Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie,

 

Chcę kupić okap do kuchni zamkniętej. Kuchnie ma 11m2 i wydajność okapu powinna być nie mniejsza niż 400m3/h. Chciałbym, aby był to okap w kształcie odwróconej litery T. Najlepiej dobrej firmy, aby byl cichy i bezawaryjny oraz ladnie sie prezentowal.

Przeglądając oferty z okapami zauważyłem, że jedne mają poziomą powierzchnię ze szkła, inne wykonane są ze stali szlachetnej a inne z aluminium. Chciałbym Was zapytac, o zalety i wady tych materiałów od strony użytkowej, trwałości, czyszczeniu itp.

Znalazłem informację, że dobrymi firmami produkującymi okapy są Falmec i Faber. Która z nich jest lepsza? Co sądzicie o poniższym okapie? Ewentualnie jaki okap byście zaproponowali a jaki odradzacie?

 

http://www.euro.com.pl/okapy/falmec-symbol-90.bhtml

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o okapie boscha DKE965A ? Zastanawiam się właśnie nad jego zakupem.

Ma dość dobrą wydajność (max 650) a jednocześnie jest bardzo cichy (40 dB), równiez cena zupełnie do przyjęcia (ok. 1400) - szukam

więc jakiegoś haczyka ;)

Okap na powierzchnię ok. 50 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jeszcze raz witam.

 

Pytanko do osób znających się na rzeczy bądź posiadających okapy pracujące jako pochłaniacze (tzw. obieg zamknięty)

 

czy w waszych szafkach robiliście jakieś dziury ewentualnie czy montowaliście rurę wyprowadzającą powietrze z okapu na kuchnię (tak mówi instrukcja np. firmy Amica, której okap posiadam). "Fachowcy", którzy robili mi kuchnię zignorowali instrukcję montażu i teraz nie wiem, czy mam wszystko rozbierać i wiercić w szafkach dziury na tą rurę czy może tak zostać.

Jak jest z tym u Was?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim jest przestawiana dźwignia, kiedy pracuje jako pochłaniacz, wydmuchuje powietrze przez otwory w przedniej górnej części, które nie są zakryte szafką. Ten otwór w szafkach dla rury coś mi nie pasuje do pochłaniacza, musi być wyrzut powietrza w inny sposób, rura to do wyciągu raczej jest potrzebna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

niestety mamy inne okapy. Mój jest teleskopowy i praktycznie cały jest przykryty szafką. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że nawet jeśli pracuje jako pochłaniacz to powinna być ta rura tyle, że nie jest podłączona do wyciągu tylko IMO kończy się na górze szafki i powietrze "rozchodzi się" po kuchni.

Jednak przeglądając artykuły o okapach na muratordom nic nie znalazłem o takim rozwiązaniu.

Tak to jest jak pseudofachowcy się za coś zabiorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest wyraźnie napisane, że nawet jeśli pracuje jako pochłaniacz to powinna być ta rura tyle, że nie jest podłączona do wyciągu tylko IMO kończy się na górze szafki i powietrze "rozchodzi się" po kuchni.

Ja tak mam, okap akurat do zabudowy (TekaGFH73), ale rura ma wylot nad szafką. Z tego co rozmawiałam z panami montującymi, to bez tej rury drzwiczki by się nie domykały. Tzn. impet powietrza przez rure idzie nad szafki, gdyby nie było rury to powietrze byłoby dmuchane do wnetrza szafki i powodowałoby otwieranie drzwiczek.

Jeśli u Ciebie ten efekt nie wystepuje, to chyba nie ma problemu?

 

Pozdrawiam

zielony_listek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam pytanie i bardzo prosze o pomoc. Jestem na etapie podwieszanych sufitów w kuchni.

Jak zrobić ażeby okap kominowy wisiał odpowiednio wysoko nad płytą ceramiczną (no tak mniej więcej 70-75 cm nad blatem) a nie trzeba było obniżać za bardzo sufitu.

 

Ile maksymalnie moze mieć ten komin w okapie? Nie chcę mieć rury SPIRO na wierzchu.

 

PS. Nie mam wybranego jeszcze modelu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc okapow ma teleskopowy, wysuwany kominek oslony przewodu odprowadzajacego , ktory zazwyczaj mozna regulowac wyciagajac go dowolnie na ok 80cm, a wiec przy 3 m wysokosci pomieszczenia, obnizenie moze moze byc wrecz zerowe. Jesli masz przewod w suficie, to nawet rowne "0".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...