Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO: NASZ WYMARZONY DWOREK


dardurdka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Łoj, to będę miała takie same. Tylko zastanawiam się nad tymi szprosami. Na wierzchu są niewygodne przy myciu, ale chyba lepiej by wyglądały. Sąsiedzi maja wewnątrz przy ciemnych oknach i w ogóle ich nie widac, a nie wiem czy nie chcę ciemnych okien :roll: . Na szczęście do okien mam jeszcze dużo czasu :roll: .

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym sie powaznie zastawila bo bedziecie klely na te szprosy :) kurz i te sprawy 8)

 

Natienka, moje są wewnątrz, więc kurz im nie grozi, a i myć łatwiej, ale trzeba przyznać, że gdyby mnie było stać na zewnętrzne to bym się nie zastanawiała :roll: Choć ja sobie tak zaplanowałam, że moje szprosy z drogi wyglądają jak zewn. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szprosy zewnętrzne w oknach są znacznie szersze i wypukłe, więc łatwiej wycierać niż takie w meblach, ale mimo wszystko trudniej niż w oknach pcv ze szprosem wewnątrz szyb. Niestety jest też tak, jak wspomniała Arctica - szprosy wewnętrzne w oknach są mało widoczne, zwłaszcza w przypadku ciemnych okien i od razu zdradza to fakt, że są wewnątrz szyb. Wewnętrzne są też znacznie węższe od zewnętrznych. Przy decyzji w wyborze okien wszystko zależy od tego, co jest priorytetem - cena, wygoda i praktyczność czy wygląd i maksymalne nawiązanie do tradycyjnej stolarki. Z całą pewnością mycie okien ze szprosem konstrukcyjnym zajmie więcej czasu i cierpliwości niż okna ze szprosem wewnątrz szyby, jednak efekt wizualny jest zupełnie inny. Jak zwykle, wszystko ma swoje wady i zalety :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat szprosów był już wałkowany, ale jeśli mam się wypowiedzieć to wzięłabym zewnętrzne :D Mimo ich wad (oczywiście nie za grube). jeśli chcesz budować drugi dom, dom Twoich marzeń zrób tak jak to sobie wymarzyłaś :D Ja wiem, że jak za jakiś czas będę wymieniać okna, to będą to drewniane okna bez szprosów, jedynie ozdobna listwa, albo jeden cienki szprosik jak u Moni... Oczywiście z tych okien co mam jestem bardzo zadowolona, gdyż takie właśnie chciałam, jedyne co mogłabym w nich zmienić to właśnie zewn. szprosy, ale to było zbyt kosztowne przedsięwzięcie przy 31szt. :roll: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty wzięłaś 31 szt.??????????? U mnie ma byc 12 + balkonowe i wydaje mi się dużo :roll: . Chociaż może nie zbankrutuję :wink: .

 

To Ty możesz sobie pozwolić na jakie chcesz :lol: Ja samych balkonowych podwójnych mam 8szt :-? A faktycznie jest 31- bo z jednego zrezygnowałam :lol: a za to jedno dorobiłam w łazience :lol: Mój dom to wbrew pozorom same okna :lol: ale nie żałuje bo mam przepiękne widne poddasze, a to w domu z poddaszem na wagę złota :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli zaczynam żałować,że nie zlikwidowaliśmy jednego okna w salonie. Chociaż z zewnątrz dom by wyglądał przez to nieco dziwnie.

Ja zrezygnowałam z małego łukowego na strychu... więc mało istotna zmiana :D Bo z większego, choć miałam chęć w salonie (te przy samej ścianie), ale też by to dziwnie wyglądało... choć u Ciebie taka ilość okien, na pewno zmniejsza znacząco ustawność salonu :roll: ale na pewno coś wymyślisz i będzie i ładnie i widno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty możesz sobie pozwolić na jakie chcesz :lol:

 

Pomimo iż będzie to mój trzeci dom, to nadal nie widzę sensu wydawania ... dziestąt tys. na okna, nawet jeżeli mnie na to stac. Podobnie z dachem, na 100% będzie blachodachówka i nie obchodzi mnie to że nie pasuje do dworu, co sąsiedzi powiedzą itp. bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty możesz sobie pozwolić na jakie chcesz :lol:

 

Pomimo iż będzie to mój trzeci dom, to nadal nie widzę sensu wydawania ... dziestąt tys. na okna, nawet jeżeli mnie na to stac. Podobnie z dachem, na 100% będzie blachodachówka i nie obchodzi mnie to że nie pasuje do dworu, co sąsiedzi powiedzą itp. bzdury.

 

No to super :D W takim razie możesz na mnie liczyć, mam już trochę doświadczenia (rozeznania) najtańszych materiałach :wink: Chociaż pewnie Ty też masz... Trzeci dom :o To Ty już, jak to mówią dla siebie budujesz (dla wroga i przyjaciela już stoją :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę o następnej, za kilkanaście lat (tylko tym razem zaplanowanej, z kupką odłożonej gotówki) :wink: Ale myślę, że to już byłby dom dla córki, bo ja bardzo sentymentalna jestem i nie mogłabym zostawić tego :roll: więc będę go ulepszać przez całe życie, w końcu to też jest przyjemne, bo same cegły na początku tak nie kręcą jak wykończeniówka :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas firmy bez problemu robią małe, okrągłe okienka, ale za wyjątkiem otwieranych. Otwierane pcv powyżej 80cm, a drewniane powyzej 90cm. Mniejsze otwierane również mogą wykonać, ale nie dają gwarancji - właśnie ja muszę się na takie zdecydować. Niestety cena takiego okienka też niemała :roll:

Co do budowy, to nie zamierzam budować kolejnego domu. Ten przemyślałam na tysiąc możliwości, jest dokładnie taki jak chciałam i nie chcę nawet myśleć, że może kiedyś mój syn zechce się budować :roll: Jestem zmęczona tym budowaniem i kosztami jakie budowa niesie za sobą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane robią, a pcv na prawdę niewiele firm :( zwłaszcza tych tańszych, bo tych droższych w ogóle nie biorę pod uwagę :roll: Chyba zamówię w firmie od Dorfi, powiedzieli że zrobią za 500/600zł, więc jeszcze nie najgorzej. Żałuje tylko, że zmarnowałam tyle czasu, ale to chyba przez to że wycenili mi je na 293zł :o (firma także z Krakowa) i dlatego czekałam cierpliwie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...