Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do budowy P160 - wersji lekko ulepszonej.


coulignon

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 395
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O! W końcu jakiś wpis do dziennika :D Styropian zwykły lamda 0,40 bez frezu 20cm? Przy płycie z szalunkiem styropianowym, który jest też cokołem nie trzeba chyba dawać listwy startowej do styro?

 

A czym wykończyłeś komin, no nie klinkierem? :wink:

 

Pozdrawiam

 

 

Zwykły... bez frezu... wszystkie łączenia pianowane..

Listwą startową jest cokół .. zgadza się.

Komin ma na razie powłoke "Leier keramzyt original" - w przyszłości planuje mozaike. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! fajny domek!mam pytanie o okna, nie znalazłam nigdzie informacji o kolorze,chodzi o symbol - można o to prosić? bo wyglądają fajnie. Czy to są barwionew masie,czy okleinowane?

 

Dzięki!

Okna PCV okleinowane okleiną Renolit o kolrze sibergrau 7155.05. W palecie Ral odpowiada to kolorowi 7040 (drzwi są w takim kolorze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! fajny domek!mam pytanie o okna, nie znalazłam nigdzie informacji o kolorze,chodzi o symbol - można o to prosić? bo wyglądają fajnie. Czy to są barwionew masie,czy okleinowane?

 

Dzięki!

Okna PCV okleinowane okleiną Renolit o kolrze sibergrau 7155.05. W palecie Ral odpowiada to kolorowi 7040 (drzwi są w takim kolorze)

 

Dzięki, bardzo mi się przyda ta informacja. Niewiele wiem o oknach, stąd moje pytanie - kiedy otworzysz drzwi tarasowe na przykład, widać biały kolor? Czy w ogóle gdzieś jest taka opcja barwienia w masie na szary?

Może okna będziemy mieli takie same, a dach na pewno - tegalit już postanowiony :D Czy ta dachówka rzeczywiście należy do wymagających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Niewiele wiem o oknach, stąd moje pytanie - kiedy otworzysz drzwi tarasowe na przykład, widać biały kolor? Czy w ogóle gdzieś jest taka opcja barwienia w masie na szary?

Może okna będziemy mieli takie same, a dach na pewno - tegalit już postanowiony :D Czy ta dachówka rzeczywiście należy do wymagających?

 

jak otworzysz okno to widać biały. Profile sa barwione albo na biały kolor albo na brąz. Innych kolorów nie widziałem.

Tegalit jest o tyle wymagajacy że trzeba bardzo dobrze wypoziomować łaty. Widać każde "zafalowanie" bo dach jest prosty i nic sie nie ukryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakis wpis ..... z Twoich tynk-wew nie skorzystam , ale skoro chwalisz ekipe od ocieplenia to wrzuć namiarki - a jak to wygląda cenowo - zupełnie nie jestem w temacie ile kosztuje robocizna

 

 

Pan nazywa się Grzegorz Strzębała i oprócz dociepleń robi też wykończenówkę.

Ma sporo fajnych maszynek np taki stół do cięcia styropinu za pomocą drutu oporowego, maszynka do wycinania boni, rowków, agregat do nanoszenia tynków moziakowych i takie tam. Jak na razie polecam. tel 697985262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć coulignon,

 

Mam pytanie o wentylację stryszka - robić czy nie?

A jeśli tak (bardziej prawdopodobne) to w jaki sposób - przez dach, komin went. czy w szczytach ścian.

Nie chcę przesadzać - żeby nie zrobić przeciągu, ale nie chcę też aby skraplała się tam woda, zbierała para wodna a latem panował skwar od nagrzanego dachu...

Myślałeś o tym ??

 

Pozdro

Piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć coulignon,

 

Mam pytanie o wentylację stryszka - robić czy nie?

A jeśli tak (bardziej prawdopodobne) to w jaki sposób - przez dach, komin went. czy w szczytach ścian.

Nie chcę przesadzać - żeby nie zrobić przeciągu, ale nie chcę też aby skraplała się tam woda, zbierała para wodna a latem panował skwar od nagrzanego dachu...

Myślałeś o tym ??

 

Pozdro

Piwo

 

Wentylacji nie przewiduje... Daję tylko wełnę pomiedzy krokwie, na to paroizolacja i do krokwi przykręcam płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jak sobie radzisz ze styropianem wokół okien?

Miałeś paski naklejone jak ja, sam będę ocieplał za miesiąc i nie wiem czy doklejać,odklejać itd.

Patent jakiś masz ? :wink:

 

Panowie odkleili paski. Dojechali styropianem prawie do ramy i wypianowali. Potem przykleili paski styropianu grubości 2 cm nachodzące na ramę i dopiero tak powstały węgarek zaciągneli klejem. paski były po to żeby kotwy na wierzchu nie kusiły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakis wpis ..... z Twoich tynk-wew nie skorzystam , ale skoro chwalisz ekipe od ocieplenia to wrzuć namiarki - a jak to wygląda cenowo - zupełnie nie jestem w temacie ile kosztuje robocizna

 

 

Pan nazywa się Grzegorz Strzębała i oprócz dociepleń robi też wykończenówkę.

Ma sporo fajnych maszynek np taki stół do cięcia styropinu za pomocą drutu oporowego, maszynka do wycinania boni, rowków, agregat do nanoszenia tynków moziakowych i takie tam. Jak na razie polecam. tel 697985262

 

Jestem po spotkaniu z Panem Grzegorzem, z ciekawości - jaka stawke wynegocjowałeś za ocieplenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gratuluje postepow w budowie, ale mam pytanie siegajace poczatkow budowy, a mianowicie zmiany materialow na sciany. W projekcie jest slika oraz zastrzezona minimalna wytrzymalosc bloczkow na sciskanie 10 MPa. Czy Lipinscy wyrazili zgode na zmiane na BK 700, ktory ma wytrzymalosc cos kolo 4-5 MPa ? Czy nie pytales sie ich nawet o zgode?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

przyglądam się Twojej budowie i podziwiam postępy

 

też będziemy budować wg podobnego projektu tylko DCP180A śledzę więc jakich zmian dokonaliście bo jak sam słusznie zauważyłeś projekt choć niemal najdroższy z gotowych na rynku to nie jest doskonały

 

będę odwiedzać Twój dziennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...