Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

Okap podszafkowy

 

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=8754

 

Okap do zabudowy

 

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=214609

 

Okap podszafkowy nie jest związany w żaden sposób z meblami, jest mocowany do ściany.

Okap do zabudowy jest zamontowany w szafce i tylko przednią listwę zwykle widać, która to po wysunięciu uruchamia wentylatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam:)

ale nowość dla mnie wielka, że w podszafkowych nie jest konieczne podłączenie rurą z wentylacją. To świietna wiadomość. Czy ktoś z Was ma taki okap i nie podłączył go do wentylacji?

Czy to zdaje egzamin na codzień? czy lepiej jednak potrudzić się i podłączyć go rurą z wentylacją?

 

Czy takie okapy, że tak je nazwę 'bezprzewodowe' ;) są droższe?

 

dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Ja kupiłam podszafkowy i jest od montowany do szafki... teleskopowy czyli wysywany.

 

Też na taki sie zdecydowałam, tylko nie wybrałam modelu, a jeśli mogę spytać to jaki ty zakupiłaś? Mam kuchnię otwartą na salon, więc okap musi być cichy i dobrze wyciagać zapachy.

 

Niestety okap podszafkowy,nawet ten o najwyższej wydajności, nie będzie wyciągał skutecznie zapachów.

Do pomieszczeń otwartych zalecane są okapy zabudowane, wyciągowe lub kominowe.

Filtr węglowy pochłania w pewnym stopniu zapachy, ale po częściowej filtracji wyrzuca wszystko ponownie do pomieszczenia, bo pracuje w obiegu zamkniętym.

Średnio raz-dwa razy do roku trzeba dokonywać zmian filtra gdyż nawet nie pracując staje się coraz mniej skuteczny.

Taki okap kiepsko pochłania też tłuszcze. Nadaje się do kuchni gdzie "normalne" gotowanie jest raczej sporadyczne a pomieszczenie stosunkowo niewielkie np. kawalerki.

Maksymalna wydajność najlepszych okapów podszafkowych jest skuteczna dla pomieszczenia zamkniętego o dopuszczalnej pow. 29m2, pod warunkiem że filtr jest całkowicie nowy.

Otwarcie pomieszczenia znacznie zmniejsza ich przydatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zaplanowałam sobie okap który będzie niewidoczny, czyli schowany w ciągu szafek. Czy taka zabudowa będzie przeszkadzała w wygodnym korzystaniu z płyty przy gotowaniu, czy wydajność nie będzie za niska.

Standardowo szafki są na wysokości ok 55cm, okap na takiej wysokości i głębokości typowej szaki to chyba będzie porażka, dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, musze zakupić okap i mój wybór padł na Pyramisa, skusiłam sie jego wydajnością 800m3/h. Czy macie może okapy tej firmy w domu? Zależy mi na dobrym pochłanianiu zapachów i aby nie hałasował za bardzo:P niestety kuchnia otwarta na salon, więc szukam w miarę cichego.

 

Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ktoś z forumowiczow jest uzytkownikiem takiego okapu

 

http://www.allegro.pl/item863504844_okap_vdb_wetro_90_skosny_mix_kolorow_hicior.html

???

BArdzo mi sie podoba, ale nie wiem czy ma dobre parametry, bede miala kuchnie otwarta na salon i nie wiem czy nie bedzie za glosny, a z drugiej strony nie chce wydawac kokosow na okap???

Zatem czy parametry tego okapu sa przyzwoite???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Stoję przed kolejnym trudnym wyborem - tym razem urządzam kuchnię.

Chciałabym się poradzić jaki wybrać okap, żeby potem nie żałować. Czytam różne opinie i jest tego tyle, że nie wiem na co się zdecydować. Czy ktoś może słyszał o dobrym ale niedrogim sprzęcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Czy okap będzie podłączony do kratki wentylacyjnej? Czy zdecydowałaś jakiej szerokości ma być oraz w jakim stylu?

 

Płyta gazowa ma 60 cm, więc okap chyba też tyle musi mieć? Mam kratkę to chyba go podłącze, chociaż można filtry węglowe zastosować. Co do wyglądu to nie mam aż takich wymagań, najważniejsze żeby czyszczenie było łatwe:) i żeby szyby nie miał. Mam raczej proste meble. Jakbyś mogła coś polecić to będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...