Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

Fajnie, że ktoś pyta o okapy Fabera bo akurat mam zagwózdkę w temacie :)

 

Może najpierw odpowiedz na pytanie z 1 posta...

 

Okapy Faber niestety nie mają ani montowanych ani dodawanych w komplecie filtrów węglowych :(

 

Kupiłam parę miesięcy temu okap cubia hip active - niebanalna forma, jakość i tak dalej. Byłam niemiło zaskoczona tym, że z okapu nie mogę korzystać bez filtra węglowego (mój okap pełni funkcję pochłaniacza), którego jak kolega zauważył nie raczyli dodać. Jeszcze niemilej było, gdy zadzwoniłam do jedynego w moim mieście dystrybutora dom bianco, który może zamówić filtr i usłyszałam, że owszem ale taki filtr to stówka za sztukę (a potrzebujemy 2) i trzeba czekać ok miesiąca aż sprowadzą z Włoch. :evil:

Okap pełnił więc funkcję tylko dekoracyjną, czekał na lepsze czasy oraz zbierał się na nim tłuszcz.

 

W końcu kupiłam filtry węglowe przez net w korzystniejszej cenie, zamontowałam jakoś i mam teraz dość głupie pytanie:

czy okap cubia pracuje efektywnie z zamkniętym comfort panelem???

W instrukcji nie ma o tym słowa a pierwszy raz mam do czynienia z tego typu okapem i nie jestem pewna, czy przez zamknięty komfort panel tymi szczelinami okap wyciągnie cokolwiek.

 

 

Inne pytanie: czym czyścić ten cholerny błyszczący inox? Załamania nerwowego można dostać... Gdybym wiedziała wzięłabym czarny albo biały.

Porobiły mi się żółtawe smugo-plamy z tłuszczu, każdy środek nawet specjalny do inoxu jest bezradny. Najlepsze efekty daje ciff actifizz, ale nie jestem pewna, czy to bezpieczny środek do inoxa.

 

Poza tym, nie wiem czy w ramach eksperymentów nie zniszczyłam sobie fragmentu powłoki, bo zostały mi jaśniejsze smugi, które nie chcą zejść i co gorsze nie wiem, który środek jest tu winowajcą :roll:

 

Edit: Znalazłam taki plik o okapach Fabera http://www.dombianco.pl/pliki/pdf/cenniki_i_katalogi/544242eb2d626cacf571426b66257722.pdf

 

wnioskuję więc, że komfort panel ma być zamknięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hm... ja mam faber mirror. montowali panowie ze studia kuchennego. nikt mi nic nie mówił, ze mam wkładac jakies filtry jeszcze :-? :o

 

Mnie też montażyści nic nie powiedzieli :roll:

 

Pytanie zasadnicze jest takie, czy okap jest zamontowany jako wyciąg czy pochłaniacz? Jeśli to drugie otwórz klapę i sprawdź, czy masz nałożone po bokach silnika dość spore "kółka". Jeśli nie - bez tego nie działa i pewnie może się szybko zniszczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... ja mam faber mirror. montowali panowie ze studia kuchennego. nikt mi nic nie mówił, ze mam wkładac jakies filtry jeszcze :-? :o

 

Mnie też montażyści nic nie powiedzieli :roll:

 

Pytanie zasadnicze jest takie czy masz go zamontowanego jako wyciąg czy pochłaniacz. Jeśli to drugie otwórz klapę i sprawdź czy masz nałożone po bokach silnika dość spore " kółka". Jeśli nie - bez tego nie działa i pewnie może się szybko zniszczyć :(

 

okap jest podłączony do kanału wentylacyjnego :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... ja mam faber mirror. montowali panowie ze studia kuchennego. nikt mi nic nie mówił, ze mam wkładac jakies filtry jeszcze :-? :o

 

Mnie też montażyści nic nie powiedzieli :roll:

 

Pytanie zasadnicze jest takie czy masz go zamontowanego jako wyciąg czy pochłaniacz. Jeśli to drugie otwórz klapę i sprawdź czy masz nałożone po bokach silnika dość spore " kółka". Jeśli nie - bez tego nie działa i pewnie może się szybko zniszczyć :(

 

okap jest podłączony do kanału wentylacyjnego :-?

 

no to nie potrzebujesz filtrów węglowych :) a tłuszczowy jest zamontowany :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Trochę się różnią te okapy, są okapy kominowe, takie już z kominem, więc nie masz jak tam dać już szafki. Natomiast podszafkowe są montowane pod szafkę i ew. wyciąg odprowadza się za pomoc rury do otworu wentylacyjnego. Ale tego nie trzeba robić, bo teraz okapy mają wkłady węglowe, które pochłaniają wilgoć i zapachy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...