach wiosenno śnieżnych to te wszystkie kurtki , spodnie , rękawiczki buty mokre się tam suszy , w tej chwili mam podłogówkę w wiatrołapie, holu a nie mam zwykłych grzejników tylko w łazience i pokojach (dałam się pzrekonać hudraulikowi) i codziennie 2 kurtki 2 pary portek śnieżnych itp suszą się w łazience na grzejniczku małym (bo przeciez podłogówka wystarczy!!!) albo na ciepłej podłodze, rękawiczki w pokoju na grzejniku np. i wtedy gdy już wszystko się suszy dzwonek do drzwi........................goście! a nie wspomniałam o wyglądzie podłogi w wejściu do domu ....

a u mojej koleżanki dzieciaki wpadają do pralni kurtki i portki rękawiczki itp na wielki grzejnik , rączki umyć cieplutkie dresy włożyć , do kuchni na herbatkę i pędem na górę zobaczyć czy komputer nie usehł z tęsknoty :D

o to mi chodziło najprościej mówiąc tak na przykładzie....ze swojego dnia wczorajszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnie bardzo ładne ... Oby udało się Wam zrealizowac taką kuchnię.

 

Co słychać u Was? Śnieg roztopił sie? Coś nowego się dzieje na budowie?

 

Proszę o nowe newsy na dzienniku

 

Pozdrowienia

 

:D

 

Dominium, u nas nic się nie dzieje :( Zima na całego :-? Wczoraj mąż nie miał czasu i nie spotkał się z hydraulikami, więc nic nowego nie wiem... wiem, że trzeba jeszcze trochę ziemi wybrać ze środka domku i ruszamy z kanalizacją :D

Napisz lepiej co u Ciebie??? Kiedy ruszacie z budową???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...