Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Telewizja N HDTV Recorder


witu102

Recommended Posts

Witam

 

Greg 29 wszystko zależy od tego która platformę cyfrowa wybierzesz...jeżeli cyfr to będziesz mógł rozdzielić sygnał (choć tak naprawdę nie wiadomo jak długo cyfra wprowadziła multirom ) do rozdzielenia sygnału będziesz potrzebował spliter i tyle tunerów sat w ilu pokojach będziesz chciał odbierać sygnał.... jeżeli chodzi o N-ke jest to niemożliwe platforma ta paruje kartę kodowa z tunerem wiec ilość sygnałów równa będzie ilości podpisanych umów abonenckich....

 

 

Ja osobiście mam N-ke ale instalacje przygotowuję pod cyfrę....

 

sygnał tv będzie rozprowadzony w 4 pokojach ....w salonie 2x kabel koncentryczny(tuner pvr) + skrętka pod spliter, sypialnia 1*koncentryk + skrętka ,pokój syna 1*koncentryk + spliter,drugi salon 2*koncentryk (tuner pvr) + skretka...

 

wszystkie kable koncentryczne prowadzę bezpośrednio do Konwerter OCTO pomijam Multiswitch itp... spliter montuję na poddaszu.. oczywiści w każdym pokoju będzie tuner tv sat...i w taki sposób przy jednym abonamencie będę miał możliwość oglądania z 4 niezależnych źródeł ...

 

 

Ps... świadomie rezygnuje z instalacji tv naziemnej oczywiście z wiadomych względów- hdtv - (nawet nie biorę pod uwagę DVB-T nie ma co się oszukiwać oferta programowa będzie dosyć uboga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja u siebie planuje do salonie doprowadzic 3 koncentryki i reszty pokoi po dwa, na strychu multiswitch i sumator, ktory dorzuci mi sygnal tv naziemnej i ew. zmodulowany sygnal z salonu.

 

A jak z radiem?, w salonie bede 3 skretki (2 do enki + 1 zwrotna z modulatora do sumatora), gdzie tu podlaczyc tuner radiowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie spiepszy*** z gniazdami. Musiałem kuć i dokładać. Najlepiej jest zamontować więcej kabli, nawet o jeden puszczony wolno.

Wracając do tematu, w moim Sony 40W4500 mam recorder cyfry. Generalnie jak z telewizora jestem bardzo zadowolony, to wszystkim odradzam ten recorder. Jest strasznie wolny i ma menu sprzed 15 lat. W porównaniu do Nki, gdzie dekoder reaguje od razu na zmiany kanału/łów itp, to tu idzie to w żółwim tempie. Czasami mam wrażenie, jakby się wieszał. Powinni w końcu wymienić soft, dużo nie kosztuje a poziom zadowolenie byłby dużo lepszy

W tym od cyfry też są 2 wyjścia na antene. Tylko drugie wyjście służy tylko w przypadku gdy nagrywam jakąś transmisje i chcę zmienić kanał na inny. Wynika to z możliwości konwektora przy antenie. Te prostsze mają tylko jedno wyjście na antenę i mogą odbierać jedno pasmo w tym samym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że nie tędy droga. Po co kupować TV z możliwością odbioru 1920 x 1080p i dekoder "N-ki" żeby oglądać programy HD w wersji SD?

Fakt że na razie tych programów jest niewiele, ale będzie więcej.

Jak ktoś zasmakuje odbioru w FullHD a do tego z przyzwoitym dźwiękiem TrueHD z odpowiedniego amplitunera (jako źródło Blu-Ray) to nie chce się już patrzeć na pikselozę na ekranie. Tym bardziej że na nim i tak niewiele jest do oglądania.

Seriale i konkursy. Dobra dobra trafiają się czasem hity puszczane piąty raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w salonie dwa koncentryki...a w innych pomieszczeniach po jednym koncentryku......czyli co za malo? nie obejrze TV w innych pokoikach??!! :cry:

Oczywiscie "wstrzele sie" w cyfre+.

Doradzcie bo oszaleje :roll:

4 Kable z "talerza" dochodza do garazu i wtedy leca juz na pomieszczenia. Musze dokupic skrzynke TV (moze macie jakies namiary na firmy ktore sie tym zajmuja z okolic Trojmiasta-bo w hurtowniach elektrycznych duze oczeta robia) i w skrzynce musze jakos polaczyc te kable.....czyli multiswitch? Tak?

Sorry za moje pytania ale kiedys sie na tym znalem a teraz tylko na wifi i compach a TV jakos poszla mi kolo nosa :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie mam 3 koncentryki (dwa dla PVR + jeden zwrotny) oraz 2 skrętki (spliter + inet). Reszta pokoi po jednym koncentryku i dwie skretki. Wszytko na strych.

 

 

Zgubiłem się. HELP

Pod jedną satelitę, dwa tunery w domu (w tym jeden z pvr) jaki konwerter potrzebuje, taki na cztery kable pojedynczy (Quad... Quatro nie wiem)? Czy potrzebny tu Multiswitch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamontowac Multiswitch, ktory posiada zazwyczaj 5 (4+1) lub 9 (4+4+1) wejsc i iles wyjsci (4, 8, 12, 16, ...).

4 wejscia podlacza sie do konwertera Quattro (takie cos przy talerzu), tylko takie konwertery wspolpracuja z multiswitchami.

Dodatkowe jedno wejscie sluzy do podlaczenia anteny naziemnej telewizyjej lub zestawu anten (UHF, VHF, Radio) po zsumowaniu sygnalow w dodatkowej zwrotnicy. Niektore multiswitche posiadaja aktywny tor telewizjo naziemnej co oznacza wlasciwie, ze go wzmacniaja.

Jak multiswitch ma 9 wejsci, to po prostu obsluguje dwie anteny satelitarne z konwerterami Quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w salonie dwa koncentryki...a w innych pomieszczeniach po jednym koncentryku......czyli co za malo? nie obejrze TV w innych pokoikach??!! :cry:

Oczywiscie "wstrzele sie" w cyfre+.

Doradzcie bo oszaleje :roll:

4 Kable z "talerza" dochodza do garazu i wtedy leca juz na pomieszczenia. Musze dokupic skrzynke TV (moze macie jakies namiary na firmy ktore sie tym zajmuja z okolic Trojmiasta-bo w hurtowniach elektrycznych duze oczeta robia) i w skrzynce musze jakos polaczyc te kable.....czyli multiswitch? Tak?

Sorry za moje pytania ale kiedys sie na tym znalem a teraz tylko na wifi i compach a TV jakos poszla mi kolo nosa :lol: :lol:

Jesli chcesz ogladac cyfre z jednej karty abonenckiej we wszystkich pokojach musisz kupic np. cos takiego

http://allegro.pl/item600318817_nowosc_splitter_seca_4_nowa_cyfra_sklep_wroc.html

i obowiazkowo od miejsca gdzie ten splitter bedzie stal(np w tej samej skrzynce co multiswitch) rozprowadzic skretki do pokojow.

Ps. nie zapomnij o zasilaniu do splittera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiazkowo od miejsca gdzie ten splitter bedzie stal(np w tej samej skrzynce co multiswitch) rozprowadzic skretki do pokojow.

 

ja świadomie zrezygnowałem ze skrętki na rzecz splittera bezprzewodowego - zobaczymy jak się sprawdzi

 

michalsiak

 

P.S. ja z anteny wyprowadziłem 5 koncentryków (sat +naziemna) do kotłowni gdzie mam rozdzielnię TV a z kotłowni do każdego pokoju na poddaszu po jednym , tylko w salonie dałem 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiazkowo od miejsca gdzie ten splitter bedzie stal(np w tej samej skrzynce co multiswitch) rozprowadzic skretki do pokojow.

 

ja świadomie zrezygnowałem ze skrętki na rzecz splittera bezprzewodowego - zobaczymy jak się sprawdzi

 

michalsiak

 

P.S. ja z anteny wyprowadziłem 5 koncentryków (sat +naziemna) do kotłowni gdzie mam rozdzielnię TV a z kotłowni do każdego pokoju na poddaszu po jednym , tylko w salonie dałem 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

bez problemu :) tylko może być czasochłonne

 

- rzuć okiem w którą stronę mają ustawione anteny sąsiedzi - ustaw podobnie

- tunery N mają taką wesołą opcję diagnostyczną - wskazuje siłę i jakość sygnału, a do tego piszczy - im szybciej piszczy tym lepszy sygnał, czyli głośniki na full i kręcisz anteną :)

 

to tak w skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu :) tylko może być czasochłonne

 

- rzuć okiem w którą stronę mają ustawione anteny sąsiedzi - ustaw podobnie

- tunery N mają taką wesołą opcję diagnostyczną - wskazuje siłę i jakość sygnału, a do tego piszczy - im szybciej piszczy tym lepszy sygnał, czyli głośniki na full i kręcisz anteną :)

 

to tak w skrócie

 

Po godzinie z ogonkiem na drabinie, zszdłem i zadzwoniłem po fachowca.

ale ja to mało zdolny w kręceniu jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Ludziska czy jestesscie zadowolone z nTv? Chce ja zalozyc..... i zastanawiam sie nad tym aby na 12 m-cy ja zalozyc...... Wiec jakie macie opinie? :wink:
Hej

Teściowie mają i są na tyle zadowoleni że i nam sprezentowali. Może boleć brak polastu jeżeli ktoś lubi.

 

Rodzice, u których tymczasowo mieszkamy, mają "n" - my jesteśmy z niej bardzo zadowoleni: bardzo dużo kanałów i to sporo w hd (a nie trzeba za nie dodatkowo jak w cyfrze płacić). Bardzo fajna jest też obsługa multimedialna - program, lista nagranych filmów, vod itd. I są nowe odcinki dr hausa na nseriale :D

 

szkoda tylko, że nie ma polsatu, bo ja akurat lubię. Ale w nowym mieszkaniu na 100% bedziemy mieli "n", ale muszę tez pomyśleć nad tym, jakby tu móc Polsat ogladać.

 

W vod wypozyczenie filmu kosztuje przewaznie 11 zł. Pictures box jest za darmo, ale tutaj rzadko jest jakiś dobry film. Jednak my oglądamy średnio 2 płatne filmy w miesiącu, więc nie wychodzi tak drogo.

 

Generalnie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...