Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Optymalne ustawienia ogrzewania


bartelus

Recommended Posts

Witam,

Sezon grzewczy czas juz powoli zaczynac. Wiec mamy pytanie jak optymalnie ustawic ogrzewanie.

Na parterze mam podłogowke i w łązienkach - wiadomo podłogówka jest bezwładna wiec nie wiem czy ustawic jej właczenien non-stop czy rano i wieczorem ( 6-8 18-23 - kiedy jestem w domku).

Na jaka temperature ustawic 22 C w nocy 20 C??, jak jest optymalnie.

 

Inna kwestja podgrzewanie wody jaka jest najbardziej ekonomiczna temperatura ustawienia slyszelem ze nie oplaca sie dawac za niskiej, bo wtedy kociol czesciej sie wlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parterze mam podłogowke i w łązienkach - wiadomo podłogówka jest bezwładna wiec nie wiem czy ustawic jej właczenien non-stop czy rano i wieczorem ( 6-8 18-23 - kiedy jestem w domku).

Na jaka temperature ustawic 22 C w nocy 20 C??, jak jest optymalnie.

.

Nie ma sensu dawać załączenie podłogówki tylk wtedy, gdy jesteś w domu. Zanim się nagrzeje, to już wyjdziesz. Jeżeli chcesz załączać od czasu do czasu, to może lepiej na jakieś 2 godziny przed planowaną bytnością w domku.

Ale ja bym zostawił non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podobnie :D

Chyba reż nastawimy na 48 :lol:

 

Ale zastanawiajaca jest kwesja nie tego co wystarczy dla kogo, tylko kwestja ekonomicznosci. Slyszalem opinie ze nie oplaca sie dawac np. 40 stopni czyli tego co nam najbardziej wystarcza, ale ze powinno sie dac temperature wyższa wyedty to bowiem piec nie włącza sie co chwile aby dogrzac np. wode jak umyjemy twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...