Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do dziennika "GUCIO II"


tomik78

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
  • 2 weeks później...

Ponieważ wchodzi tutaj sporo osób budujących Gucia może poddam ciekawy pomysł, podpatrzony w Guciu, który stoi niedaleko naszej budowy. Strop nad garażem został obniżony o 2 pustaki (obecna wysokość garażu 230 cm według mnie zupełnie wystarczająca) co spowodowało, że pomieszczenie nad garażem jest w tej chwili o 50 cm wyższe i można je wykorzystać w całości. Do tego pomieszczenia wchodzi się oczywiście z łazienki i jest ono o 3 stopnie niżej niż reszta piętra.

My na 100% też tak zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedzi na pytanie "sopelek77" wdał się błąd co do sztuk bloczków tak naprawdę było zakupione 1200 szt a zostało 6 szt co do stropu betonu poszło 16m3 było na styk.co do kosztu w przybliżeniu łącznie ze stropem w granicach 55000zł

 

i prosiłbym o wpisy w komentarzach do dziennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opuszczenia stropu nad garażem to świetny pomysł niestety u mnie już po

na początku jak pomieszczenie się formowało w ogóle nie braliśmy go pod uwagę potem stwierdziliśmy że szkoda takiego pomieszczenia a opuszczając strop wyszedł by całkiem ciekawy pokoik uważam że pomysł rewelacja..... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Tak myslałem że to pomyłka, tzn. zlękłem się że tak dużo, bo jak liczyłem metodą własnych prób i dedukcji to przy wysokości na 7 bloczków wychodziło mi ok. 1450 szt.

 

Dzięki za info dot. kosztów, bardzo podobnie to oceniamy, ale wolałem zapytać bo łatwo się przeliczyć.

 

Z chumusem też sobie ekstra poradziłeś, mam nadzieję że pójdzie mi podobnie.

 

Elegancko miałeś wykopane pod fundamenty, czy wylewałeś "chudziaka" pod zbrojenie ławy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tomik!

 

Ładnie idziesz do przodu.

 

Chciałem tym razem zapytać o to ile kupowałeś suporexu 24 cm. na wszystkie ściany łącznie z kolankową, bo mi wychodzi ok. 1210 szt.

 

Również ile poszło cegły pełnej na kominy z 5 tys. cegieł?

 

Ciekawy też jestem o stal 12-stkę, ale z tym może być gorzej, bo jedni podają stal w kg a inni w metrach bieżących.

 

Czy wieniec pod murłatę jest też zbrojony stalą i czy wylewałeś go też z gruszki, czy może samemu rozrabiając zaprawę?

 

Widzę że nie wzmacniałeś ścianki kolankowej słupkami betonowymi, czyli rozumiem że nie zawsze trzeba je robić?

 

Sorki za tyle pytań, ale jesteś naszą jedyną ostoją która może podzielić się własnymi spostrzeżeniami w sprawie budowy tego domku.

 

Z góry dziękujemy za cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się tym razem bardziej precyzyjnie odpowiedzieć

suporex - 24 dokładnie 1328 szt. zostały tylko dwie całe sztuki

suporex - 12 tak od razu 640 szt nie zostało nic

cegły 2040 praktycznie zostało parę sztuk

a klinkieru 420 szt.

zaprawa do suporexu 47 worków po 25 kg na cały budynek

 

stal 12 - 110 szt, 1320 mb w kilogramach około 1100kg

stal 6 98 szt 588 mb około 120kg

wieniec zbrojony 4x12 wylewany z betoniarki

co do ścianki kolankowej nie jest wzmacniana słupkami tak jak zauważyłeś to za radą majstra powiedział ze przy tej wysokości niekoniecznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Twoją konstrukcje dachu i widzę że cztery główne krawężnice masz podparte na jednym środkowym słupie i tam gdzie można ściankami działowymi.

 

Jak rozmawiałem z dekarzem to mówił mi że konstrukcja powinna być podparta dodatkowo na 4 słupach, że tak będzie sztywniejsza i pewniejsza konstrukcja. Może dlatego że chcę deskować całość i kryć dachówką ceramiczną, nie wiem jak jest u Ciebie.

 

Widzę że dość dobre podparcie dla więźby u Ciebie dają ścianki działowe, bo jak mi podeprze dodatkowo słupami to będą one wnet po środku pokoi na górze.

 

Niby takie słupy nie przeszkadzają ale zawsze trzeba je omijać itd.

 

Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ścianek działowych nie stanowią one żadnego podparcia da konstrukcji choć tak to wygląda, ze słupów zrezygnowałem po naradzie z swoim fachowcem on powiedział że tam gdzie są zaprojektowane to tak naprawdę są niepotrzebne (a pogodziłem się już z słupami w pokojach) a majstra miałem dość precyzyjnego np.kotwy do murłaty murarz proponował 12 co 1,5m on od razu podczas wstępnych rozmów zastrzegł sobie ze ma być 16 co 1 metr i tak zostało zrobione choć murarze uważali to za lekką przesadę, a dach mam ceramikę ale bez deskowania na samych łatach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o zaprojektowanych słupach rozumiem, że chodzi Tobie o te małe słupki w narożnikach każdego pokoju, i one faktycznie są niepotrzebne bo przecież krawężnice opierają się w narożnikach na murłacie.

Dekarz mówił, że konstrukcja dachu bez dodatkowego podparcia, (ale nie przy narożnikach tylko mniej więcej powyżej połowy krawężnicy) będzie się rozjeżdżała, siadała pod wpływem ciężaru, dlatego pytam o to Ciebie.

 

Nie twierdzę że zrobiłeś źle opierając krawężnice tylko na środkowym słupie, w końcu nie jestem fachowcem od tego bo przecież projektował to ktoś mający na ten temat pojęcie. Chodzi mi o to czy sugestie dekarza są słuszne?

Mam jeszcze trochę czasu do tego momentu ale lepiej sobie wcześniej podyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko i mi podważać sugestii twojego fachowca ja poszedłem za radą swojego on powiedział że krawężnice do pewnego momentu podtrzymywane są też przez krokwie wyżej dodatkowo przed rozjeżdżaniem zapobiegają zastrzały u mnie majster bardziej obawiał się rozjeżdżania krokiew tych najdłuższych więc zmodernizował trochę te zastrzały i powiedział że to wystarczy........ dał po prostu taką kratownicę z krokiew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...