Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do budowy P160 - wersji lekko ulepszonej.


coulignon

Recommended Posts

Nie ukrywam, :wink:

Muszę jeszcze zwęzić ten otwór i wkleję zdjęcie razem z oknem.

 

Czekam niecierpliwie. Właśnie sama zastanawiam się jakie proporcje okien kuchennych zrobić w moim domku, stąd zainteresowanie tematem. Byłabym wdzięczna, gdybyś obok zdjęcia podał ostateczne wymiary i wysokość od podłogi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 395
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzień dobry :) wpadłam się przywitać jako żem nowa ;D

 

planujemy jesienią rozpocząć (a wiosną zakończyć ;) budowę p160a. wprawdzie jeszcze nie byliśmy w Smolcu ale net przekopany w te i we wte ;) i decyzja podjęta. jako zupełne świeżynki w materii budowlanej czytamy, czytamy i odgapiamy pewne pomysły ;) ale okno 'rozjechane' w kuchni wymyśliłam sobie zanim przeczytałam u Ciebie :)

dobra, wracam do moich przyczajonych okopów i będę bacznie obserwować rozwój wydarzeń :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaaaacieeee ... samochodzik rewelka :D .... sie chopaki z takim talentem na budowach marnują :wink: :lol: .

 

A w ogóle to przełamałeś stereotypy , że zimą to sie nie buduje bo pogoda, bo temperatura bo totamtoiowamato ...a tu proszę : dach położony i robota idzie do przodu :D . Pogratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Owcy, kozy czy baranka,

prezentu od zająca z samego ranka,

święconki jadalnej, pisanki niebanalnej,

dyngusa bardzo mokrego i czasu radosnego

 

http://republika.pl/blog_xj_3485005/5014565/tr/kroliczki.gif

 

SPOKOJNYCH ŚWIĄT życzy Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Mam do was (budujących p160/180) pytanie:

Czy ktoś już wie jaki piec (marka/model) zamontuje/zamontował sobie w domu i jakie kaloryfery?

 

Domyślam się, że kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem i grzejniki niskotemperaturowe - ale jest ich na rynku tak wiele, że mam problem z wyborem.

Może ktoś mi coś zasugeruje ?

 

Pozdrawiam

Piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością przeczytałem i dziennik, i komentarze. Dwie dygresje: strop równiez mam ze stropexa - okazał się bezkonkurencyjny.

Druga dygresja po lekturze: kurzczę, może faktycznie lepiej poddasze ocieplić dwiema warstwami wełny a nie łączyć wełna+styro.

Coulignon, pozdrawiam, i trzymam kciuki. Mój domek postaje w gminie Zabia Wola, ale po drugiej stronie gminy, w Zarębach. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To ja tak hurtem:

1. Dziękuje za życznia :D

2. Kaloryferów ani pieca miec nie będę więc raczej nie pomogę... U mnie będzie elektrycznie...

 

Ufff... posprzątaliśmy na budowie.... Ktos palił w kominku odpadami desek? Sosna. W sumie się nie powinno bo żywica osmali kominek. Ale jest tego ze 2 m3... Szkoda wyrzucać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukałem, popatrzyłem, porównałem i doszedłem do wniosku że ..... za cholerę nie widzę róznicy pomiędzy odkurzaczami :wink: Ja chyba wezmę Beam-a. Instalacja w zasadzie nie ma znaczenia - mozna do niej doapasować każdy odkurzacz. Wszystko jest wymienne. Oprócz instalacji firmy Borysowski - jest ona inna niz wszystkie i jesteś na nią skazany od początku do końca - począwszy do rurek skończywszy na szczotkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gratuluję pięknego domeczku - tez myślałam o tym projekcie - w końcu stanęło tez na Lipińskich ale DC B11. A w projekcie kilka wtopek - m.in. projekt wentylacji mechanicznej do lustrzanego odbicia :oops: wymiary kotłowni "nieco przesunięte" o jakieś 20 cm - z tego powodu nasz pomysł z dostawieniem komina na piec węglowy spowodowało kolizję z rurkami od Legalettu, przy wycenie okien wszyscy sie pytali dlaczego projektant przewidział 3 pojedyncze okna zamiast jednego szerokości ok. 275 cm. Śliczne drzwi wejściowe - szerokości 100 cm i wysokości 238 cm - tak, żeby nie było za bardzo typowo :) co jeszcze wyjdzie - zobaczymy, ale mam nadzieję, że w sumie będzie dobrze. :wink: Tobie też życzę wszystkiego dobrego - niech żyją energooszczędni :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta..... Drzwi - jak zobaczyłem że za naświetle górne mam zapłacić 1000 zł to kupiłem dwa bloczki suporeksu i doprowadziłem do wymiaru 210 :wink: A jeszcze wykonawca sie pytał czy ma robić takie wysokie drzwi. Ja byłem twardy i powidziałem "tak jak w projekcie"

Projekt był najsłabszym punktem tej inwestycji. Niestety. A kosztował coś ze 2200 zł! Jedna z najwyższych cen na rynku za projekt gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz instalacji firmy Borysowski - jest ona inna niz wszystkie i jesteś na nią skazany od początku do końca - począwszy do rurek skończywszy na szczotkach.

 

:o

To się pier... , a chciałem sobie dokupić beam'a :(

Co jest z tymi rurkami nie tak, średnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnica.

Borysowski "zapomina" informować o tym potencjalnych klientów. Infomacja z czwartku: są dostępne przejściówki do połącznia odkurzacza "normalnego". Nie wiem jak z zestawami do sprzatania - chyba nie będzie pasował a BEAM sprzedaje swoje jednostki wraz z rurą i szczotą. Zapytaj u przedstawiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...