Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zrobiłam małą wariację z okienek Coffee, mam nadzieję, że się nie pogniewa :oops:

Złoty dąb ożywia elewację, nie jest taka smutna... boję się że ten orzech właśnie tak zmieni elewację i mało odróżni się od dachu, po prostu się zleje :( Nie wiem już co myśleć...

http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/31000000093665be/1/36/PEFyxOpcxD_zmKSbCAzCLjXttIcnS1Pr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąteczko, elewacje będzie złamana biel, a bonie i opaski albo białe albo o ton ciemniejsze od elewacji, jeszcze nie wiem... w sumie do takiej elewacji to najcieplej wyglądają złoty dąb... a już byłam zdecydowana na orzech... ja chyba zwariuję!!!

 

Szukałam takich domków o takiej kolorystyce, niestety tu bez elewacji

a tu z dziennika Karpatki, chodzi mi zwłaszcza o lukarny, lepiej się prezentują jak kolor nieco się różni...

http://images13.fotosik.pl/58/b75194e4e92ff939med.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/321659ebb3202ff1a777bc47e4140d8c,6,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce swoje piec groszy :wink: - a masz mozliwosc zrobienia wizualizacji z bialymi oknami? Nie chce mieszac (no moze troche :D ) ale wydaje mi sie ze byloby bardzo elegancko, swiezutko, jasniutko, po prostu bardzo ladnie :D a jezeli chcesz biale okna od srodka, to napewno byloby taniej dac calkiem biale niz dwu kolorowe :wink:

i co namieszalam ???? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piateczko, mąż woli orzech, ale i złoty dąb mógłby być bo twierdzi, że dlaniego tak czy tak będzie ładnie...

Andżi, białe będą od środka i ładnie by wyglądało też z zewn., ale ten las, sama rozumiesz, wolę kolor, wtedy nie będzie tak widać przebarwień :roll: Nie potrzebnie zrobiłam sobie tę "wizualizację" bo teraz to już zgłupiałam :roll: Nawet szprosy 26mm wydają mi się teraz za grube :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć..nie zazdroszczę sytuacji, najlepiej byłoby wejść gdzieś gdzie sa szprosy..

a ze wzgledu na las i my wybraliśmy z zewn ciemne..ale ile na nich juz jest kurzu i pajeczyn :-? ale ze wszystkiego to trochę żałuję, że moja okna nie otwieraja sie na zewnatrz :roll:

 

zajrzyj http://forum.muratordom.pl/szprosy-w-oknach,t5419-60.htm

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=49213&w=82708099

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam na króciutką chwilkę ,gratuluje parapetów :D :D :D A nie mówiłam ,że są piękne?.Iwonko ,białych okien nie chcesz ze względu na brud ? jeżeli miałabym ci doradzać to najlepiej zrób jednakowe,trochę zraża mnie to ,że po otwarciu widać dwa kolory.Zloty dąb jest za bardzo pospolity ,gdzie nie spojrzeć to zloty dab.Moje zdanie jest takie ,albo białe ,albo orzech.A teraz se główkuj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Uciekam tyrać na jutrzejsze drzwi ,wpadnę pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to główkuje... z tym że złoty dąb jest pospolity to tak nie do końca, dzisiaj jeździłam po nowych osiedlach domków jednorodzinnych i większość okien to właśnie orzech :o :o :o Niestety jakoś mi nie podpasował, choć na razie to on widnieje w zamówieniu :roll: Nie wiem już co robić, tam gdzie oglądałam tynki były też orzech i jakoś tak wydały mi się za ciemne :( a ja lubię ciepłe elewacje, może jeszcze nie dorosłam do prawdziwego dworu i stąd to rozdwojenie upodobań :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko, obejrzałam w necie z 1000 okien orzechowych i jakieś takie wyblaknięte się wydają :( wiadomo, że zdjęcia przekłamują kolory... ale w sumie jak oglądałam tam gdzie tynki to mi się podobały, więc może zostanie tak jak jest, zwłaszcza, że małż nie lubi złotego dębu; chyba dostanę depresji :roll: Jak Ty sobie radzisz z płytkami i łazienką ogólnie? :o :o :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że wybór nie należy do najprostszych,ale decyzje jakaś podjąć trzeba.Mniej więcej dopasuj do dachu .Ja tak do końca ,to nie wiem ,jakiego jest on koloru ,ponieważ ,na zdjęciu wygląda jak grafitowy.Pamiętaj ,że kolor okien zobowiązuje do wyboru drzwi.Z kolornikiem przejedz się na budowę i przeleć kolory po kolei.

pytasz ,jak ja sobie radzę?ano miotam się ,jak i TY :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dardurdka ten twoj parappet wygląda super, faktycznie jest bardzo podobny do mojego :) Jutro napiszę ci jak sie ten moj marmur nazywa (mąz ma nr kamieniarza w komórce ale jest na wyjezdzie i nie chce mu dzisiaj przeszkadzac...)- chociaz to przeciez nie ma znaczenia...jest tyle pięknych kamieni :wink: :p :p Jak ci sie podoba, a piszesz ze tak to nie zastanawiaj sie tylko bierz. Nie wiem czy pisalam wcześniej ale portal kominka mam zrobiony z dokladnie takiego marmuru jak parapety - dzięki temu wszystko do siebie ładnie pasuje.

 

A okna złoty dąb to bardzo dobry wybór :oops: :p :p :p (JAKIE PLANOWAŁAŚ WCZESNIEJ?) Ja jestem bardzo zadowolona, okna wyglądają jak prawdziwe drewno. Zadbaj o to żeby okna twoje mialy tzw. ciepłą ramkę - czyli w środku między szybami nie widac aluminium tylko jest brązik w kolorze okna, ktore dzieki temu wygląda wlasnie jak drewniane.

 

Dardurdka no i gdzie ty właściwie mieszkasz? (mozesz odpisac na priva oczywiście) - bo piszesz ze daleko od moich rejonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa juz wiem planowałaś orzech :oops: Bardzo podoba mi sie wizualizacja twojego domu z moim kuchennym oknem :D :D :D Ja stawiałabym na złoty dąb - do jasnej elewacji (a chyba taka planujesz) wygląda super. I jest to kolor dość popullarny ostatnio co oznacza że i drzwi wejsciowe i garażowe dobierzesz kolorystycznie bez problemu...

 

A teraz cos z przekąsem... :wink: :p Najpierw tak starannie te kolory wybieramy i tak nas te okna cieszą...a potem trzeba je myc :-? :roll: (ja ostatnio mylam wszystkie okna, tyle ze mycie na 2 dni podzielilam, bo masochistka zdecydowanie nie jestem...a okien mam tak z 18 nie licząc dachowch...u ciebie chyba jest ich więcej)

 

http://www.hinc.kaszuby.pl/images/ela_cleaner.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie byłam u Ciebie i przegrałam kawę :o Byłam pewna, że to breccia sarde bo to też włoski marmur :roll: :lol: Ja mieszkam pod Lublinem, wyślę Ci adres na priv, jak kiedyś będziesz niedaleko to serdecznie zapraszam :wink:

Ciągle myślę nad tymi oknami, to że chcę elewację mniej dworkową to było jasne już dawno, ale boję się dać ciemne okna, trochę mnie to przeraża, najlepiej gdybym mogła mieć drewniane, wtedy nie było by problemu, szprosy były by bardziej widoczne i nie przejmowałabym się tak bardzo. Chyba z uwagi na wiek chociażby mamy podobne wyobrażenia naszych domków: nie nowocześnie ale i też nie nazbyt dworkowo, po prostu stylowe motywy we współczesnym dworze :lol: Mam nadzieję, że skończą wycenę (nie trzeba będzie już nic poprawiać) i zamówię już te okna!!! Wtedy to już powiem przepadło i zapomnę o tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że wybór nie należy do najprostszych,ale decyzje jakaś podjąć trzeba.Mniej więcej dopasuj do dachu .Ja tak do końca ,to nie wiem ,jakiego jest on koloru ,ponieważ ,na zdjęciu wygląda jak grafitowy.Pamiętaj ,że kolor okien zobowiązuje do wyboru drzwi.Z kolornikiem przejedz się na budowę i przeleć kolory po kolei.

pytasz ,jak ja sobie radzę?ano miotam się ,jak i TY :lol: :lol: :lol:

 

Beatko, mój dach jest brązowy mat i właśnie ciężko byłoby do niego dopasować bo okna orzech wydawały by się przy nim ciemniejsze i właśnie sprawiał by wrażenie "siwego". a drzwi teraz to do wszystkich odcieni pcv można dobrać, o to najmniej się martwię, ale jednak martwię :roll: :-?

Gdybym miała czerwony dach, wtedy ciemne okna neutralizowały by wygląd elewacji, a tak strasznie się boję że dom będzie wyglądał ponuro, a szprosów wcale nie będzie widać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...