Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do dziennika "GUCIO II"


tomik78

Recommended Posts

Witaj Tomik!

 

Dałem Tobie trochę odpocząć od męczących pytań, ale znowu mam ich kilka.

 

Ile potrzebowałeś stempli do podparcia stropu i mniej więcej ile metrów desek wyszło na zaszalowanie wieńca stropowego? Bo deski z wieńca stropowego dadzą się wykorzystać do wieńca pod murłatę.

 

Pytam bo byłem w betoniarni i gość się upierał, że strop żerański jest i tak najtańszy, a policzył go z dźwigiem na ok. 12,5 tys.

Mówiłem, że gęstożebrowy wychodzi ok. 7,5 tys. i nie dali mi dokończyć (a wiem że muszę doliczyć beton i zbrojenie) i dalej ciągnęli że beton i cały zazbroić i stemple.........

 

Przecież stali na zbrojenie stropu nie potrzeba wcale nie wiadomo ile, prawda?

Zbroi się dookoła wieniec, przy kominach i chyba tam gdzie będą ścianki działowe?

 

Jak możesz to podziel się swoimi doświadczeniami w tym temacie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeżeli chodzi o stemple to miałem ich 120 ale wszystkie nie były wykorzystane tak ze 100szt było w użyciu co do desek ciężko mi odpowiedzieć kupionych miałem 1,5m ale ze 2 metry miałem swoich takich że murarz przed budową powiedział że się nie nadają bo były grube i krzywe ale podczas budowy też poszły w ruch co do zbrojenia stropu to masz rację wieniec ścianki kominy więc naprawdę nie jest tego dużo.

Jeżeli chodzi o moje zdanie co do stropu żerańskiego może i jest mniej pracochłonny ale uważam go za zbyt ciężkiego i nie zastosował bym go w żadnym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomik!!

Jak podawałeś mi orientacyjne koszty twojej budowy łącznie ze stropem ok.55 000zł. to wszystko mniej więcej mi się zgadzało z moimi kalkulacjami, gdyż też mam większość rzeczy policzone, przeliczone oraz pozostawioną rezerwę na wszelki wypadek.

Jednak jak przeglądam internet i czytam jak ludzie piszą ile wydali na stan surowy chociażby otwarty, to jestem coraz bardziej niepocieszony.

Bo albo budują nie wiem jakie pałace, albo budowali na górce tj. 2007r. albo nie wiem co jeszcze.

Im więcej czytam tym bardziej mi się odechciewa budowy.

 

Oceniam nasz dom jako nieduży i w porównaniu ze znajomymi potrzebuję na niego dużo mniej materiałów, a ponadto koszty materiałów spadły od tego czasu i to sporo.(np. siporex był po 16,50 a teraz mamy po 8,50)

 

Jeśli możesz to w jakiej kwocie się zamknąłeś z dachem,(bo myslę że zmieściłeś się w kosztorysie jaki był podany przy projekcie) a jak oceniasz dalsze wydatki?

 

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 1 year później...

Witam serdecznie!

 

Zapraszam na stronę fanklubu domu Gucio: http://www.domgucio.pl

 

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Gucio. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...