Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dardurko, kuchnia Twoich marzeń jest też moją :p :wink: Niestety wiem że na taką nie będzie mnie stać. Znalazłam małą rodzinną firmę pod W-wą (w Brwinowie) która robi mi projekt i ew. wykona zabudowę. Jak dostanę projekt to Ci pokażę i sobie pogadamy :wink: Z tym że ja idę "na skróty" i będzie mdf a nie drewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dardurko, kuchnia Twoich marzeń jest też moją :p :wink: Niestety wiem że na taką nie będzie mnie stać. Znalazłam małą rodzinną firmę pod W-wą (w Brwinowie) która robi mi projekt i ew. wykona zabudowę. Jak dostanę projekt to Ci pokażę i sobie pogadamy :wink: Z tym że ja idę "na skróty" i będzie mdf a nie drewno.

 

Kochana, ja pewnie tez wybiorę mdf, ale nie wykluczam drewna... Czekam na projekt :wink:

 

mnie właśnie chodzi o takie małe firmy, które takie cudeńka robią o co najmniej połowę taniej :wink:

 

Cieszę się że do mnie zajrzałaś, w końcu pierwszy raz mam przyjemność Cię tu gościć :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dardurdko!Dopiero dzisiaj przeczytałam Twój dziennik.Bierz te okna ze szprosami konstrukcyjnymi.Są cudne.Miałam takie same dylematy jak ty.Nasze okna miały być podzielone na 6 pól.Jak dowiedziałam się jaka jest różnica w cenie za "marną", cieniutką listewkę poszliśmy na ustępstwa.Zwróć uwagę na nasze balkonowe okno, też powinno mieć szprosy, tak jak dolne, tarasowe.Stwierdziliśmy, że balkon będzie miał gęstą balustradę, załóżmy,że będzię gęsto obrośnięta kwiatami i może nikt nie zwróci uwagi,że okno jest takie gołe.Do tej pory nikt się nie spytał dlaczego tam nie ma szprosów.Na razie najbardziej ze wszystkiego (na budowie ofcourse) kocham moje okna.A cena wcale nie była taka drastyczna.Niektórzy piszą o 70tys.! Kosmos!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dardurdko!Dopiero dzisiaj przeczytałam Twój dziennik.Bierz te okna ze szprosami konstrukcyjnymi.Są cudne.Miałam takie same dylematy jak ty.Nasze okna miały być podzielone na 6 pól.Jak dowiedziałam się jaka jest różnica w cenie za "marną", cieniutką listewkę poszliśmy na ustępstwa.Zwróć uwagę na nasze balkonowe okno, też powinno mieć szprosy, tak jak dolne, tarasowe.Stwierdziliśmy, że balkon będzie miał gęstą balustradę, załóżmy,że będzię gęsto obrośnięta kwiatami i może nikt nie zwróci uwagi,że okno jest takie gołe.Do tej pory nikt się nie spytał dlaczego tam nie ma szprosów.Na razie najbardziej ze wszystkiego (na budowie ofcourse) kocham moje okna.A cena wcale nie była taka drastyczna.Niektórzy piszą o 70tys.! Kosmos!

 

Jankamo, ja wątpliwości nie mam. Strasznie mi się takie okna podobają, właśnie z takim układem szprosów jak u Ciebie!!! Tylko boję się wyceny, ale chyba w tym tygodniu się odważę i wybiorę do znajomej firmy (jeśli mnie nie wygonią, że co chwilę zmieniam zdanie :oops: ). U mnie jest trochę sporo tarasowych okien (dokładnie 8 podwójnych) i wolałabym jednak żeby miały taki sam układ co okna, a na pewno na nich najwięcej wyjdzie :( W sumie okien jest 31szt. więc i tak koszt jest duży :cry: Wiem też że jeśli się zdecyduję na jednoskrzydłowe to też będzie taniej... a właśnie takie widziałam u Ciebie i jestem pod ogromnym wrażeniem :o Są przecudne, tylko mam wątpliwości co do otwierania, np. w kuchni zaplanowałam zlew w oknie itd.

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś... Twój dworek jest dla mnie wzorcowym :wink: i jeszcze ten dach... szkoda że wcześniej nie wiedziałam, że wychodzi dużo taniej... Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaplanowałam zlew w oknie, więc albo będzie zdejmowany kran (ponoć są takie), albo wystarczy lekkie otwarcie okna, albo w ogóle nie będę go otwierać bo będzie wentylacja mechaniczna(w kuchni mam 3 okna).Umyć mogę z zewnątrz.Może część okien zrobisz stałych, chociaż w naszej fabryce nie była to znaczna różnica w cenie, dlatego mamy tylko jedno stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stałe będą wszystkie te które są przy oknach tarasowych i w wykuszu... różnica jest nawet spora, w sumie w wykuszu nie potrzebuje otwierać tych wszystkich okien. A krany są zdejmowane, zresztą bardzo popularne tu na forum :wink: jeszcze zobaczymy, ale jakoś tak bardziej odpowiadają mi podwójne okna, choć jak sama pisałaś, pewnie jak poznam ceny to pójdę na kompromis, żeby aby dostać takie okna, o ile w ogóle będzie mi dane takie mieć... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. temat okien ogolnie mnie rozprasza ! Sam nie wiem na jakie bym sie zdecydowal ;| Napewno ze szprosami zewnetrznymi w kolorze ramy nie jakies pozlacane. Białe okna są piękne ale ciemne równiez ! Sam mialbym dylemat napewno wiem ze białe przegrywaja z ciemnymi ze wzgledu na to ze po paru latach uzytkowania "zółcieją" począwszy od klamek... Okna powinno sie wybierac w zaleznosci od architektury i stylu wykonczenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoru, do mojej elewacji, jak najbardziej pasują brązowym kolorze (będzie ecru), a białe w lesie nie mają prawa bytu :( Ale nie nad kolorem się zastanawiam tylko nad układem szprosów i czy w ogóle zewnętrzne?!? Pewnie będę żałować przy myciu, ale właśnie te zewnętrzne najbardziej mi się podobają...

Beatko, chciałabym takie jak Ty masz... ale jeszcze nie wyceniałam...

wyceniłam z ciekawości drewniane w meranti ze szprosem zewn. 51000netto :o , dąb 78000netto :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

więc mogę tylko pomarzyć :cry:

może w końcu pojadę do mojego pana okienkowego i zobaczę co da się zrobić :wink: mam nadzieję, że 30tys. się zmieszczę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :wink:

 

U nas jeszcze gorzej bo wczoraj autko sprzedane a nic znaleźć nie możemy :cry:

ja jak ja, ale małż do chodzenia nie przyzwyczajony :lol: :lol: :lol: :lol:

dobrze że zaraz teścio przyjedzie i ruszamy na poszukiwania... jak nie to co z zagramanicy przytarga, ale teraz to cło dopierdzielili dla autek pow.2l a my chcemy dieselka (przynajmniej 2000cm3) :roll: dlatego szukamy zarejestrowanych, no i skarbówkę lepiej z daleka omijać 8) :lol:

 

Za ile głosików misiaki rozdają???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...