Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prosze pomozcie. Jaka odleglosc max. powinna byc od plyty (indukcja) do okapu? Upatrzylam sobie okap, ale okazuje sie, ze jego max. "rozciagliwosc" to 990mm, a ze mam troche wyzsze sufity niz standard, wiec wychodzi mi przestrzen miedzy okapem a plyta ponad 90cm. Czy to nie za duza odleglosc? Nie bedzie to wygladac "dziwnie"? Dodam jeszcze, ze rozchodzi sie o okap wyspowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze pomozcie. Jaka odleglosc max. powinna byc od plyty (indukcja) do okapu? Upatrzylam sobie okap, ale okazuje sie, ze jego max. "rozciagliwosc" to 990mm, a ze mam troche wyzsze sufity niz standard, wiec wychodzi mi przestrzen miedzy okapem a plyta ponad 90cm. Czy to nie za duza odleglosc? Nie bedzie to wygladac "dziwnie"? Dodam jeszcze, ze rozchodzi sie o okap wyspowy.

 

Oj za wysoko , zazwyczaj odległość od płyty elektrycznej to: 650 mm i to jeszcze w zależnosci od wydajności okapu Jeżeli dasz go około metra to podejrzewam że nie bedzie spełniał swojej roli A myslałaś może żeby zastosować w tym miejscu sufit podwieszany o jakimś ciekawym kształcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Oj za wysoko , zazwyczaj odległość od płyty elektrycznej to: 650 mm i to jeszcze w zależnosci od wydajności okapu Jeżeli dasz go około metra to podejrzewam że nie bedzie spełniał swojej roli ...

 

Kiedyś wszystko traktowano jedną miarą, wiec były blaty na jednakowym poziomie, umywalki montowane na tej samej wysokości itp.

Teraz często łamie sie te sztywne zasady. Sprzęty dopasowuje sie do wzrostu domowników. Faktycznie 1 m to trochę za dużo, może być 65, 70, 75...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj za wysoko , zazwyczaj odległość od płyty elektrycznej to: 650 mm i to jeszcze w zależnosci od wydajności okapu Jeżeli dasz go około metra to podejrzewam że nie bedzie spełniał swojej roli A myslałaś może żeby zastosować w tym miejscu sufit podwieszany o jakimś ciekawym kształcie ?

 

Myslisz, ze samo podwieszenie sufitu utrzyma taki ciezar? Myslalam, ze tak i tak wiesza sie okap od "glownego" sufitu.

Sufit podwieszany bedzie, ale nie o zadnych ksztaltach (nie podobaja mi sie takie "schody" na suficie), a calkiem prosty, zeby wygladalo jak normalny sufit. Gdyby nie uklad i wielkosc kuchni, gdzie byl problem z rozmieszczeniem swiatla, nie byloby tego podwieszania wcale. Okap, ktory mnie interesuje to http://www.topmarket.pl/okapy_kuchenne/SIEMENS_LC_95950.php , podobno byl testowany do wysokosci (od plyty do okapu) 120cm i dzialal jak trzeba, ale wyglad tez ma znaczenie, bo wyglada wtedy jak zyrandol :), a nie jak okap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro nie podobal Ci sie okap to trzeba bylo go zwrocic, mialas na to 10dni. Sprzedawca ma obowiazek przyjac od Ciebie zwrot bez podania powodu.

Ja osobiscie tez jestem posiadaczem tego modelu i nie mam pojecia o czym mowisz piszac, ze jest to tandeta, wszystko dziala od ponad roku super, zadnych problemow, gdyz Ja nie widze zadnych brakow w tym okapie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po długiej przerwie związanej z kończeniem budowy i wykańczaniem, pytam szacownych Forumowiczów czy ktoś użytkuje okap Teka Nubero 90. Mój problem z nim polega na tym że wydaje sie ciut za głośny, np w porównaniu z innymi dużo tańszymi okapami. Oczywiście jest to kwestia subiektywna ale... Właśnie, proszzę o jakieś infoormacje na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głównym kryterium jest głośność, to wynieś wentylator na strych (wymontowany z okapu lub inny osiowy do montażu w kanale wentylacyjnym). Tam, poprzez tenże kanał poprowadź tylko sterowanie od okapu.

Słuszna uwaga,bo i głośność to nie jedyne i najważniejsze kryterium. Jest jeszcze wydajność.

Po co mi super cichy okap , który nie "mieli" jak powinien ?

Z reguły te najcichsze a tanie mają sprawność bylejaką, te wydajne i ciche są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głównym kryterium jest głośność, to wynieś wentylator na strych (wymontowany z okapu lub inny osiowy do montażu w kanale wentylacyjnym). Tam, poprzez tenże kanał poprowadź tylko sterowanie od okapu.

a co, jak mieszkam w bloku i mam aneks.

Głosnosć zaczyna miec duuuze znaczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Kupilismy okap Mastercooka nikita 60x I w zwiąku z tym mam pytanie.

Mozna go podłączyc na dwa sposoby: do komina i bez odprowadzenia na zew. Który sposób jest lepszy. ??

Proszę o opinie.

Maż zastanawia sie nad tym drugim sposobem. Ale dla mnie on jest nie praktyczny i zastanawiam sie, czy nie będzie czuc wszystkich zapachów w domu. Jestem laikiem i proszę o jakies informacje sprawdzone w waszych domach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...