Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to od razu tapetkę pokarzę, która będzie za łożkiem, szare tło i fioletowe akcenty na wzorku. Może nie jest jakaś nowoczesna, ale romantyczna :rotfl: i kolorystycznie idealnie mi pasuje do mojego planu.

http://img191.imageshack.us/img191/4244/1773281110.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pasie :)

 

Przeglądałam sobie właśnie Twój wątek i znalazłam coś co mi się by bardzo przydało, chodzi mi o ten barek pod umywalkę w łazience:

 

następnie stwierdziłam, że umywalka misa stojąca na stylowej konsolce będzie tu jak najbardziej na miejscu :)

tylko, że cały czas nie mam tej konsolki - bo chciałabym prawdziwą drewnianą i najlepiej zaolejowaną i zawoskowaną a o taką trudno i chyba będę musiała zamówi u jakiegoś renowatora antyków :rolleyes:

w każdym razie coby korzystać z łazienki zakupiłam olejowany barek kuchenny w IKEA, małż skrócił mu nogi, ja pokryłam go dodatkowo olejem z białym pigmentem i chwilowo łazienka wygląda tak :)

 

http://i51.tinypic.com/34qlgti.jpg

a tak wyglądał barek przed moim olejowaniem

http://i54.tinypic.com/v5z7tx.jpg

 

 

W zasadzie nie chodzi mi tyle o sam barek co o drewniany blat. Napisałaś, że od nowości ten barek jest od razu zaolejowany. Ty pokryłaś go dodatkowo jeszcze bielącym olejem. Ile warstw tego oleju dałaś?

Czy barek dobrze się sprawuje i nic nie dzieje się z tym drewnem na nim?

 

Chcę sobie kupić taki blat pod umywalkę (nie identyczny ale praktycznie taki sam kolor i też chcę go pobielić) i szukam rozwiązania jak go porządnie zakonserwować, więc będę wdzięczna za wszelkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarJel dzięki za wykładzinę:) a tapet śliczna taka romantyczna:yes:

 

Witaj Pysiaczku:)

szafkę olejowałam dwa razy ale dosyć ciężko było bo IKEA raz już poolejowała i ten olej Flugger słabo się przyjmował, chociaż wcześniej zmatowiłam szafkę papierem :rolleyes: jak na razie nic się z szafką nie dzieje

wiem też, że IKEA ma same blaty olejowane/przeznaczone do olejowania - bo zastanawiałam się nad takim do górnej łazienki:yes:

np.taki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40146524

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko boję czy od wody to wszystko nie zacznie się podnosić, no ale jednak lać strumieniami jej nie zamierzam, a gdy się coś nachlapie to zaraz będzie ścierane :)

Nie znam nikogo kto miałby taki blat drewniany już dłuższy czas i mógł mi coś w tej kwestii powiedzieć dlatego pytałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko boję czy od wody to wszystko nie zacznie się podnosić, no ale jednak lać strumieniami jej nie zamierzam, a gdy się coś nachlapie to zaraz będzie ścierane :)

Nie znam nikogo kto miałby taki blat drewniany już dłuższy czas i mógł mi coś w tej kwestii powiedzieć dlatego pytałam :)

 

ja też nie znam :no:

ale wiem, że na górze w łazience też będzie drewniany:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiulka, my za godzinkę wyruszamy na weekend do znajomych do domku na mazury. Nie wiem, jak Wasze plany za tydzień, ale może uda nam się zgrać w następną sobotę albo niedzielę?

 

Elenko i tak byśmy nie dojechali bo dawno niewidziani znajomi się zapowiedzieli na sobotnie przedpołudnie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasie, a nie masz wrażenia, że po przeprowadzce coraz więcej znajomych, takich właśnie dawno nie widzianych nagle sobie o Was przypomina? :) bo ja coś takiego zauważyłam u siebie :) a jak się cieplej zrobi i na zewnątrz będzie można na tarasie posiedzieć, to już w ogóle zapowiedzi idą z różnych stron :lol:

w każdym razie mam nadzieje, że spotkanko się udało :)

 

my niedawno wróciliśmy... fajnie było, ale najlepiej u siebie :cool: szkoda, że drewno do kominka się skończyło, bo akurat mam chęć popatrzeć na ciepełko :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz Elena....

Zaglądają dawni znajomi, niby tak przypadkiem, niby obok przejeżdżają... a nie widzieliśmy się... oj długo...

Co niektórzy wprost mówią , że przyjadą zobaczyć jak wybudowaliśmy, jak mieszkamy...

Ci wytykają, ze jeszcze łazienka nie skończona..., jeszcze listwy, kominek.... podjazd.... A to s stosunku do całej budowy to jakieś 30-50tys zł.... i ma sie to jak pięść do oka....

Nooo i jak ciepło było to zawsze ktoś na kawkę wpadał....

Ja lubię gości, nawet bardzo... ale tych wścibskich co to wszystkie kąty przejrzą i wytykają to niech lepiej nie przyjeżdżają....

Najbardziej niektórym śmiać się chciało z naszego kultowego oświetlenia w salonie - czyli żarówki... No i ciekawe co w tym takiego śmiesznego... Przecież brak żyrandola , zasłon to standard.... Też tak macie????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te wizyty "szpiegowskie" są mniej fajne, ale co tam, niech ktoś ma satysfakcję, że wytknie jakąś niedoróbkę :) mam to w nosie, chociaż na początku nie powiem, wkurzało mnie to zwłaszcza u ludzi, którzy z budowaniem domu nigdy nie mieli nic wspólnego

 

a kabelek zapaćkany tynkiem i zakończony nie mniej zapaćkaną żarówką to klasyka budowlanego dizajnu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee to ja już nie jestem glamoor... bo moja żarówka jest czysta i kabelek też.... ;)

Ci znajomi to nawet nieraz nie mają dla swoich 13-18 letnich dzieci rożnej płci po pokoju, a co dopiero mówimy o domu.....

Ale co dogryzą to ich... Nie pomyślą , że brakło tych kilkudziesieciu tysi, a wydane jest kilkaset.... Ochhhhh nieraz nóż w kiszeni się otwierał... A już później jak podniosą ciśnienie, pooglądają to więcej ich już nie ma przypadkiem przejazdem....

Trzeba chyba częściej wybywać z domu, albo co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczynki:)

 

Ci akurat to tak jak my przędą;) dwa lata już mieszkają a jeszcze sypialnia nie zrobiona i też gołe żarówki. straszą..... ale za to rok temu drugi dzieciaczek im przybył więc się wyrównało, a tak naprawdę to się rok czasu nie widzieliśmy bo właśnie ostatnio przed urodzeniem malutkiej..... długo nie posiedzieli bo my wieczorkiem i tak mieliśmy imprezkę urodzinową u mojej przyjaciółki....

u nas to jest tak, że prawie wszyscy znajomi swoje domy mają i zawsze jest licytacja kiedy i u kogo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniczko ja z blokowiskiem nigdy nie miałam do czynienia za to małż całe życie w bloku i ciężko mu było podjąć decyzje o budowie ;rolleyes:

 

zapomniałam się ostatnio pochwalić, że moja Zu całkiem sama nauczyła się na rowerku jeździć :) a drugie osiągnięcie to to, że jest całkowicie odpieluchowana -bo jak na dzień to już rok nie zakładamy tak na noc jeszcze jej zakładałam ale już prawie cały luty bez nocnej pieluch jesteśmy :D

 

ostatnio wróciłam do tematu do mojej wymarzonej umywalki, ooooo tej

http://www.tomdom.pl/photos/10738_851c44c9_med.jpg

tylko teraz mam problem na czym ją ustawić żeby fajnie w mojej perełkowej łazience wyglądała... bo muszę małżowi gotowe rozwiązanie zaprezentować żeby na 100% się zgodził....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...