Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W sprawie działania płyt indukcyjnych


Macias2002

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie użytkowe :)

Powiedzcie proszę czy u Was po włączeniu grzania słychać takie "bzyczenie", mam garnki specjalnie pod indukcję z podwójnym dnem, na garnku widnieje ikonka indukcji więc się zastanawiam czy w innych modelach płyt jest tak samo.

Zaznaczę że nie chodzi mi o pstrykanie (po osiągnięciu zadanej temperatury system pilnuje aby ta temp. była stała więc cyklicznie załącza i wyłącza grzanie), chodzi mi o ten czas od samego włączenia.

Napiszcie jaki macie model płyty i czy macie takie objawy. Ja zrobię filmik i wrzucę go aby było dokładnie wiadomo o co mi chodzi ale narazie wypowiedzcie się na ten temat.

Z Poważaniem: Macias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam płyte z amici i nic u mnie nie brzęczy, jak pracuje to tylko słychac taki pstryk jak się nagrzewa. Pstryk też jest niemal niesłyszalny.. Trochę się obawiałam płyty z Amici, bo to kilka lat temu była super nowość a wiecie jak to jest z nowowścią, czasem nie do końca wszystko działa, ale moja płyta jest super. jestem bardzo zadowolona :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
a ja mam płyte z amici i nic u mnie nie brzęczy, jak pracuje to tylko słychac taki pstryk jak się nagrzewa. Pstryk też jest niemal niesłyszalny.. Trochę się obawiałam płyty z Amici, bo to kilka lat temu była super nowość a wiecie jak to jest z nowowścią, czasem nie do końca wszystko działa, ale moja płyta jest super. jestem bardzo zadowolona :D

 

------

Nie bardzo rozumien, co ma sie nagrzewac w plycie indukcyjnej, wlasnie to ja rozni od innych, ze jest calkowicie zimna i nie nagrzewa sie! Pole indukcyjne powoduje, iz cieplo powstaje wewnatrz ferromagnetycznego naczynia/garka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indukcja bzyczy, to fakt, taki efekt uboczny tej technologii .... wg mnie nieuciazliwy i nieznaczacy w obliczu innych zalet ;-)

 

Dokładnie tak. Płyta Electrolux. Bzyczenie przestaje być całkowicie słyszalne po włączeniu wentylatora w okapie ;)

 

Świetny sposób... prawie tak dobry jak boli cię głowa to walnij się w palec :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta bzyczy, piekarnik szumi jak się wentylator włącza, poza tym osobne powietrze owiewa szybę i też szumi, okap szaleje na maxa-a, lodówka też coś od siebie doda, piec chrzęści ekogroszkiem i sapie :wink: odkurzacz wyje, suszarka też poza tym kot miauczy, telewizor brzęczy, pies sąsiadów szczeka, na sąsiednią budowę non stop z warkotem silników jakieś auta jadą w te i z powrotem, samolot przeleci, pociąg zagwiżdże, człowiek pierd... :lol: :lol: :lol:

 

ejże co Wy macie z tymi dźwiękami, już nie jeden wątek taki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumien, co ma sie nagrzewac w plycie indukcyjnej, wlasnie to ja rozni od innych, ze jest calkowicie zimna i nie nagrzewa sie! Pole indukcyjne powoduje, iz cieplo powstaje wewnatrz ferromagnetycznego naczynia/garka.

 

ta tak to tylko na reklamie - jak zdejmies garnek pole jest gorace i to całkiem mocno. szybko sie studzi to fakt.

Koleżanka sprzedała mi patent że jak smaży rybę to rozkłada na kuchni scierkę i na ta scierkę patelachę - żeby tłuszcz nie pryskał na kuchenkę. Wiec co - smaże kiełbasę - myk scierkę - kiełbasa sie usmażyła ale scierka co prawda sie nie spaliła ale nieżle zażółciła :lol: .

Finał taki moze nie jest tak goraca tak jak płytra elektryczna - ale zimna to ona na pewno nie jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Nie bardzo rozumien, co ma sie nagrzewac w plycie indukcyjnej, wlasnie to ja rozni od innych, ze jest calkowicie zimna i nie nagrzewa sie! Pole indukcyjne powoduje, iz cieplo powstaje wewnatrz ferromagnetycznego naczynia/garka.

 

ta tak to tylko na reklamie - jak zdejmies garnek pole jest gorace i to całkiem mocno. szybko sie studzi to fakt.

Koleżanka sprzedała mi patent że jak smaży rybę to rozkłada na kuchni scierkę i na ta scierkę patelachę - żeby tłuszcz nie pryskał na kuchenkę. Wiec co - smaże kiełbasę - myk scierkę - kiełbasa sie usmażyła ale scierka co prawda sie nie spaliła ale nieżle zażółciła :lol: .

Finał taki moze nie jest tak goraca tak jak płytra elektryczna - ale zimna to ona na pewno nie jest :roll:

 

-----------------------

plyta nagrzewa sie od goracego garnka, a nie od spirali elektrycznej jak w przypadku plyty elektrycznej (nie indukcyjnej). Lyzeczka wlozona do goracej wody tez nagrzewa sie od ciepla wody. Plyta indukcyjna nie nagrzewa sie od pola indukcyjnego, lecz od ciepla garnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...