Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A mo?e kominek "otwarty"?


Grzegorz63

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 143
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 year później...
Powoli godzę się z myślą pozbawienia się widoku żywego ognia, powoli, ale z coraz mniejszym żalem-urok jest jednak przyćmiony głównie dymem; nie wiem co by rzekł zdun- pewnie wkrótce się dowiem, bo trzeba będzie polepszac i inwestowac w to co jest; jest różnie -czasem fajnie , a czasem dym gryzie w oczy, robi się taka kurtyna dymna nad paleniskiem , możliwe że problem ten, że wokół domu blisko jest duzo drzew wysokich/dom w lesie zasadniczo/ i ciąg różny; po doświadczeniach związanych z malowaniem ścian-też skłaniam sie do korzystania z kominka przeważnie za szkłem; no i w sumie szkoda tyle ciepła puszczac w komin

20150709_224944 (2).jpg

20150709_224922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Szkoda że tego kominka nie pokleił fachura..... tak nawiasem pisząc

jestem wielbicielem kominków otwartych wiele ich widziałem

a co niektóre (z wypowiedzi wlaścicieli) bardzo dobrze działa.

A nawet napisze więcej wręcz nie chcą go zamienić na nic innego:rolleyes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 9 months później...

witam

ale mnie wciągnął temat:)

właśnie będziemy murować kominek otwarty na tarasie przylegającym do domu, taras ma 2 ściany z elewacji stworzy się więc taki fajny kącik na jesienne wieczory, będzie tam właśnie nasz kominek otwarty. i tu mam pytanie:

- czy ktoś może poratować radą jak takowy kominek zbudować?

- średnica komina 30x30 czy 35x35 dla wysokości 5 m będzie lepsze?

- komin wybudować za kominkiem czy nad nim... a jeśli nad nim to jak to zrobić aby to wszystko nie piepsznęło pewnego pięknego dnia z obciążenia własnego?

 

każda rada mile widziana!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i widzę, że trochę mało wiesz o budowaniu. Oprócz wątpliwości które już masz, pojawią się nowe....Ale jak to mówią: do odważnych świat należy, a kominek na tarasie, może przeżyjesz...;)

 

1. Naszkicuj projekt, daj komuś do narysowania - powinieneś mieć pozwolenie na budowę, nadzór itp (rozwiążą Twoje problemy).

2. Wielkość komina i wymiary kanału, dopasowuje się do wielkości paleniska

3. Nad.

4. Trzeba policzyć wagę, zrobić solidny fundament, albo wykonać konstrukcję lekką, z kominem stalowym ważącym 100 - 150 kg

 

Zapraszam na szkolenie. Właśnie będziemy budować coś takiego w rogu tarasu. Nie musisz kupować całego szkolenia. Wystarczy przyjechać na dwa-trzy dni...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232948-Szkolenie-warsztaty&p=7493962&viewfull=1#post7493962

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ale mnie wciągnął temat:)

właśnie będziemy murować kominek otwarty na tarasie przylegającym do domu, taras ma 2 ściany z elewacji stworzy się więc taki fajny kącik na jesienne wieczory, będzie tam właśnie nasz kominek otwarty. i tu mam pytanie:

- czy ktoś może poratować radą jak takowy kominek zbudować?

- średnica komina 30x30 czy 35x35 dla wysokości 5 m będzie lepsze?

- komin wybudować za kominkiem czy nad nim... a jeśli nad nim to jak to zrobić aby to wszystko nie piepsznęło pewnego pięknego dnia z obciążenia własnego?

 

każda rada mile widziana!!!!!

 

Odświeżyłeś aż 3 stare watki na ten sam temat ....

Poszukaj ZDUNA ze swojej okolicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie na budowę raczej nie potrzebne Dz.U.2017.0.1332 t.j. - Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane

https://www.arslege.pl/wylaczenie-obowiazku-uzyskania-pozwolenia-na-budowe/k36/a7956/

Komin też? Nie doczytałem...Czy to podchodzi pod "urządzenia cieplne"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...