Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja miałam taką mieszanke :) i niestety ok 50% cyprysików pierwszej zimy nie przetrwało. Ale musze Cie pocieszyć, że u mnie choc mokro - to jak przetrwają pierwszą zime to potem już z górki.

 

Brabanty sa szersze dołem a cyprysiki bardziej kolumnowe - to ważne przy sadzeniu, bo od tego zależy odległość. .... a i cyprysik nieco wolniej rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co mi się podoba, to srylion kosztuje... Muszę szukać dalej... :(

 

Właśnie, ile kosztuje jakiś fajny żwirek?

Zastanawiam się co dać na opaskę domu i myślałam o żwirku. Ale nie mam zielonego pojęcia

 

Do tego potrzebuję żwirek do studzienek (tych od odwodnienia rynien, szt 3). Jaki to może być koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia... Markotka pisała coś o 80zł, mnie dzisiaj facet powiedział po 150zł/t, na necie biały jest po 150-180zł/t.... to jak dla mnie ciut drogo... gdyby biały był po 100zł/t to bym się nie zastanawiała... A że u mnie dookoła domu jest ok 70m, odliczając taras, podjazd i wejście... , więc jest tego dość sporo....

Na jednym samochodzie się nie skończy...

Szukam dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówię o opasce... Mam coś koło/ ponad 80 metrów dookoła domu... odliczając taras, podjazd wychodzi koło 70m metrów na 50-60cm szerokości....

Potrzeby jest co najmniej samochód... bo 10 ton to jest taka maleńka kupeczka... kamień jest bardzo ciężki... to nie wywrotka piasku.... :(

Dlatego też ponieważ i nie mam ziemi aby podnieść trochę opaskę to wysypiemy najpierw piachem, dam folę i wysypiemy żwirkiem.... Mnie to się biały podoba, tylko dlaczego to takie sakramencko drogie jest... A biały żwirek 20kg w Casto był ponad 13zł za worek... to wychodzi ok. 750 tona... Masakra ... tylko tyle że workowany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja siostra sobie zamówiła gdzieś kamyki takie jak rzeczne -ona akurat na okolice oczka wodnego ale też fajnie wyglądały i tańsze niż żwirek były;)

widziałam też gdzieś szary żwirek ale zupełnie nie pamiętam gdzie, mój pasek do wysypania ma ok.60m długości i 50cm szerokości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie, no chyba że pijesz mało kawy.

 

mamy taki w pracy i jest wiecznie problem, bo się kapsułki kończą (mamy nesspresso czy jakoś tak - w duce kupowany).

kapsułki ma lavazza, nescafe i tchibo (najpopularniejsze), ale ponoć nie wszystkie pasują do innych ekspresów.

 

do tego nie wiem, jakim jesteś smakoszem kawoszem, ale jeśli zwracasz na to uwagę, to akurat kawa z kapsułek smakuje dosyć przeciętnie. ja lubię się podelektować i wyczuję, jak mi ktoś podda inną niż ta znana.

 

po 3 koszty. ponieważ 12 letni krups zaczął już przeciekać, św mikołaj miał przynieść nowy ekspres pod choinkę. przekalkulowałyśmy z mamą dokładnie ile kosztuje kawa mielona na bieżąco (jak w starym ekspresie) - przez cały worek odznaczałyśmy każdą kawę - i wyszło nam, że filiżanka bardzo dobrej kawy kupowanej w worku i wsypywanej do ekspresu to koszt ok. 40 gr. jedna kapsułka to ok. 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...