Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bo takich mamy teraz fachowców :evil:

dawniej były wyłącznie wysokie dwuskrzydłowe drzwi i wszystko się dało, a teraz ze wszystkim problem :evil:

Cały urok w tych drzwiach, gdyby mogły być takie wysokie :roll:

A dwuskrzydłowe z szybkami i na to jakieś ładne ozdoby z kutej stali też byłyby piękne, skoro chcesz doświetlenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale nie jestem pewna czy takie małe okienka ze szprosami w obu skrzydłach będą pasowały do reszty... chyba że takie cóś...

http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/310000000dec1c3b/1/185/NrgY1ea83z9Rcx0x5Cs7188iSgTQMDzG.jpg

ale już nie mają takiej masywności jak pełne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi z kolei jak dla mnie są tandetne, ale ja mam ściśle saprecyzowane gusta, więc proszę się nie sugerować :wink:

Ja gustuję bardziej w takich, jak w dworku w Turowej Woli - tu lepiej widoczne na okładce książki Polski Dwór (swoją drogą polecam - mam ten album, jest wspaniały), albo drzwi dworu w Modlnicy, czy w Sokulach albo Ludwinowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem :lol:

a Polski Dwór mam :wink: Podobają mi się drzwi dwuskrzydłowe bez żadnych szybek :-? Ale znowuż może być zbyt ciemno w wiatrołapie :( Te w Modlnicy mogły by być, tylko takie "odsłonięte" drzwi też mogły by nie zdać egzaminu ze względu na to, że salon jest na wprost wejścia, a póki co drzwi nie będzie więc wszystko byłoby widać :roll:

 

P.S. A ten dwór w Turowej Woli to cud architektoniczny! Jakbym kiedyś miała budować dwór to tylko taki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz album Polski Dwór, to pooglądaj - tam są różne rozwiązania. Co sądzisz o dworku na str. 94-95?

 

Wiem, Moniu, ale te rozwiązania nijak się mają do mojego "dworku"... Większość z nich ma masywny portyk, a mój ma balkon i dopiero w górze "trójkąt" (wybacz, ale wolę tak napisać niż palnąć kolejną gafę, gdyż mało się znam na nazewnictwie architektonicznym :-? )

A dworek ze str. 94-95, chyba mam inne wydanie bo ten jest b. zaniedbany i nie widać drzwi :o - Dwór w Siedmiorogowie pod Poznaniem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz album Polski Dwór, to pooglądaj - tam są różne rozwiązania. Co sądzisz o dworku na str. 94-95?

 

Wiem, Moniu, ale te rozwiązania nijak się mają do mojego "dworku"... Większość z nich ma masywny portyk, a mój ma balkon i dopiero w górze "trójkąt" (wybacz, ale wolę tak napisać niż palnąć kolejną gafę, gdyż mało się znam na nazewnictwie architektonicznym :-? )

A dworek ze str. 94-95, chyba mam inne wydanie bo ten jest b. zaniedbany i nie widać drzwi :o - Dwór w Siedmiorogowie pod Poznaniem???

Mam na myśli to wydanie - zresztą szukając go teraz, żeby Ci pokazać, przypadkowo zauważyłam, że właśnie to kupiłaś :wink: Szybko Ci doręczono :o Pewnie na świeżutko się zapoznajesz z tą pozycją - ja kupiłam w Empiku i niestety sporo więcej zapłaciłam, ale to już było jakiś czas temu. Jak kupowałam niedawno na prezent, to znalazłam tę pozycję na allegro w znacznie korzystniejszej cenie. Do tego powinna być jeszcze mapka. Piękne wydanie, prawda?

Wracając do dworku str.94-95 - nie miałam na mysli drzwi w tym przypadku, ale sam dwór, co o nim sądzisz :wink: Akurat w tym przypadku zdziwiłam się, że ten dwór znalazł się w takim wspaniałym albumie. Toż to całkowite dziwactwo i odstępstwo od wszelkich proporcji tradycyjnych dworów :roll: Te kominy, okna - paskudztwo :-? W pozostałych dworach i piękne drzwi i cała reszta :D Zerknij na str. 161 - myślę nad tym, czy ostatecznie tak nie zrobić balkonu z tralkami :roll: Balustrada jaką bym chciała będzie kosztowała majątek, a może się okazać, że będzie zbyt dekoracyjna do dworku, zwłaszcza, że dworki raczej miały drewniane lub tralkowe wykończenia :roll: Może i Ty skorzystasz z tego rozwiązania? (kolor okien tego dworku niemal jak u Ciebie)

Ten 'trójkąt', o którym piszesz to fronton, a razem z kolumnami tworzy portyk :wink: Twój dom ma zupełnie inną formę, niż klasyczne dworki, to prawda, ale można go ładnie wystylizować - Twój domek to bardziej pałacyk, rezydencja :D :wink: . Wg mnie dwuskrzydłowe drzwi bardzo korzystnie wpłyną na bryłę budynku, byle nie były zbyt ozdobne - drzwi, które znalazłaś i odszukała ponownie Beauty są b.ładne i myslę, że sprostają Twoim oczekiwaniom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to wydanie - zresztą szukając go teraz, żeby Ci pokazać, przypadkowo zauważyłam, że właśnie to kupiłaś :wink: Szybko Ci doręczono :o Pewnie na świeżutko się zapoznajesz z tą pozycją - ja kupiłam w Empiku i niestety sporo więcej zapłaciłam, ale to już było jakiś czas temu. Jak kupowałam niedawno na prezent, to znalazłam tę pozycję na allegro w znacznie korzystniejszej cenie. Do tego powinna być jeszcze mapka. Piękne wydanie, prawda?

Wracając do dworku str.94-95 - nie miałam na mysli drzwi w tym przypadku, ale sam dwór, co o nim sądzisz :wink: Akurat w tym przypadku zdziwiłam się, że ten dwór znalazł się w takim wspaniałym albumie. Toż to całkowite dziwactwo i odstępstwo od wszelkich proporcji tradycyjnych dworów :roll: Te kominy, okna - paskudztwo :-? W pozostałych dworach i piękne drzwi i cała reszta :D Zerknij na str. 161 - myślę nad tym, czy ostatecznie tak nie zrobić balkonu z tralkami :roll: Balustrada jaką bym chciała będzie kosztowała majątek, a może się okazać, że będzie zbyt dekoracyjna do dworku, zwłaszcza, że dworki raczej miały drewniane lub tralkowe wykończenia :roll: Może i Ty skorzystasz z tego rozwiązania? (kolor okien tego dworku niemal jak u Ciebie)

Ten 'trójkąt', o którym piszesz to fronton, a razem z kolumnami tworzy portyk :wink: Twój dom ma zupełnie inną formę, niż klasyczne dworki, to prawda, ale można go ładnie wystylizować - Twój domek to bardziej pałacyk, rezydencja :D :wink: . Wg mnie dwuskrzydłowe drzwi bardzo korzystnie wpłyną na bryłę budynku, byle nie były zbyt ozdobne - drzwi, które znalazłaś i odszukała ponownie Beauty są b.ładne i myslę, że sprostają Twoim oczekiwaniom :D

 

Dokładnie tak, wczoraj go dostałam i jestem nim zachwycona :D Strasznie żałuję, że nie myślałam wcześniej poważnie o budowie dworku bo mój dzisiejszy dom bardziej nawiązywał by do tego z Turowej Woli (jak u Jankamy!) ale cóż, mam także dworek (wg architektów), choć właśnie chciałam taki mały pałacyk bo kocham balkony, a w typowych dworkach, występowały b. rzadko... Ten na str. 161 od razu przypadł mi do gustu, ze względu na te okna i brązowy dach :lol: A jeśli chodzi o tralkowy balkon to uważam, że to świetny pomysł! B. ładnie to wygląda, zwłaszcza odpowiednio potraktowany gipsem... i w dodatku tak duży wybór kształtów... choć obawiałabym się narastania mchu, chyba, że na właśnie taki efekt liczysz?!? Wracając do drzwi w dworze w Ludwinowie trochę jednak przerażają mnie aż takie przeszklenie... i bałabym się że szprosy w drzwiach wyglądały by dużo wydatniej niż te w oknach :( Wtedy było by widać bardziej że okna są plastykowe :( Muszę się przyznać, że myślę o takich podwójnych, jak np. w dworze w Turowej Woli - zewn. całe, bez przeszkleń, a wewn. z przeszkleniami, ale to chyba mało praktyczne rozwiązanie, choć w lecie można by było zamykać tylko te wewn. :lol:

P.S. Chciałabym poznać Twoje zdanie, mianowicie jak widzisz stylizację frontowego ganku w moim pałacyku, bo ja nie jestem pewna czego chcę a co najważniejsze czy to nie wyjdzie jakieś dziwactwo?!?

 

P.P.S. Zdziwiło mnie, że pytałaś o ten fatalny dworek (bo przecież tyle tak pięknych dzieł, a Ty właśnie o ten? I muszę Ci się przyznać, że pomyślałam, że wątpisz to że posiadam ten album i chcesz mnie sprawdzić? :oops: Miałam go już dawno zamówić, kiedy było głośno o nim w telewizji, ale lepiej późno niż wcale, zwłaszcza, że było warto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi właśnie o to, że beton ładnie się starzeje, tj. ciemnieje i często porasta zielenią :wink: Oczywiście pokryte tynkiem lub pomalowane pozostaną białe, ale nie wiem, czy nie wolałabym zostawić naturalnie betonowe :wink: A dwór, o którym wspominałam jest na swój sposób wyjątkowy - wyjątkowo nieudaczny, jak dla mnie :roll: :wink: Wiedziałam, że się zdziwisz, że właśnie o niego zapytałam, gdy poza tym tyle pięknych dzieł architektonicznych na każdej stronie - ciekawa jestem co Ty o nim sądzisz :lol: :wink: Nie zdziwiło Cię, że znalazł się pośród tych wszystkich pięknych budowli? Mnie do tej pory to zastanawia - jest przecież tyle innych, pięknych dworów w Polsce :roll: Ciekawe...

Co do frontowej części Twojego budynku - zaraz pomyślę i napiszę :wink:

Odnośnie albumu Polski Dwór - dobrze zrobiłaś, ze pokusiłaś się na zakup - ja mam sporo takich pozycji - uwazam, ze są to takie pozycje, które pownny być w każdym domu, nawet, jeśli ktoś nie interesuje się budownictwem dworkowym - warto zobaczyć i poczytać, bo przecież to pamiątka wieloletniej historii polskiej szlachty :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą w 100% Wszakże człowiek powinien cały czas się rozwijać i to w różnych kierunkach... Chcę stworzyć dla mojej małej coś w rodzaju biblioteczki ponadczasowych pozycji, w końcu internet wszystkiego nie zastąpi a chcę by od małego doceniała książkę (zwłaszcza, że je lubi od najmłodszych lat - w staropolskim zwyczaju "na roczek" - wybrała oczywiście książkę :lol: a mogła różaniec albo kieliszek :o :lol: ) Mnie się wydaje, wracając do tematu dworków, że ten paskudny, to może tylko dla nas taki jest :lol: Skoro powstał w tym samym czasie co pozostałe to musi być także wyznacznikiem "polskiego dworu", a może przez lata został tak pozmieniany??? Te kominy to normalnie jak w cegielni :o 500m od mojego domu jest piękny dworek, mieszka w nim od lat jedna rodzina i chyba też od lat nic się w nim nie zmieniło :roll: Ale gdyby ktoś troszkę go odnowił z całą pewnością zasługiwałby na to by znaleźć się w tym albumie...

 

Czekam z niecierpliwością na Twoją koncepcję frontonu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim masz zbyt krótki dach i należałoby to optycznie zgubić, jednak plusem jest to, że okap nie jest zbyt szeroki i można dzięki temu położyć ładne, grube gzymsy poddachowe zamiast podbitki. To spowoduje, że dach nie będzie wyglądał na krótki. Poza tym, odległość od gzymsów będzie na tyle wystarczająca, że mozesz zrobić ładne sztukaterie wokół okien. Wybrałabym jak najbardziej proste, bo ze zwornikiem nie wyjdą, ponieważ masz tuż nad oknami balkon. Może tego typu:

http://img268.imageshack.us/img268/3969/dworeksztukaterie.png

Okienko okrągłe u góry obowiązkowo w pogrubionej ramce i delikatny, cienki gzymsik pod daszkiem - tego typu jak u Dorfi, bo b.ładnie ma zrobione :wink: Pod okrągłym okienkiem dałabym poziomy gzyms podkreślający nazwany przez Ciebie 'trójkąt' :wink: - coś takiego: http://www.dormire.pl/gal/images/karolewko/dwor_2.jpg

 

A sam balkon chyba właśnie tralkowy - wygląda bardzo efektownie i sama coraz bardziej do tego dojrzewam :roll:

 

http://travel.w.waw.net.pl/Mazowsze/Mazowsze-Zakow-balkon10-08-99.jpg

 

Wokół drzwi proste zdobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...