Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do budowy P160 - wersji lekko ulepszonej.


coulignon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 395
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

założenia są:

ocieplenie ścian i płyty - 20 cm styro. Okna trzyszybowe 0,8. Dach 30 cm wełny.

Kosztorys dla Banku - 400 tys. Raczej mocno przestrzelony. Właśnie podsumowałem wszystkie wydatki związane z budową i doprowadzeniem działki do takiego stanu ja dzisiaj. 55 tys. Począwszy od zakupu projektu skończywszy na wywiezieniu gliny z działki. To ciekawe ile uzbierało się różnych innych wydatów. Bo płyta z robocizną to ok 31 tys. (materiały ok 19)

Ale raczej to koniec "innych wydatków" - te były związane z przyłączami, papierami i pracami okołobudowlanymi (doprowadzenie działki do porządku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Będę śledził postępy ! Widzę , że dom w Smolcu nie tylko na mnie zrobił wrażenie.

:wink:

 

Mogę trochę pomarudzić i zadać kilka pytań na początek ?

 

ocieplenie ścian i płyty - 20 cm styro. Okna trzyszybowe 0,8. Dach 30 cm wełny.

 

Jakie styro na ściany?

Jakie okna . Znaczy profile jakie?

 

Instalacja szarej wody własnej konstrukcj - już jest przygotowana podwójna kanalizacja.

 

Co to? Się domyślam , ale jeśli możesz to mnie oświeć.

Jak masz zamiar ogrzewać?

 

 

Aha - POWODZENIA !!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze.

- Styro najzwyklejsze na świecie - chyba. bez drogich wynalazków w ciepłe kropecki i takich tam.

- Okna - jeszcze nie wiemy. Patrzylismy MS i Techmaprojekt. Okna sa fajne tylko montarzyści nie wiedzą jak je montować w warstwie izolacji. Jeśli cena nas nie zabije to bedzie Jezierski ale musze wysłać zestawienie do forumowego Jareko - on mam pojęcie jak te okna zamontować. W ostateczności jak się zdenerwuje to sam będę montował.

- http://www.szarawoda.pl/recykling.html

- ogrzewanie niecentralne elktryczne - konwektory + kominek akumulacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dołączam do grona czytających :D

Masz problem ze spaniem?

Też miałem, dopóki nie zacząłem robić czegoś więcej niż doglądać :oops:

Wszystko fajnie z boku wygląda, ja po 2 dniach na budowie pisać nie mogę bo mnie palce bolą jak szlag.

Mam podobne założenie co do budowy,tylko fundament zawaliłem,trudno.

Powodzenia i niech Żyją ENERGOOSZCZęDNIAKI 8)

 

No ,,, A teraz gonisz ,,, bo nas Zima zastanie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszczu nie będzie. Mam umowę nie tylko z Wykonawcą :lol:

 

w poniedziałek przyjeżdża strop. dzisiaj musze nanieść na plan stropu otwory pod WM. I pod zsyp na pranie. Nie chce mi się potem kuć w betonie B20.

Dzisiaj zapodam nowe fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tempo imponujące, oto wielka zaleta prostych konstrukcji.

Wprowadzasz się na na Boże Narodzenie ?

 

PS. A co do garaży, widziałem już dom, gdzie wjazd do garażu był z tyłu i to po przekątnej od bramy wjazdowej :o

Nie dziw się zatem, żeś krezus, to facet pomyślał o trzech brykach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tempo imponujące, oto wielka zaleta prostych konstrukcji.

Wprowadzasz się na na Boże Narodzenie ?

To prawda, że im prostszy dom, tym szybciej się go buduje. Jednak ta reguła obowiązuje tylko do stanu surowego. Przy wykończeniówce pewnych rzeczy się nie przyśpieszy.

Wielka zaleta płyty fundamentowej, to podkład pod posadzki gotowy do wykończenia. Po wykonaniu dachu płyta fundamentowa będzie dojrzała na tyle, że pewnie można będzie posadzki kłaść.

W tej sytuacji to może i to Boże Narodzenie realne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he - spokojnie. Chytry plan polega na tym ze wszelkie prace mokre odbędą się dopiero na wiosne.

 

Przez zime podłubię sobie instalacje tak aby jak tylko mrozy sobie pójdą, od razu domek otynkowac wewn., zalać wylewkę na stropie i dalej wykończeniówka.

Byłem dzisaj na budowie - są już sciany kolankowe i część szczytowych. Do nastepnej soboty pewnie będzie dach.

 

Swoja drogą w projekcie odkrylismy babola w łazience - Lipińscy przesuwając ściane w stosunku do projektu P160 (mamy P 160a) zostawili okno tak jak było. W związku jest niesymetrycznie i wyglada kretyńsko :evil:

Nie wiem czy w projektach z innych pracowni jest tyle blędów. Ale jak sie płaci jedną z najwyższych cen za projekt gotowy (2250 zł) to spodziewałem się czegoś lepszego niż dostałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą w projekcie odkrylismy babola w łazience - Lipińscy przesuwając ściane w stosunku do projektu P160 (mamy P 160a) zostawili okno tak jak było. W związku jest niesymetrycznie i wyglada kretyńsko :evil:

Nie wiem czy w projektach z innych pracowni jest tyle blędów. Ale jak sie płaci jedną z najwyższych cen za projekt gotowy (2250 zł) to spodziewałem się czegoś lepszego niż dostałem :evil:

 

Co Ty wiesz o projektach :wink:

Myślę, że jakby tak, człek miał dużo wolnego czasu, to z samego forum, książkę by napisał o OSIĄGNIĘCIACH architektów.

Nie chcę Ci zaśmiecać komentarzy swoimi przykładami (a jest ich trochę, wierz mi) powiem tylko tyle:

w moim domu, w podstawowym planie pomieszczeń, jest sień, do której wchodzi się z garażu i taki układ jest na PRAWIE wszystkich rzutach. Ale PRAWIE robi różnicę i na projekcie ogrzewania, dzielny architekt nie miał gdzie umieścić grzejnika, więc... powiesił go na tej ścianie gdzie jest wejście do garażu. Przejście do garażu przesunął sobie, w ten sposób, że wchodziło się bezp. do korytarza przy salonie. :o :o :-?

 

Myślę, że dobra aranżacja wnętrza usunie brak symetryczności okna w łazience u Ciebie.

Wklej no jakie zdjęcia, pozdrawiam, życząc cierpliwości - uśmiechnij się jesteś na budowie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...