Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

To zalezy czego oczekujesz od okapu.

Z podanych typów najlepiej "wypasiony i średniej cenie jest własnie GLOBALO (które mogę polecić bez żadnych obiekcji).

 

Najpierw podobieństwa - wszytkie trzy okapy są produkcji niemieckiej - Globalo sprowadza okapy z Niemiec, ale jest to polska firma.

 

Różnice:

1. Teka ma przyciski mechaniczne, Globalo i Siemens elektroniczne (co bardziej ci się podoba, porównaj do innych sprzętów w kuchni, a moze jest to obojętne?)

2. Zakres prędkości - T-2+1, S-3+1, G-5 (wystarczy 3, czy może potrzebujesz więcej?)

3. Wydajności maksymalne T- 625, S-700, G-770 m3/h, wszytkie na średnim mają około 350. Potrzebujesz takiej wydajności? Może mniejsza wystarczy?

4. Głośność - na najwyższym po około 60, na średnim po około 50. Wszystkie są całkiem ciche (bardzo subiektywne odczucie, każdy słyszy inaczej).

5. Oświetlenie - wszystkie mają halogeny, Globalo najmocniejsze.

6. Dodatki - T-automatyczny wyłącznik, S- VarioControl, wkaźnik nasycenia filtrów, automatyczny wyłącznik, Dimm, SoftLight, G- timer, czujnik zabrudzenia filtrów - które z tych dodatków przydadzą się?

 

Gdybym miała wybierać w stosunku do moich potrzeb, wybrałabym Globalo. Całkiem przyzwoita cena za takie wyposażenie. Oczywiście każdy może potrzebować i zwracać uwagę na coś innego. Myślę, że po krótkiej analizie potrzeb i możliwości finasowych każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To zalezy czego oczekujesz od okapu.

Z podanych typów najlepiej "wypasiony i średniej cenie jest własnie GLOBALO (które mogę polecić bez żadnych obiekcji).

 

Najpierw podobieństwa - wszytkie trzy okapy są produkcji niemieckiej - Globalo sprowadza okapy z Niemiec, ale jest to polska firma.

 

Różnice:

1. Teka ma przyciski mechaniczne, Globalo i Siemens elektroniczne (co bardziej ci się podoba, porównaj do innych sprzętów w kuchni, a moze jest to obojętne?)

2. Zakres prędkości - T-2+1, S-3+1, G-5 (wystarczy 3, czy może potrzebujesz więcej?)

3. Wydajności maksymalne T- 625, S-700, G-770 m3/h, wszytkie na średnim mają około 350. Potrzebujesz takiej wydajności? Może mniejsza wystarczy?

4. Głośność - na najwyższym po około 60, na średnim po około 50. Wszystkie są całkiem ciche (bardzo subiektywne odczucie, każdy słyszy inaczej).

5. Oświetlenie - wszystkie mają halogeny, Globalo najmocniejsze.

6. Dodatki - T-automatyczny wyłącznik, S- VarioControl, wkaźnik nasycenia filtrów, automatyczny wyłącznik, Dimm, SoftLight, G- timer, czujnik zabrudzenia filtrów - które z tych dodatków przydadzą się?

 

Gdybym miała wybierać w stosunku do moich potrzeb, wybrałabym Globalo. Całkiem przyzwoita cena za takie wyposażenie. Oczywiście każdy może potrzebować i zwracać uwagę na coś innego. Myślę, że po krótkiej analizie potrzeb i możliwości finasowych każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam

 

Agami

bardzo dziękuję za podpowiedź,

ja też się skłaniam ku Globalo, głównym problem jest niezanajomość tej marki, poprostu nigdy o niej nie slyszałam, stąd moja nieufność i wstępna decyzja, że jedank siemens zawiśnie w domu, ale trochę mnie uspokoiłaś, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola_2, rozumiem Twoje obiekcje.

Nauczyłam się jednak, że to co mniej znane, to nie znaczy wcale gorsze.

Warto poczytać opinie, poszukać. Kilka znajdziesz tutaj, kilka na innych forach, na ceneo, a zebrane są na ich stronie firmowej.

 

Jeżeli jednak nadal masz obiekcje, zadzowń do firmy, napisz e-maila, oczytaj opinie o okapach Globalo na http://www.globalo.com.pl (są tam opinie o okapach).

 

Zobacz, czy gdziesz obok ciebie nie można podejśc do studia kuchennego lub sklepu, gdzie możesz zobaczyć okapy Globalo (niekoniecznie LB), porozmawiaj z sprzedawcami. Okapy pod marką Globalo firma sprzedaje już blisko 2 lata. A jak ci się nie spodoba, zawsze mozesz zwrócić. Masz na to 10 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

nie dziwię się, ze poleciła Ci fabera. pewnie kosztuje 2x tyle.

 

ja mam tekę. na fabera mnie nie stać ;o)

 

z własnego doświadczenia, poszukiwałąm okapu teleskopowego do zabudowy, mogę dodać, że faber to tych samych parametrach był nieco cichszy. ale nie na tyle, zeby wydac 2 razy wiecej pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teka też teleskopowa i pan od kuchni bardzo ją polecał (agd i tak kupowałam oddzielnie, więc interesu w tym nie miał, chyba że ma udziały teki :wink: ).

Poza tym jako jeden z nielicznych ma wymienną listwę frontową, a na tym mi bardzo zależało. Fabera takiego nie znalazłam (co nie znaczy, że nie ma takiego modelu), zastanawiałam się jeszcze nad boschem (jeden z modeli ma możliwość wymiany) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam kuchnie otwartą na salon więc musi pochłaniac absolutnie wszystkie zapachy kuchenne, nic mi jednak nie mówią parametry typu ile m sześciennych wyciąga, chyba im więcej tym lepiej ale może nie trzeba z tym przesadzac. ceny są różne - od kilkuset zł do kilku tysięcy, osobiście chce raczej za kilkaset złotych. Są w nich jakies np. 3 stopnie szybkości - czy to znaczy że szybciej wyciąga np na stopniu 3 niż na 1.? Czy różnią się efektywnościa podszafkowe od tych drugich? Jest otwor wentylacyjny wiec mozna wyprowadzac opary rurą . Bardzo proszę tylko o kilka słów rady, całośc pomieszczenia 60m kwadr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji obsługi jest to dokładnie napisane. jeżeli masz wybrany model, poszukaj w internecie instrukcji do tego modelu.

 

nie może być zbyt nisko, bo nie zaglądniesz do garka (w przypadku głębokich okapów), ani za wysoko bo nie będzie wychwytywał czego trzeba. czym szerszy i im wydajniejsza dmuchawa, tym można go zamontować wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...