Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do budowy P160 - wersji lekko ulepszonej.


coulignon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 395
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ponawiam pytanie kolegi el_hogar:

Czy możesz przybliżyć zasady ocieplenia szczytu po krokwią?

 

Ja się przyłączam do pytania. Już wiem, że grubość styropianu to 20cm. Przykleja się go po oparciu krokwi o mur?

Deski opierają się na styropianie? Czy podnoszą dach o 20cm?

Bardzo proszę o pomoc, bo niedługo u mnie ten etap :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłączam do pytania. Już wiem, że grubość styropianu to 20cm. Przykleja się go po oparciu krokwi o mur?

Deski opierają się na styropianie? Czy podnoszą dach o 20cm?

Bardzo proszę o pomoc, bo niedługo u mnie ten etap :)

 

Krokwie nie pokrywają się z murem! Są 'obok" Krokwie też nie powinny się opierać się o ścianę szczytową bo jest łatwy sposób na popękanie tej ściany.

po kolei:

1. murarze murują ścianę szczytową i kończą ją na 20 cm przed planowaną połacią dachu (deskami)

2. do takiej ściany przyklejają styropian.

3. składają więźbę.

4. po ułozeniu desek dolna powierzchnia deski styka się z górną powierzchnią styropianu.

Jak jesteś gdzieś z bliska to zapraszam na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, no rzeczywiście szkoda, że daleko. Wiesz może, czy ocieplenie ściany szczytowej też powinno być przy folii, bo mój kierownik twierdzi, że wtedy problem mostków nie występuje, bo jakoś się tam dopycha watę. Tyle, że dla mnie kierbud to niekoniecznie autorytet :). Wolę poczytać forum.

 

Aha, czy otwór na Twoje drzwi też miał 100x2300? Kurczę, przegapiłam temat i też pewnie będę sztukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czy otwór na Twoje drzwi też miał 100x2300? Kurczę, przegapiłam temat i też pewnie będę sztukować.

 

Ja zrobiłem drzwi na 110 i nie rezygnuję ze naświetla - przy dosyć skromnej bryle budynku postanowiełm zachować pewną reprezentacyjność i wygodę.

Wiesz może, czy ocieplenie ściany szczytowej też powinno być przy folii, bo mój kierownik twierdzi, że wtedy problem mostków nie występuje, bo jakoś się tam dopycha watę. Tyle, że dla mnie kierbud to niekoniecznie autorytet . Wolę poczytać forum.

 

Sciana szczytowa powinna konczyć się na poziomie dolnej krawedzi krokwi, wtedy zachowana jest ciągłość i grubość izolacji dachu, która połaczy się z izolacją ciany.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę powiędz ile kosztowaly ściany i strop

materił i robocizna ,mam wycene praefa tego domku 123000 netto

i chcę porównać z tradycyjną metodą

pozdrawiam kollins

 

z tego co zajrzałem do kosztorysu to ok 60 tys (w tym komin 3000 zł i robocizna 25 000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę powiędz ile kosztowaly ściany i strop

materił i robocizna ,mam wycene praefa tego domku 123000 netto

i chcę porównać z tradycyjną metodą

pozdrawiam kollins

 

z tego co zajrzałem do kosztorysu to ok 60 tys (w tym komin 3000 zł i robocizna 25 000)

 

dzięki za info,rozumiem że to cena ze ścianami poddasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciana szczytowa powinna konczyć się na poziomie dolnej krawedzi krokwi, wtedy zachowana jest ciągłość i grubość izolacji dachu, która połaczy się z izolacją ciany.

 

Dokładnie tak jest u mnie. Na budowe ostatnio zawitał kolega Rom - Kon i pochwalił. Więc chyba dobrze :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zacząć to musisz mieć jakieś 2200 na zakup projektu. :D

Zeby skończyć stan "deweloperski" - jakieś 250 tys

wykończenie jest indywidualną sprawą - górnej granice nie ma :wink:

Ja planuje wydać na wszystko (łącznie z kostka na działce) około 350 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prejekcie miałem jedno okno połaciowe - w pralni. (mam projekt P160a) W związku z tym że pralnia stała sie garderobą to okno przestało byc potrzebne. Poza tym .... nie lubię takich okien. Czy nie za ciemno.... Raczej nie. Choć mam wątpliwośc co do sypialni. Zabaczymy po zabudowie poddasza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawiony dom względem kierunków geogr ? Mój p160a jest postawiony trochę nieszczególnie: wielkie okna od północnego zachodu. Tak wiec w sypialni z jednym oknem jest płd. zachód i jest jasno a okno połaciowe niczego nie zmienia, ale w sypialni od garażu pomimo dwóch wielkich okien balkonowych w ścianie szczytowej i połaciowego od płn. zachodu zbyt jasno nie jest.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj coulignon,

 

ostatnio zabiegany bylem ale jakis czas temu osobiscie na placu budowy obiecalem Ci pochwalić Twoj domek na forum, a zona moja obiecala Ci podac namiar na jakiegos fachowca...

 

tak wiec ja chwale bo jest co chwalic - swietna robota :)

 

podoba mi sie idea domu - tzn prosta konstrukcja,

a w szczegolnosci:

- plyta fundamentowa (u mnie tez ma taka byc)

- kolorystyka (dach, okna, drzwi)

- 2 spadowy dach

- no i ta elewacja od ogrodu ...3 garaze ;)

 

zona wciaz zabiegana wiec namiar poda pozniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...