Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Oli i Łukasza


inzynierooo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam kolejnego Salsomaniaka :D

Widzę ,że ławy już są,przynajmniej zaszalowane.Będą wdzę przypory na rogach domu.Ja początkowo miałem rezygnować,i robić ze styro,ale chyba zrobie już od fundamentów.Zmieniłem zdanie po zobaczeniu fotek Salsy z tymi przyporami i uznałem że chcę je mieć od razu

Napisz skąd jesteś i czy robisz jakieś zmiany?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również postanowiłem, ze od razu robimy te przypory, dodaje to niesamowicie uroku, podczas zalewania ław poszło przez to troche więcej betonu ale czego to się nie robi aby domek dobrze wygladał. Za duzo zmian nie będzie, napewno podniesiemy górę o 1 lub 1,5 pustaka i zrobimy schody betonowe a co dalej to nie wiem, pewnie podczas prac jeszcze wyjdzie co nie co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gratuluję założenia następnego dziennka budowy Salsy, muszę przyznać że prace szybko postępują.Mam pytanie odnośnie komina a dokładnie wentylacyjnych ile macie ich w salonie bo My też zamierzamy dać kominy systemowe jeden do kominka drugi do kotłowni i zastanawiamy się jeszcze jak rozwiązać wentylację.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 3 wentylacyjne tak jak w projekcie, jeden do kominka jeden do kuchni i jeden do łazienki na górze, dodam zdjęcie poglądowe w dzienniku

Dziekuję za informację bo Nam wyszło by że musimy dać 4 wentylacyjne w salonie i zastanawiam się jak je ustawić czy dać w jednym ciągu tak ja Wy macie czy dwa za komin z tyłu bliżej kuchni ale wtedy komin miałby nie ciekawy kształt.Pozostałe dwa do kotłowni czyli w pokoiku na dole a tam nie chcemy dawać więcej bo ten komin będziemy mieć w sypialni u góry a im większy tym będzie to gorzej wyglądać.Zdjęcia poglądowe będą pomocne chętnie popatrzę :D Dziekuję za odpowiedż i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są kominy widać elagacnko właśnie tak myślałam że jeden wentylacyjny jest razem z kominem połączony bo jakiś szerszy Mi się wydawał no to macie trzy czy tam też będzie górna łazienka podpięta?Mi wyliczyli że cztery jeden to kominek drugi salon trzeci kuchnia a czwarty górna łazienka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo przypora wyszla naprawde dobrze, jestem z niej bardzo zadowolony. Co do stali to nie powiem Ci dokładnie ile poszło bo kupiłem troche więcej niż potrzeba by bylo na dom. Betonu na strop ( bez garażu i pomieszczenia gospodarczego ) poszło 11,5 m3 , grubość stropu zrobiliśmy na 13 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...