Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podaje link do strony z okapami

my wybieramy wg.głosności, bo a starym domu mamy ładny okap

ale strasznie głosny a kuchnia tez otwarta na salon , wiec jak sie włączy okap

to trzeba dać dosc głosno telewizor :)

 

oto link mozna sortowac wg głosnosci ceny, wydajnosci itp.

 

http://www.okapykuchenne.pl/index.php?site=wyswietlanie_szczegol&nazwa=KSE89&producent=SMEG&id_szczegol=321

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, semir. Dla mnie tez poziom hałasu jest b.ważny, nie znosze głosnych urządzeń. Na podstawie opinii internutów wiem, że producenci podają duzo nizszy poziom halasu niz w rzeczywistości dane urządzenie wytwarza, dlatego wybierając najcichsze jest jakis zapas na wypadek gdyby było one głośniejsze niż napisano.

Równiez pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna,

 

Słyszałem go w ich salonie, rzeczywiście na dwóch pierwszych biegach trzeba ucho nachylić żeby go usłyszeć, podana przez Ciebie głośność dotyczy najwyższego biegu a ma ich ten okap chyba cztery albo pięc.

 

Na najwyższym biegu przy tych decybelach wyciąga 900 m3 !!! powietrza a więc taki przeciąg robisz tylko sporadycznie jak przypalisz cały obiad... :D

Z tego co pamiętam na I biegu wywiewa ca. 270 m3.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu

 

kiedyś na forum był poruszany temat okapu kuchennego którego silniczek znajdował się na strychu. Jak wg. Was wykonać takie cudo? Możnaby kupić normalny okap i do tego byłby naprawdę cichy :))) Ma ktoś coś takiego?

 

U siebie mam przygotowane zasilanie na stryszku i zamierzam kanałem wentylacyjnym przeprowadzić przewód załączający tenże silniczek. Jest wprowadzenie powietrza bezpośrednio na dach zakończone kominkiem wentylacyjnym. Dobrze mam to przygotowane?

 

Czekam na Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu

 

kiedyś na forum był poruszany temat okapu kuchennego którego silniczek znajdował się na strychu. Jak wg. Was wykonać takie cudo? Możnaby kupić normalny okap i do tego byłby naprawdę cichy :))) Ma ktoś coś takiego?

 

U siebie mam przygotowane zasilanie na stryszku i zamierzam kanałem wentylacyjnym przeprowadzić przewód załączający tenże silniczek. Jest wprowadzenie powietrza bezpośrednio na dach zakończone kominkiem wentylacyjnym. Dobrze mam to przygotowane?

 

Czekam na Wasze opinie

 

To chyba proste.

Ja w Whirlpoorze mam wiatrak kubełkowy (taki jak w wentylatorach EBM ro wentylacji mechanicznej czy w turbinie DGP i taki jak w nadmuchu pieca.

Taki wiatrak zapewnia duże ciśnienie a co za tym idzie mozesz go dać kilka metrów dalej na rurze i też ładnie pociągnie.

Jak ktos ma wiatrakosiowy łopatkowy to nie da rady.

 

Co do wykonania to poczytaj "Rekuperator tymi ręcami zrobiony".

Przeróbka okapu byłaby identyczna.

 

Z tym że ja podłaczam okap do wentylacji mechanicznej więc zamiast kratkąw suficie będzie ciągły wyciąg przez okap. Silnik w okapia w zasadzie nie będzie nigdy potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakiś dobry okap wyspowy w normalnej cenie?Bo jak patrzę po sklepach to mi nogi uginają się od tych cen :x

 

ja szukałam wyspowego, min 90 cm, z duzą wydajnościa i bez szkła

w normalnej cenie i znalazlam tylko TEKĘ model DH ISLA

zamówiłam w necie, ale jak bedzie z jego praca i głosnością okaże się dopiero za kilka miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę miała taki

http://otomedia.pl/produkt/elica_okap_stone.php

Może nie wyspowy, ale są też takie wyspowe...

Wejdźcie też na stronę samej firmy Elica (ma zawodowe okapy) i Faber.

:)

Pozdrawiam, GGGosik

 

podobaja mi sie okapy Elica ale ten, który wybrałam (teka) kosztował dokładnie połowę tego co odpowiednik z Elica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jeden z najtańszych okapów (ok.200 zł) kierując się nie głośnością wentylatora, lecz wydajnością 320m3/h (powinna być min. 6-krotna wymiana powietrza w kuchni na godzinę, aby skutecznie usuwać zapachy, a mam kuchnię o kubaturze 40m3 nie połączoną z salonem). Wymontowalem z niego wentylator, który zainstalowałem na strychu. Okap podłączyłem do komina wentylacyjnego, a na strychu dałem w tym kominie poziomą przegrodę (cegła, trochę zaprawy murarskiej) spod której wentylator wyciąga, a nad którą wpuszcza powietrze do kanału. Kanałem pod przegrodą puściłem do kuchni kabel 5-żyłowy, aby przełącznikiem 3-ch biegów w okapie sterować wentylatorem na strychu. Okazało się, że jeszcze musiałem dodać tłumik rurowy fi125x600mm między kanałem a wentylatorem (ok.150zł), bo chcialem mieć przy najwyższym biegu wentylatora poniżej 30db(A) w kuchni, czyli praktycznie żadnego hałasu. Całość kosztowała mnie ca 500 zł (w tym rura elastyczna fi125, trochę blachy ocynkowanej i redukcje wentylacyjne, aby połączyć wentylator okapowy nie przystosowany do połączenia bezpośrednio tylko z rurami fi 125).

Podobnie można zainstalować każdy inny okap o dowolnie większej wydajności i mieć ciszę w kuchni.

Nie rozumiem dlaczego w handlu brak okapów z przeznaczeniem do instalacji w domach jednorodzinnych, które byłyby zestawem: obudowa okapu do montażu w kuchni plus wentylator kanałowy i ewentualnie tłumik do montażu na strychu. Wszystkie okapy kuchenne są dostępne na rynku w wersji jak do mieszkań w blokach wielorodzinnych, kiedy instalacja wentylatora na strychu jest niemożliwa.

Producenci okapów kuchennych obudźcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...