Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Styropian gruby na 25 cm ??!!


emqwadrat

Recommended Posts

Witam,

 

Pomocy......

 

Życie zmusiło mnie aby część elewacji ocieplić styropianem ok 25 cm grubym !!!!!! - chodzi o zrównanie elewacji.

Styropian nie będzie tylko przyklejony do ściany ale też będzie "stał" na ścianie elewacyjnej i będzie wysoki na ok 3-4m

 

1. Gdzie kupić tak gruby styropian?

2. Jak go zamocować poza klejem- czy są tak długie kotwy lub coś innego co by go "domocowało" do muru???? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy producent może zaoferować taki styropian - znajdź najbliższego siebie i zadzwoń. Co do kotew - da radę kupić takie o długości 30cm, więc na 5cm weszły by w mur. Przy czym kotwy nie są konieczne jeżeli nie budujesz wieżowca - na kleju będzie się trzymać wystarczająco mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy producent może zaoferować taki styropian - znajdź najbliższego siebie i zadzwoń. Co do kotew - da radę kupić takie o długości 30cm, więc na 5cm weszły by w mur

potwierdzam jak kupowałem swój styropian to fabryka proponowała mi każdy dowolny rozmiar do 60cm grubości włącznie, pytanie ile tego emqwadrat potrzebuje i czy nie prościej będzie kupić 15+10

 

a co do kołków to oprócz takich 30cm są jeszcze takie patenty

http://forum.muratordom.pl/dom-cieply-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy,t60908-3240.htm

strona 55 wątku

 

Tak z ciekawości.

 

Jakiś producent daje aprobatę na system dwuwarstwowy BSO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś producent daje aprobatę na system dwuwarstwowy BSO?

tak z ciekawości czego dotyczy ta uwaga z mojej wypowiedzi ?? a może była to próba podniesienia licznika jak w wątku

http://forum.muratordom.pl/slupki-zelbetowe-w-sciankach-kolankowych-pomocy,t143393.htm

 

Skoro kolega poleca zastosowanie styropianu w dwóch warstwach to chciałbym się dowiedzieć , który producent BSO dopuszcza taką technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega poleca zastosowanie styropianu w dwóch warstwach to chciałbym się dowiedzieć

bo w tym wątku autor ma do ocieplenia kilka m2 ściany o nietypowej grubości, i jak pojedzie do fabryki zamówić konkretnie dla siebie tych kilka płyt 25 cm to fabryka może mu powiedzieć że w następnej pięciolatce

ak

 

Jeśli kilka to jak popęka to w sumie małą strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś producent daje aprobatę na system dwuwarstwowy BSO?

tak z ciekawości czego dotyczy ta uwaga z mojej wypowiedzi ?? a może była to próba podniesienia licznika jak w wątku

http://forum.muratordom.pl/slupki-zelbetowe-w-sciankach-kolankowych-pomocy,t143393.htm

 

Skoro kolega poleca zastosowanie styropianu w dwóch warstwach to chciałbym się dowiedzieć , który producent BSO dopuszcza taką technologię.

 

ja też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STyro 25 cm dostarczy każdy producent.

Można zredukować grubośc do 20 cm o ile zastosuje się styropian neoporowy z dodatkiem grafitu o klasie przewodności 0,031.

Możan g o przyzwoicie przykleić - 40% powierzchni chwytnej na nowym podłożu - bez kołków na niskim budynku.

 

Długie kołko można kupic u dobrych systemodawców, jak i producentów np. EJOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mpoplaw napisał:

a co do kołków to oprócz takich 30cm są jeszcze takie patenty

http://forum.muratordom.pl/dom-cieply-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy,t60908-3240.htm

strona 55 wątku

 

GENIALNE......GENIALNE I PROSTE...... :o

Że też sam na to nie wpadłem..... :wink:

 

Dzięki za wszystkie porady...

 

A tak a'propos to chyba znalazłem fabryczkę która zrobi mi styro o wymiarach 4m/1,2m o grubościach jak chcę.... po prostu nie potną bloku...... to dopiero eliminacja mostkow cieplnych....jak się dogadam to zamówię na cały dom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie, który producent na śląsku produkuje styropian z frezem, grubszy niż 15cm? Potrzebuję o grubości 20cm - niestety, wszystkie firmy które obdzwoniłem nie są w stanie tego wyprodukować.

 

Choć w zasadzie, jakbym wziął takie duże kawałki styropianu (4x1.2m) to ten frez można by sobie odpuścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat.

Jak lepiej izolowac 20 cm styropianu w normalnych tradycyjnych płytach, 20 cm z frezem, czy 2 razy dwie warstwy 10 cm w ten sposób by miejsca łączenia płyt nie pokrywały się ?

Gdzie w okolicach Poznania znajde dostawce/hurtownie z dobrymi cenami na styropian?

I ostanie pytanie czy pomysł mojego kierasa by przed kładzeniem styropianu pionowe miejsca łączenia pustaków robena (tzw pióro) dodatkowo potraktowac pianką jako metode ocieplenia owych szczelin/łączeń pionowych ma sens?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...