Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mieliśmy wtedy w kuchni taki komplet mabli kuchennych Bronia, może pamiętasz z połowy lat 80-tych. Był w stylu własnie wiejsko-góralskim. Do tych mebli okap dokładnie pasował. Wisiał kilka lat, aż przyszedł pan z gazowni i kazał go usunąć, bo to w bloku było nad kuchnią gazową.

 

Myślę że górale doskonale pamietają okapy z tamtych czasów i zrobią ci coś takiego.

 

Nie mam żadnego programu do rysowanie więc mogę ci go opisać słownie.

Deseczki z boazerii (świerkowe chyba) - zostały po obkładaniu ścian- panowie poukładali na drewnianym stelażu poziomo. U dołu najdłuższe, potem stopniowo coraz krótsze ku górze - wiadomo, tak? W sumie to bardzo prosta konstrukcja.

Czoło okapu na samym dole było na pionowo w stosunku do podłogi i przykrywało pochłaniacz. Było ono chyba troszkę podrzeźbione w jakieś łezki na dolnej krawędzi. Aha, cała ta konstrukcja miała tylko 3 ściany.

 

Zawsze miałyśmy z mamą fioła na punkcie okapów - wszak jest to istotny elemnt dekoracyjny. Tamten drewniany powałał wszystkich na kolana. Obecnie u mamy wisi też rustykalny okap robiony na zamówienie. I niech się schowaja te wszystkie z BRW i inne podrabiane za ponad 1000 zł.

Obecny okap jest zrobiony z płyty g-k, pokryty grubo dekoracyjnym tynkiem strukturalnym od zewnątrz. Czoło obłozone ma dekoracyjnymi płytkami ceramicznymi Tubądzin-Majolika. Właśnie na stronie Tubądzina można zobaczyć taki okap. Ten mamy został podrobiony. Kosztował 300 zł, a efekt znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzewiowy okap był pociagnięty tylko lakierem bezbarwnym, co nadało mu złocisty kolor.

Między drewnianą obudową a pochłaniaczem było troche luzu żeby można było wsadzić palce i włączyć ciąg i światełko.

 

Nie chcę ci robić smaka, ale mama mówiła że okap przed przeprowadzką oddała do dziadka, bo tam jest duzy strych i szkoda jej było go wyrzucać do śmieci.

Dziadek obiecał że go poszuka. Głowy nie daję że go znajdzie.

Dziadek lubił palić rózne rzeczy w piecu :evil:

 

Mam na zbyciu taki pochłaniacz Whirpoola (ma 7lat), bo własnie zmieniam całkowicie wystrój kuchni. Może by ci pasował pod taką obudowę.

Mieszkam w Krakowie.

 

A okap z regipsu zobacz sobie tutaj:

http://katalog.tubadzin.pl/kolekcje/haga.jpg

 

Tylko na czole okapu, pomiędzy niebieskimi cygarami mama wstawiłe białe, szkliste, standardowe płytki. Majolika jest cudna! Sama się zastanawiam czy sobię jej w tym tygodniu nie kupię do kuchni. Tylko że ja chcę bardziej nowoczesny wystrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jakby Dziadek znalazł ten okapik, to chętnie bym go sobie conajmniej zobaczyła:-)

Czy ten do obudowy jest w takim w miarę stanie?

 

A może Twój Dziadek ma jakieś inne "strychowe" rzeczy na tym strychu?

Np. zydelki, konewki, wiaderka, naczynia, lampeczki, chomonta, pług ...

Chętnie bym odkupiła nawet ( do dekoracji mego wnętrza oczywiście) ...:-)

 

Pozdr'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam go.

pochodziłabym sama po tym strychu, ale teraz sie boję bo jestem w dość zaawansowanej ciąży. a tam są bardzo rachityczne drewniane schody, brak barierek.

Pług powiadasz chcesz? :o

 

Dziadek ma pług ale taki nowoczesny, jeszcze w tym roku pracował na polu :wink:

 

Whirlpool jest normalnie na chodzie, sprawny, bezawaryjny, tylko trzeba go umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

Przekopuję forum pod kątem wszelkich informacji o okapach. Czy był może jakiś wątek o decybelach w okapach? Ile ich maksymalnie może być, żeby pracujący okap nie zagłuszał okolicy? Kuchnię mam półotwartą na salon, więc ma to znaczenie, ale nawet gdy kuchnia jest zamknięta to i tak żadna przyjemność gdy praca okapu przypomina start myśliwców.

Do mojej kuchni najbardziej pasowałby okap rustykalny, np. taki:

http://www.agdhurt.pl/index-pct-45-p-8176-more.html

tyle że 90 cm, ale czy 63 decybele, to nie za dużo?

 

Może ktoś z Was ma okap w takim stylu i już jakąś opinię na jego temat?

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję okopu jw. Czy firma AKPO robi dobre okapy kominowe? Czy ktoś z Was uzytkuje np. taki okapnik http://www.ceneo.pl/144264s

 

 

Wątek sprzed ponad roku, nikt nie odpowiedział, ale może w międzyczasie ktoś nabył taki okap?

Ja sama zastanawiam się nad takim:

http://www.okapykuchenne.pl/index.php?site=wyswietlanie_szczegol&nazwa=RUSTICA%20NOVA%2090&producent=AKPO&id_szczegol=33526

 

stylistycznie mi pasuje, cenowo również, ale nie spotkałam żadnych opinii o tej firmie i to mnie powstrzymuje przed zakupem.

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam okapu - zależy mi na tym, żeby był cichy.

podobają mi się:

 

Falmec Lux 90 lub diamanre 90

Elica Cube 90

Farber under 90

 

czy ktoś je ma?

 

...mamy Falmec od kilku lat...do cichych nie należy, więc często w ogóle go nie włączam, żebyśmy siedząc przy stole nie musieli się przekrzykiwać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam okapu - zależy mi na tym, żeby był cichy.

podobają mi się:

 

Falmec Lux 90 lub diamanre 90

Elica Cube 90

Farber under 90

 

czy ktoś je ma?

 

Witam,

 

spojrz w opisy w internecie i wybierz taki,

ktory ma najmniej Db :)

Ja wybralam do nowego mieszkanka Faber Cylindra (piekny!)

i tez jestem ciekawa, czy nie bedzie za glosny :)

Ale moc musi miec odpowiednia do wielkosci pomieszczenia...

Te ciche, mocne, ladne, praktyczne.... niestety sa drogie :)

 

Pozdrawiam,

GGGosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szukam okapu do zabudowy (szafkowy). Kuchnie mam otwartą na salon, więc wydajność powinna być chyba wyższa. Na razie znalazłem (drogą internetową) następujące typy:

 

- Siemens LI 48630, na ulotce stoi 48dB a na stronie producenta podają 53dB, hmm dziwne. (Poziom halasu obieg otwarty, stopien normalny)

- Globalo LB 60.1 HX (czarny koń tego zestawienia, bo firmy zupełnie nie znam, ale chwalą się, że głośność mierzona w warunkach kuchennych (cokolwiek to oznacza...) wynosi 39dB, przy najniższym stopniu.

- Teka, CNL 3000, no tu producent w ogóle nie podaje parametrów głośności, ale jest... tani, no i polecał mi go sprzedawca teki ;-) .

 

A może wy macie jakieś inne propozycje?

 

Dzięki

 

K.

 

 

ponawiam pytanie, czy ktoś może sie wypowiedzieć o tych okapach, szczegolnie interesuje mnie GLOBALO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...