Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak z ciekawości... Jak funkcjonujecie z okapem na wysokosci 65 cm od płyty? Nie uderzacie się w głowę? Ja po zakupie okapu zaznaczyłam miejce, w którym ma wisieć (własnie 65 cm od płyty) i pomyślałam, że to chyba jakiś żart... Okap na wysokości oczu, a nawet niżej... W dodatku dość szeroki, prawie tak jak blat więc gotując musiałabym zaglądać do garnka przez daszek okapu :o Albo ja coś źle mierzę, albo czegoś nie rozumiem... U mnie okap wisi na wysokosci 90 cm od blatu... Jest akurat nad głową tak, że sie w niego nie uderzam...

 

Dodam jeszcze, że mam wyższe niż standardowe meble (od podłogi do blatu 92 cm) - gdyby meble były "normalne", to okap powieszony zgodnie z zaleceniami wypadałby jeszcze niżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości... Jak funkcjonujecie z okapem na wysokosci 65 cm od płyty? Nie uderzacie się w głowę? Ja po zakupie okapu zaznaczyłam miejce, w którym ma wisieć (własnie 65 cm od płyty) i pomyślałam, że to chyba jakiś żart... Okap na wysokości oczu, a nawet niżej... W dodatku dość szeroki, prawie tak jak blat więc gotując musiałabym zaglądać do garnka przez daszek okapu :o Albo ja coś źle mierzę, albo czegoś nie rozumiem... U mnie okap wisi na wysokosci 90 cm od blatu... Jest akurat nad głową tak, że sie w niego nie uderzam...

 

Dodam jeszcze, że mam wyższe niż standardowe meble (od podłogi do blatu 92 cm) - gdyby meble były "normalne", to okap powieszony zgodnie z zaleceniami wypadałby jeszcze niżej...

 

Masz rację. U mnie też blat na 92 cm, szafki wiszące 65 cm nad blatem, okap 75 cm nad blatem - i jest za nisko :-? 90, tak jak u Ciebie, byłoby idealnie. Trochę mnie ratuje to, że okap i kuchnia są w rogu, więc okap jest cofnięty w stosunku do blatu - jakby było na prosto, to już chyba nic nie mogłabym zrobić :roll:

 

Mi się wydaje, że to właśnie do wzrostu trzeba mierzyć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież odległość

okapu mierzy się od płyty ceramicznej, nie od podłogi...

 

Zgadza się... Ale nawet przy meblach 92 cm, jak powiesisz okap 65 cm od płyty, to licząc od podłogi bedzie wisiał na wysokości 157 cm. Mało kto jest niższy... Mam rozumieć, ze wszyscy macie okap powieszony na wysokości wzroku? Dla mnie to jakis absurd...

 

Oczywiście można powiesić wyżej, ale to już tylko dla estetyki,

bo swoich zadań okap już nie będzie spełniał...

 

Według mnie, jeśli okap wisi na takiej wysokości, ze uderzam w niego czołem, to też nie spełnia swojego zadania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale okapy są płytsze, niż szafki.

Ale wiesz co, zmierzyłam wysokość pochłaniacza

(tak, nie okapu, bo nie jest on podłączony do pionu)

w moim obecnym mieszkaniu i wisi na wysokości....

81 cm od płyty ceramicznej :)

Nigdy nie zwróciłam na to uwagi....

Już sama w takim razie nie wiem, co mam zrobić...

Niby okap wąski, w kształcie tuby (Elica Stone), więc

będzie jeszcze mniej wystawał, niż inne pochłaniacze,

ale czy rzeczywiście wieszać go tak nisko... hmmm...

Będzie cały wytłuszczony chlapiącym z płyty gorącym tłuszczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TEKA NC 90. Wisi 90 cm od płyty i w efekcie wyglada tak...

 

http://img521.imageshack.us/img521/8146/hpim5307ne5.jpg

 

Przy moim wzroście (około 172) wisi jakieś 10 cm nad glową... Na prawdę nad głową, bo jest głęboki na 50cm, czyli niewiele płytszy niż blat. nie wiem, jak by to byo w Twoim okapem, ale ja swojego nie wyobrazam sobie dac niżej... Waliłabym głową za kazdym razem, jakbym coś gotowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...