Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W obecnym mieszkanku mialem taki i powiem krotko - do gazu moim zdaniem to porazka, po ok roku powalczylem i przeciagnolem jednak kanal do wentylacjii.

Trzeba pamietac o wymianie co kilka miesiecy a zapaszki wciaga jakby chcial a nie mogl... :)

Moze moj po prostu jakis kiepski mial wklad (mial mozliwosc podlaczenia tez do rury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem okap kuchenny Faber . W sklepie mi powiedziano ze w komplecie nie ma żadnych filtrów ..............hmm przyjąłem do wiadomosci i zabralem okap . Teraz zacząlem sie zastanawiać czy aby mnie nie oszukano w sklepie . To tak jakby kupic samochód bez silnika "bo nie dodają" ??? Rozumiem ze mogą nie dodawać rzeczy dodatkowych ktore nie wpływają na normalna prace okapu i sa dodatkiem , jednak filtr węglowy to element bez ktorego okap nie jest gotowy do pracy .Moje obawy czy aby w sklepie nie wyciągneli filtra spotęgowała jego cena ...........80-100 zł !!!!!

Czy ktoś z was kupował okap Faber bez filtra i musiał go dokupować ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej instrukcji obslugi,w tej Fabera tez,jest wykaz zapakowanych do pudla sztuk.

jezeli sa tam filtry weglowe to mozesz isc do sklepu i poprosic o uzupelnienie.

jednak ja sadze ,a w zasadzie to jestem pewien,ze tych filtrow tam nie bylo.

to sa zawsze elementy dodatkowe ktore kupuje sie osobno.

w koncu ,w wiekszosci przypadkow nie sa one nikomu potrzebne.

gotowy do pracy okap podlacza sie do wentylacji ,bez uzycia filtrow weglowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten filtr to wymienny (zużywający się), czy do czyszczenia?

Nie zdarzyło Ci się nigdy kupić urządzenia na baterie bez baterii?

 

Witam

kolega wszechwiedzący sie odezwał i jak zwykle udzielił wyczerpującej odpowiedzi na temat na ktory wie wszystko .

 

ADASS - ten okap nie jest podłączany do żadnego kanału wentylacyjnego -jego dzialanie opiera sie na wciąganiu /filtrowaniu i wyrzucaniu oczyszczonego powietrza kratkami z boku okapu wiec taki okap bez filtra węglowego ktory jest jego sercem nie nadaje sie do użytku stąd moje pytanie i wątpliwosci ...

 

pozdrawiam

 

ps. W odkurzaczu na przyklad pomimo kilku filtrow sa one zamontowane na gotowo tak aby uzytkownik mogł włożyć worek ktory zreszta jest na wyposażeniu i mogł odkurzać ..........tutaj (podobno) nie ma żadnego filtra na wyposażeniu wiec zakupione urządzenie nie nadaje sie do uzytku co mnie dziwi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten filtr to wymienny (zużywający się), czy do czyszczenia?

Nie zdarzyło Ci się nigdy kupić urządzenia na baterie bez baterii?

 

Witam

kolega wszechwiedzący sie odezwał i jak zwykle udzielił wyczerpującej odpowiedzi na temat na ktory wie wszystko .

 

ADASS - ten okap nie jest podłączany do żadnego kanału wentylacyjnego -jego dzialanie opiera sie na wciąganiu /filtrowaniu i wyrzucaniu oczyszczonego powietrza kratkami z boku okapu wiec taki okap bez filtra węglowego ktory jest jego sercem nie nadaje sie do użytku stąd moje pytanie i wątpliwosci ...

 

pozdrawiam

 

 

 

 

ps. W odkurzaczu na przyklad pomimo kilku filtrow sa one zamontowane na gotowo tak aby uzytkownik mogł włożyć worek ktory zreszta jest na wyposażeniu i mogł odkurzać ..........tutaj (podobno) nie ma żadnego filtra na wyposażeniu wiec zakupione urządzenie nie nadaje sie do uzytku co mnie dziwi ..

 

 

Nie wiem czy to z początku było o mnie, ale dopiszę, że Faber sprzedaje ponad 100 typów okapów i nie znam nikogo, kto na pytanie o "okap kuchenny Faber" zna odpowiedź jakiego on jest typu. Filtry do nich też są różnego rodzaju i producent ma prawo zakładać, że klient sam sobie wybierze właściwy dla niego.

Przykłady zakupów niekompletnych towarów (bez elementów eksploatacyjnych) można by mnożyć, ale nie o to chodzi.

Sugerujesz, że oszukano Cię w sklepie. Zakładam, że dokumentację sprawdziłeś i nic tam na ten temat nie ma (bo w innym przypadku jak nazwać takie pytanie na forum?). Kupiłeś świadomie bez filtra.

Zapytałbym po prostu przedstawiciela producenta, czy to możliwe kupić taki okap bez wkładu filtracyjnego i na tej odpowiedzi bym bazował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Elica Stone i wisi na wysokości 74 cm (od płyty ceramicznej),

i nic sobie nie robiłam z norm, bo tak, to byśmy

z mężem walili o niego głowami :) A tak powiesiłam

bez rozciągania i nie ma żadnych śladów "szwów".

Nie narzekam na wywiewy :) Jest ok!

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/ph/gd/7shz/xaIx5poZZfHBmaBiSB.jpg

 

sorry za OT ale mam pytanie dotyczace blatu, wykonany jest z laminatu czy moze corianu/konglomeratu? Jezeli laminat to jakiej firmy i jak wykonczony (krawedz prosta/zaoblony)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sorry za OT ale mam pytanie dotyczace blatu, wykonany jest z laminatu czy moze corianu/konglomeratu? Jezeli laminat to jakiej firmy i jak wykonczony (krawedz prosta/zaoblony)?

 

Nie ma problemu... :) Blat jest z Rausolidu kolor Noce

(takie żywice sztuczne... nie pamiętam już dokładnie, ale można opis znaleźć w internecie). Ja mam zrobione brzegi obłe, żeby się nie obijać wciąż.

Polecam, ponieważ nie widać łączeń - tworzywo jest zgrzewane na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybieram okap przyścienny.

Chcę aby to był okap owalny, taki walcowaty, inox lub stal szlachetna. Na oku mam trzy modele:

1. Faber Cylindra HIP

2. Bosch DWC 041650

3. Franke Tunnel

 

Może macie któryś z tych modeli i moglibyście wkleić zdjęcia. Ewentualnie ktoś z Was ogladał te okapy i mógłby pare słów o nich powiedziec, np. który najładniej się prezentuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...