Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szafki wiszące w kuchni a kafelki


petrus65

Recommended Posts

Mogą wchodzić, ale po co?

Poza tym jeżeli wejdą pod szafkę wiszącą to możesz mieć problem z jej prostym zawieszeniem - trzeba będzie dać dystans na górze.

 

Czyli lepiej, żeby były na styk:) Trzeba tylko dobrze wymierzyć szafki na dole, aby nie było szpary. A co polecacie na uszczelnienie styku meble - kafle? Jakąś listwę?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą wchodzić, ale po co?

 

Aby nie trzeba było się bawić z docinaniem lub układaniem płytek do dolnych brzegów szafek.

 

Poza tym jeżeli wejdą pod szafkę wiszącą to możesz mieć problem z jej prostym zawieszeniem - trzeba będzie dać dystans na górze.

Jeśli wiesza na listwie to żaden problem (bez listwy też). Dzisiejsze zawiesia mają regulację wychyłu "przód-tył".

Takie zawieszenie powoduje, że zbędną się staje jakakolwiek listwa od spodu szafek, trudno coś zepsuć. Jest schludnie i elegancko (jeśli szafki są schludne i eleganckie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą wchodzić, ale po co?

Poza tym jeżeli wejdą pod szafkę wiszącą to możesz mieć problem z jej prostym zawieszeniem - trzeba będzie dać dystans na górze.

A wcale tak nie musi być. Robiąc tynk w kuchni trzeba przewidzieć, że będą kafle i położyć tylko tam gdzie nie będzie kafli i na taką grubość by z licować z późniejszymi kaflami.

Ja zrobiłem odwrotnie. W ogóle kuchni nie tynkowałem. Położyłem kafle a następnie przykleiłem płytę GK 6 mm tak że tworzy jedną powierzchnię. Następnie szafki wiszące powiesiłem w taki sposób, że zachodzą na kafelki z jakieś 2 cm.

Szafki są powieszone na listwach ale i tak przylegają na całej powierzchni do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle kuchni nie tynkowałem. Położyłem kafle a następnie przykleiłem płytę GK 6 mm tak że tworzy jedną powierzchnię. Następnie szafki wiszące powiesiłem w taki sposób, że zachodzą na kafelki z jakieś 2 cm.

Szafki są powieszone na listwach ale i tak przylegają na całej powierzchni do ściany.

I to jest najlepsze rozwiązanie.... jeżeli zawczasu przewidzisz co do centymetra gdzie mają być szafki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod szafkami wiszącymi nie ma potrzeby uszczelniać. A pomiędzy kafelkami i blatem mam listwę z gumową krawędzią.

U rodziców tak jest. U teściów tak jest. I u mnie tak będzie.

Twój wybór, ale woda do góry nie płynie.

Że jak?

No ja też się dziwię, ale woda jakoś do góry nie chce płynąć i już! :lol:

 

Pod szafkami wiszącymi nie ma potrzeby uszczelniać. A pomiędzy kafelkami i blatem mam listwę z gumową krawędzią.

U rodziców tak jest. U teściów tak jest. I u mnie tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle kuchni nie tynkowałem. Położyłem kafle a następnie przykleiłem płytę GK 6 mm tak że tworzy jedną powierzchnię. Następnie szafki wiszące powiesiłem w taki sposób, że zachodzą na kafelki z jakieś 2 cm.

Szafki są powieszone na listwach ale i tak przylegają na całej powierzchni do ściany.

I to jest najlepsze rozwiązanie.... jeżeli zawczasu przewidzisz co do centymetra gdzie mają być szafki. :lol:

Wcale nie trzeba co do centymetra wiedzieć gdzie będą kafle. Można przecież zrobić o nawet 10 cm więcej tynku a podczas kafelkowania go skuć. Żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...