Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kiedy zamówić meble do kuchni pod wymiar


Izabela Wawrzeń

Recommended Posts

Witam,

 

Zalecamy zawsze zamawianie kuchni jak już są kafle, bo dopiero wtedy jesteśmy w stanie pobrać absolutnie dokładne pomiary. Jeśli ze względu na brak kafli pomylimy się w pomiarach o nawet 5 mm, a następnie stolarz pomyli się o 1mm na szafce, to może wyjść ponad centymetr różnicy i wtedy szafki nie wejdą. Trzeba je zabierać z powrotem na stolarnię i dopasowywać- dodatkowy koszt i czas.

 

Dlatego dobrze by było podpisać umowę jak wszytko jest dokładnie pomierzone, można uniknąć w ten sposób nieprzyjemnych niespodzianek.

 

Natomiast na pewno można zrobić wstępny projekt kuchni dużo wcześniej- to nic nie kosztuje, a można wygodnie rozplanować media i poznać wstępną wycenę. Następnie jak już wejdą kafle, można wszystko pomierzyć, wprowadzić dokładny pomiar do projektu i podpisać ostateczną umowę.

 

Poza tym okres oczekiwania nie jest wcale taki długi;) Trzeba zabiegać o klienta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meble najlepiej zamowic jak juz sa tynki ale przed polozeniem plytek na scianie, na pomiarze plytki bierze sie pod uwage. Klient dostaje potem szczegolowy rysunek wedluk ktorego kladzie plytki. Jak sie okaze, ze kontakty sa nie w tych miejscach to przed plytkami mozna jeszcze cos podkuc i przesunac, a jak sie robi pomiar po polozeniu plytek to juz za pozno. A najlepiej miec 2 pomiary, pierwszy przed rozmieszczeniem elektryki, drugi po tynkach.

U nas przewaznie wiekszosc osob, ktore nie mialy pomiaru przed elektryka potem musi do sprzetow agd przeklowac kable, bo sa w zlych miejscach zrobione. A jesli ktos nie chce przerabiac elektryki to musi isc na kompromis i np przeniesc sprzety w troche inne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukalam jak byly tynki, bylo to we wrzesniu, termin mam na grudzien :)

 

Byłam ze znajomym w firmie, która mnie w zeszłym roku robiła meble. Bylismy we wrzesniu i wtedy terminy mieli na początek stycznia :o .

To nawet nie jest kwestia duża kuchnia czy mała. Długi okres oczekiwania wynika głównie z tego, że firma nie jest wielka a mają duzo zamówień. Duże czy małe zamówienie - nie rzucą jednej roboty żeby zrobic inną, co mi sie akurat podoba, bo świadczy o szacunku dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years później...
Najlepiej konsultować się bezpośrednio z firmą, od jakiej chcecie zamawiać. My decydując się na meble z drewna pod wymiar, musieliśmy czekać kilka miesięcy, ponieważ stolarnia w okolicy jest tak oblężona. Ale nie zepsuło to naszych planów. Wszystko dotarło na czas, po prostu zamówiliśmy zdecydowanie szybciej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Czas oczekiwania na zamówione meble na wymiar zależy od wielu czynników. Jest on uzależniony od skomplikowania projektu, wybranych materiałów oraz ilości zamówień w danym okresie.

 

Meble do kuchni można zamówić na dowolnym etapie remontu lub budowy, jednak odpowiednio wczesne ich zamówienie gwarantuje, że np. przyłącza wodno-kanalizacyjne zostaną rozmieszczone według wskazówek projektanta kuchni, zgodnie z ostatecznym projektem.

 

Nie czekaj na ostatnią chwilę z zamówieniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...