Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do budowy P160 - wersji lekko ulepszonej.


coulignon

Recommended Posts

Słyszysz jak wiatr życzenia niesie?

Hula po polach i szumi w lesie,

Jak stuka w okna, wchodzi w kominy

I obserwuje dziecięce miny?

Jeśli to słyszysz, to zamknij oczy,

Niech świat z dzieciństwa znów w życie wkroczy.

http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/carteneige005.gif

Z najlepszymi życzeniami Świątecznymi i Noworocznymi -Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Coulignon,

Po przeczytaniu m.in Twoich postów dot. płyty fundamentowej

potrzebuje informacji odnośnie płyty fundamentowej.

 

Czy możesz podpowiedzieć jak wygląda sprawa postawienia płyty powyżej 40 cm od gruntu rodzimego. Wyobrażam że od dołu wyglądało by to tak

- ściągnięcie humusu 30 cm Czyli 70 cm pospólni odpowiednio zagęszczona i dalej odpowiednio folia...

Czyli czy podniesienie płyty do góry nie stanowi problemu?

 

Czy możesz podać namiary na projektanta który Ci ją projektował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Smoczyco - dzięki za życzenia - właśnie wróciłem. Trzy dni u Teściowej... Nie było łatwo :D :D :D :D

Wszystkiego najfajaniejszego w nowym roku dla wszystkich!

 

mirma,

Nie odpowiem Ci na te pytania, wydaje mi się że nie jest to problem ale najlepiej jest zasięgnąć inoformacji u źródła czyli projeketanta:

Wojciech Socha

Firma ST Projekt

[email protected]

czasem też grasuje na forum jako "projektantpłyt"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej!

 

Mam pytanie (może do wszystkich) czym chcesz ocieplić poddasze i kto to zrobi?

Pytam, bo mam obawy czy uda mi się samemu wcisnąć pomiędzy krokwie dobrze przycięty styropian. Skłaniam się raczej do wełny mineralnej - łatwo ją dobrze dopasować bez mostków ciepła wzdłuż krokwi... Otwartą sprawą pozostaje jeszcze druga (spodnia) warstwa -> 10 cm styropianu czy 15 wełny?

Dodatkowym minusem dla styropianu jest jego stopień palności. Zaletą - lepsze parametry cieplne...

 

Pozdrawiam

Piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam pytanie (może do wszystkich) czym chcesz ocieplić poddasze i kto to zrobi?

Pytam, bo mam obawy czy uda mi się samemu wcisnąć pomiędzy krokwie dobrze przycięty styropian.

Też się zastanawiałem i zdecydowałem się na wełnę.

 

Skłaniam się raczej do wełny mineralnej - łatwo ją dobrze dopasować bez mostków ciepła wzdłuż krokwi...

Dokładnie. Przy styropianie to praktycznie niemożliwe. Chyba ,że dasz specjalne styro z nacięciami , które "rozpychają" płyty i dociskają do krokwi ale to też tylko pod warunkiem baaardzo prostych krokwi. Poza tym cholernie drogi. Inne wyjście to płyty styropianowe nakrokwiowe.

 

Otwartą sprawą pozostaje jeszcze druga (spodnia) warstwa -> 10 cm styropianu czy 15 wełny?

Ja bym nie mieszał .

 

Zaletą - lepsze parametry cieplne...

No niby tak ale to naprawdę niewielka różnica. Standardowy styropian ma współczynnik lambda 0,040 W/mK , bardzo dobry 0,035 , najcieplejszy na rynku ( chyba ) 0,031 albo 0,032.

Lepsza wełna - 0,035. Różnica między najlepszą wełną a super styropianem to ok.10 %. Dodatkowo ten bardzo ciepły styropian jest prawie dwa razy droższy niż prawie równie ciepła wełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coulignon, napisałeś:

 

Co do płyty: mało popularna ponieważ nie ma projektantów - swojego naszukałem się ze 3 miesiące. U każdego u którego byłem wcześniej była mowa o tym że to drogo i bez sensu. Tak więc jak nie masz samozaparcia i usłyszysz 25 opinii od "fachowców" że tak sie nie robi to pewnie zrezygnujesz.

 

 

Ja również będę budować dom ciepły Lipińskich P94B i oczywiście o płycie nikt z "moich" fachowców nie słyszał i oczywiście chcą zrobić po swojemu. Czy projekt płyty fundamentowej z zakupionego projektu nie wystarczy dla nie wtajemniczonych budowlańców, dlaczego szukałeś projektanta? Czy stosowałeś ISOMUR - a jak nie to co w zamian.

 

I jeszcze pytanie dot. ciepłego montażu okien - czy okna montujesz dopiero po wykonaniu elewacji (całego ocieplenia). Ja też mam 20cm. styropianu.

 

dzięki za cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę budować dom ciepły Lipińskich P94B i oczywiście o płycie nikt z "moich" fachowców nie słyszał i oczywiście chcą zrobić po swojemu. Czy projekt płyty fundamentowej z zakupionego projektu nie wystarczy dla nie wtajemniczonych budowlańców, dlaczego szukałeś projektanta? Czy stosowałeś ISOMUR - a jak nie to co w zamian.

 

I jeszcze pytanie dot. ciepłego montażu okien - czy okna montujesz dopiero po wykonaniu elewacji (całego ocieplenia). Ja też mam 20cm. styropianu.

 

dzięki za cierpliwość

 

Płyta jaka jest pokazana w projekcie od Lipińskich to taki "półśrdodek" oparty na ścianach fundamentowych. W zasadzie pozwala tylko odizolować ściany działowe od podłoża, ściany nośne leżo na rzeczonym Isomurze który jest kiepski w tej roli i baaaaaardzo drogi :D W projekcie Lipińskich to wygląda mniej więcej tak:

http://images27.fotosik.pl/312/8ecb9ae2408cefe0med.jpg

 

czyli masz prawie klasyczny fundament.

 

U mnie wygląda to inaczej:

http://images26.fotosik.pl/313/fe7ab5ac96645140med.jpg

 

Nie ma ściany ławy, nie ma ściany fundamentowej a izolacja jest zamknięta.

Dlatego jest potrzebny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jestem pod wrażeniem tempa budowy Twojego domu. Ja również buduję p160 , mam już okna, instalacje. na razie najtrudniej było znaleźć okna, ale Schuco corona 82 z pakietem trójszybowym + ciepły montaż i powinno byc nieźle . Po zamontowaniu okien , bez ocieplenia/grzania , w słoneczny dzień przy minus 10 na dworze w domu było + 5 ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych czytelników tego wątku :) zastanawiał się albo już wybrał grzejniki? Mam kilka pytań:

Jakiego producenta grzejników polecacie?

Czy okna dachowe również dogrzewacie grzejnikiem?

Pod drzwiami tarasowymi przewiduję ogrzewanie podłogowe. Nie jestem pewien czy to starczy aby okna nie zaparowały/nie były niedocieplone - czy zastanawiał się ktoś nad grzejnikami kanałowymi? (Niedawno widziałem sporej wielkości okna i drzwi tarasowe bez dodatkowych grzejników (ogrzewanie podłogowe w całym domu - sic!) i nic im nie było.)

 

Polecano mi też wodę c.o. mieć w PCV a użytkową w miedzi - czy to dobre rozwiązanie?

 

Jakie są wasze przemyślenia ?

 

Piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Coulignon!!!

Pięknie to wszystko się prezentuje.

Serce rośnie jak człowiek ma własną koncepcje a majster nie przeszkadza w realizacji.

Jakiej twardości styropianu użyłeś pod płytę? Tzn eps..., lub ile nacisku wytrzymuje na m2.

 

Pozdrowienia dla Mychy.

 

PS

Mój glazurnik wyleciał bo w stosunku do kobiet był opryskliwy. Np powiedział żonie, że gówniara nie będzie mu mówiła co ma robić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jestem pod wrażeniem tempa budowy Twojego domu. Ja również buduję p160 , mam już okna, instalacje. na razie najtrudniej było znaleźć okna, ale Schuco corona 82 z pakietem trójszybowym + ciepły montaż i powinno byc nieźle . Po zamontowaniu okien , bez ocieplenia/grzania , w słoneczny dzień przy minus 10 na dworze w domu było + 5 ;-)

Pozdrawiam

 

Z ciekawości - ilo kosztowały okna?

 

I może jakieś fotki bys wrzucił?? Hmmm??? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Coulignon!!!

Pięknie to wszystko się prezentuje.

Serce rośnie jak człowiek ma własną koncepcje a majster nie przeszkadza w realizacji.

Jakiej twardości styropianu użyłeś pod płytę? Tzn eps..., lub ile nacisku wytrzymuje na m2.

 

Hej!

EPS 100 jest pod płytą. To wystarczy.

 

Pozdrowienia dla Mychy.

 

Mysza pozdrawia także :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

A możesz zamieścić dokładniejszy rysunek tak żeby było widać opisy do tej płyty, bo niestety nie widać dobrze

 

dzienks

 

nie mam niestety...

od dołu patrząc:

1. pospółka 40cm

2. folia PE 0,5mm

3. styropian

4 płyta żelbetowa 20cm

5. wykończenie podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - ale na pierwszy rzut oka (na ogół) widać kto pisze dziennik...

Widzę, że w przeciwieńtstwie do słynnego Cygana z Torunia nie jesteś zbyt wylewny, jak i ja zresztą.

Cieszy mnie też, że dom które pewnie przemyślałeś dokładnie przez ostatnich parę lat powstaje tak sprawnie i szybko.

Moje pełne poparcie do likwidacji garażu i tarasu ;-)

Robisz na projekcie Lipińskich. Tak się składa, ze i mi pasuje ich projekt: do niedawna LMB38, a teraz jego "ciepła kontynuacja" czyli P183 bez poddasza użytkowego, ale z betonowym stropem. Taka moja fanaberia, za którą przyjdzie trochę zapłacić ;-)

Założenia podobne Jak u Ciebie, lecz z oryginalnym Legalettem. Z pewnych powodów tylko ten system mi pasuje.

Niestety, już gdzieś czytałem o wpadkach biura projektowego M&L objawiających się brakiem spójności poszczególnych części dokumentacji.

Moje pytania:

- zamieniłeś "ciepły styropian lambda 0,31" na nieco grubszy "zwykły" - żadnych konsekwencji?

- nie miałeś problemów z wiązaniem silikatów ścianek działowych z nośnymi BK ? Instalacje elektryczna na ścianie, czy w otworach silikatów? (jeśli silikaty drążone)

- mimo wszystko nie całkiem rozumiem zasady ocieplenia szczytu po krokwią: pasek styro pomiędzy murem i belką ????

- okna białe, czy kolor?

- jaka moc kominka? nie obawiasz się przegrzewania chałupy przy paleniu rekraacyjnym?

- jak robiłeś przelotki w pustakach stropowych ? (nie pękały?)

- deskowanie miałeś w projekcie, czy własna inwencja? Też tak chcę zrobić, ale chcę znać Twoją opinię, bo nie wydaje mi się żebyś to zrobił przypadkowo

 

pozdrawiam i trzymam kciuki za pełną zbieżność efektów z oczekiwaniami

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdjęcia do okien znajdziesz u mnie w "psedudzienniku". Prowadzić go zacząłem trochę późno, ale lepiej późno niz wcale ;-)

Jeżeli chodzi o koszt to osyluje wokół 30 k pln, z montażem na 2 *pianke i 2*folie + silikon. Domek wygląda rewelacyjnie w środku, okna robią naprawdę wrażenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dlaczego nie zastosowałeś ogrzewania podłogowego robiąc płytę,

co przewidziałeś jako ogrzewanie?

mam już projekt z tradycyjnym fundamentem ale myślę nad zmianą na płytę, mam podobne wymiary domu jak Ty 1200/880,

jaki był koszt projektu takiej płyty?

czy do wykonania takiej płyty musi być wykwalifikowana ekipa?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A w temacie "ciepłego" montazu gdzie lezy opis tego cholerstwa? Dlaczego chcecie motowac w warstwie ocieplenia a nie na krawedzi muru? czy jest taki mundry coby moje jedyne ale jednak wielki ogrodowe zawiesił w powietrzu,... przepraszam w warstwie ocieplenia ?

 

Hej, Bywalcy tego wątku! Czy ktos moglby sie odnieść do powyzszego?

Sam jestem ciekaw "jak zawiesić" cięzkie wyjscia na taras w powietrzu czy raczej jak można umiescic je w warstwie ocieplenia.

 

Czy montaz na krawędzi muru jest aż tak dużym blędem (i mostkiem cieplnym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna w kolorze szarym! Będzie jazda

 

Szare okna wyglądają odjazdowo !

Widziałem takie w dzienniku B.Art i Lidex. Razem z szara bramą garażową !

A i dachówka zdaje się podobna do Twojej nowej wybranki . :roll: :wink:

 

I tylko mała dygresja: Jarek podczas pomiarów miał taką fajnę zabaweczkę jak laser krzyżowy/niweletor. Na 12 m długości mam 1 cm różnicy w poziomie... Nieżle...

 

Wot machanizacja... Moi montażyści też robili dyskotekę laserami. Baaardzo ułatwia i przyspiesza pracę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zajrzelismy do Ich dziennika i chyba od tego się zaczęło. Potem przeczytaliśmy wskazówki i wytropilismy ich domek :wink: Obejrzeliśmy na żywo. A potem przejżeliśmy Muratory i Ladne Domy. Szary bardzo ładnie komponuje się z drewnem. Jakies akcenty drewna u nas tez będą. Chyba będzie ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...