Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no właśnie i dlatego wydaje mi sie ta suma u Piatki bardzo wygórowana.U nas jest naprawdę bardzo dużo gniazdek ,tv sat w kazdym pokoju ,w salonie to nawet w 2miejscach ,z racji tego,ze jeszcze nie wiem ,gdzie telewizor umieszczę.Do tego dochodzi dużo kinkietow ,wyprowadzenia do bramy i ogrodu ,podłączenie do pompy ciepła +garaż .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie iem czym..my też podobnie liczylismy, tzn do 12-15tys. max. ..

prawie polowa to robocizna..nic specjalnego nie ma poza wyprowadzeniem kotła do garażu i zrobieniem wykopu..ale to 2500,-

z szaleństw to chyba tylko wyłącznie światla górnego przy łóżku i przygotowanie na zaś do videofonu :roll:

 

Właśnie Piąteczko ta robocizna coś strasznie drogo wyszła :o

Dla porównania, bo elektryki jeszcze nie mam, hydraulika+c.o. ze wszystkim 27000 w tym 3000-4500 robocizna!

Ja rozumiem, że pewnie po zakończeniu prac okaże się trochę drożej, ale nie jakoś drastycznie :roll: Nie wiem co Ci powiedzieć, może negocjuj jeszcze z nimi tę robociznę!!! A wcześniej nic nie mówili, że tyle wyjdzie??? U nas jest taki hydraulik, który początkowo miał u nas robić, ale jak się nasłuchałam, że najpierw mówi że się dogadamy a później wystawia cenę z kosmosu, w dodatku nie słowny to od razu odpuściłam... czasami lepiej dowiedzieć się od ludzi, u których wcześniej robił :-? My nie znaleźliśmy nikogo zadowolonego (głównie odnośnie ceny i wywiązywania się z terminów) i szukaliśmy dalej... ten ma być o.k.

 

A co z elektryką???!!!

Dorfi, jeszcze nie liczyliśmy nawet mniej więcej ile to wyjdzie...

Na pewno niewiele w porównaniu z hydraulikami... w końcu poniesiemy tylko koszty materiałów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyłam wstępnie kwotę za materiały elektryczne:

 

Na przykładzie Piąteczki, gdyż powierzchnia domku prawie taka sama :wink:

przewody:

 

500mb - 3x1,5= 500zł po ~100zł za rolkę (100mb)

300mb - 3x2,5= 480zł po ~160zł za rolkę (100mb)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

= 980zł + puszeczki+skrzyneczki itd. max 2000/3000tys. całość

 

Na razie tatko nakazał zakupić po 200mb każdego, żeby później dużo nie zostało...

 

Tak więc chociaż ta jedna kwestia wygląda optymistycznie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

nie wiem co mam napisać..z elektrykiem umowe spisywał mąż i trzymał rękę na pulsie, umówił się na kwotę za robociznę dom + garaż ,

który ma też prawie 90m2 i jest oddalony od domu o dobre 25m..furtka o 50..

mąż nie robi nic pochopnie..wiele przyłączy jest na ewentualne zaś..dom dla 6 osób..

materiały kupował elektryk na 7%..i tylko chyba łączna ich suma nas powaliła..to jest multum kabli ..

przesyłowe między domem-garażem a słupem..to zestaw bezpieczników prawie 1000,- no i kabel wideofonu wejście i wyjście okazał się kosztowny..i tak łącznie.. ale z ich pracy jesteśmy b.zadowoleni..czysto, szybko i pochowane kable z myślą o tynkarzach..wolałabym nie dopuszczać myśli, że kantują..

pochopnie to ja mogłam pokazywac ile i gdzie chcę mieć swiatła przy obrazach..ale też z lekkim bólem skroiłam marzenia..

i dobrze, bo bym przesadziła..

zapłaciliśmy, my jesteśmy w porządku..

mało realne wydają się Wasze plany..tak jak okazało się to u mnie..

ale cóż z tego jeśli w świetle Waszych wypowiedzi pisze to nabrany inwestor :-? :wink:

 

dobrego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąteczko, może rzeczywiście dużo tego było, dodatkowe budynki to także dodatkowy koszt... ja policzyłam na razie same kable i te puszeczki tak w zaokrągleniu... jeszcze dojdzie ta cała rozdzielnia itd. Nie liczę robocizny bo będzie robił mój tato. A może zakupiliście też od razu wszystkie włączniki??? bo to w tej chwili najwięcej kosztuje :wink: Zresztą każde takie podświetlenie obrazu to dużo zabawy dla elektryka, pewnie dlatego i cena adekwatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorfi, jeśli jeszcze nie zamówiłaś okien, może Cię troszkę zbałamucę na takie cudeńka :roll:

 

Ja właśnie takie planuje, tylko jeszcze nie znam całkowitego kosztu...

 

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000005226ff6/1/70/wzpRLzu86j_ocEDPfp6mF-4zjL5rRV-X.jpg

a takie okienka ma Googulek

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/31000000046ae957/1/233/9lfbPLm86D95wiDGgb8J9Mmxy3MzOn5s.jpg

 

PCV + dekoracyjne profile i listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dardurdko, ale musimy liczyć się z kasą. Dzisiaj jedziemy jeszcze jakieś okna oglądać, które wyjdą nam taniej niż w Oknoplaście, tyle, że ich jeszcze nie widzieliśmy. Musimy wybrać najtańsze z możliwych. Nie możemy wydać na okna więcej niż 30 tys. A podejrzewam, że te ktore pokazujesz będą droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorfi, jeśli jeszcze nie zamówiłaś okien, może Cię troszkę zbałamucę na takie cudeńka :roll:

 

Ja właśnie takie planuje, tylko jeszcze nie znam całkowitego kosztu...

 

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/3100000005226ff6/1/70/wzpRLzu86j_ocEDPfp6mF-4zjL5rRV-X.jpg

a takie okienka ma Googulek

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/31000000046ae957/1/233/9lfbPLm86D95wiDGgb8J9Mmxy3MzOn5s.jpg

 

PCV + dekoracyjne profile i listwy

dardurdka bierz te są piękne !!!!!!.Nawet nie wiedziałam,że można takie okna dostać z pcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...