Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie znam takiego modelu:(

 

Tego się właśnie obawiałam: ze nie ma.

 

myślę więc o takim: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=304909

 

dość szeroki (moja płyta gazowa ma mieć 70 cm szerokości), dość wydajny - wysłałam zapytanie do Teka jaką ten okap ma wydajność przy obiegu zamkniętym, jak się dowiem, to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie w bloku 46m2, 3 pokoje, z czego jeden połączony z kuchnią i korytarzem (poleciały ściany).

 

mamy chyba identyczne mieszkanie; moje ma tylko 2 metry więcej

 

spokojnie obsłuży taką kubaturę dobrym okapem,

 

Jak NIna91 ma mieszkanie na 46 m2 i ma 3 pokoje to niech jeden pokój razem z kuchnią ma max 20 m2 i wysokość jakieś 2,6 to spokojnie taką kubaturę obsłuży dobry i cichy okap,

 

20 m2 x 2,6 = 52 m3 x 6 = 312 m3/h ... okap powinien mieć taką wydajność aby był w stanie przefiltrować kubaturę pomieszczenia sześć razy

 

Praktycznie każdy okap na rynku ma taką wydajność, najlepiej jakby taka wydajność była już na pierwszych, cichych biegach,

 

głośność poniżej 45 dB na pierwszych biegach jest bardzo dobrym i cichym parametrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

kupiłam okap firmy globalo, cichy to może on...

 

Kochana, to chyba Ci się marki pomyliły, bo ja właśnie na odwrót zrobiłem, miałem do czynienia z okapem siemensa za kupę kasy, nie było polskiej instrukcji obsługi a wykonanie w stosunku do ceny to była masakra...

 

jak chcesz to wymienimy się ja wezmę globalo Ty siemensa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrpieróg dziękuję za wykład! Może faktycznie tak będzie, ale tak jak mówisz, do angielskiej (a raczej zangielszczonej) kuchni musi być taki nieco wiejski ;D Chyba że jest inna alternatywa... Kuchnie chcę białą albo bardzo jasną, ecru, czy kość słoniowa, jeszcze nie ten etap, ale wiemy że jasna, delikatna i prawie bez górnych szafek. Może ktos ma jakiś taki delikatny okap?

 

wiesz co możesz zrobić....

 

Kup sobie okap wiejski :-) rustykalny, wymontuj silnik a zamontuj turbinę zewnętrzną, wtedy masz wypas, gdyż tą turbinę montujesz na strychu gdzieś a sterujesz z kuchni, nic nie słyszysz a zasysa że Ci zupę wciągnie :-) na szybko trafiłem na coś takiego:

http://www.okapykuchenne.pl/zg_750-p590.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie robienia kuchni u stolarza, który namawiał mnie , aby dać do płyty 60ki okap 90kę. Twierdzi on, że wtedy wszystkie zapachy zostaną z płyty dokładnie pbrane i wygląda taki okpap estetyczniej, niż miałby być takiej samej szerokości jak płyta.......

Tak też zrobiłam :lol:

 

Hejka :)

 

U mnie było podobnie ja wolałam okap kuchenny o szerokości 60 cm – no, bo wiadomo: więcej miejsca na szafki, ale wykonawca mebli polecił mi, abym zastanowiła się nad szerszym, czyli 90 cm i podał mi takie argumenty:

-lepiej zbiera zapachy – jest szerszy (kuchnie jest częściowo otwarta na hol i salon),

-fajnie wygląda, zwrócił uwagę, że okap kuchenny o szerokości 90 cm ma lepsze proporcje i że jeśli tylko mam miejsce to taki powinnam kupić.

 

W końcu posłuchaliśmy jego rady, właściwe wyciągi kuchenne 90 cm są ciut droższe niż 60 cm, ale w rezultacie zdało to egzamin, chociaż męża ciężko było przekonać :)

W salonie nie czuć żadnych zapachów, czasami dobrze posłuchać kogoś doświadczonego:)

Pozdrawiam.

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie tutaj na temat okapów:

http://www.twojsprzedawca.boo.pl/news.php?extend.41.5

Dostałem tego linka od SemperSolus i naprawdę wiele się dowiedziałem na temat wyboru dobrego okapu do mojej kuchni.

 

Dzięki MarioZZ - faktycznie fajny link :D.

 

Ja bym dodała jeszcze jeden parametr (istotny dla miłośników smażenia w głębokim tłuszczu)

- rozmiary tych metalowych kratek.

A tak konkretniej - czy zmieszczą się w zmywarce :-?.

 

Swoją drogą, na ile zalecenia co do szerokości mają sens skoro.....

gros okapów jest płytszych od kuchenki.

 

Czy ktoś mógłby wyjaśnić ten paradoks?

 

PozdrawiaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Na tyle ile używam okapu wydaje mi się, że okap musi być płytszy od kuchenki, przecież gdyby miał taką samą głębokość można by było się cały czas w niego uderzać a nawet w ogóle nie dałoby się stać przy kuchence, bo gdyby wisiał za nisko zasłaniałby wszystko a z kolei gdyby był zbyt wysoko para i zapachy rozchodziłyby się po bokach.

 

Ja mam okap nowoczesny w kształcie odwróconego T, który jest szerszy niż kuchenka a zarazem płytszy, mimo to, para nigdzie nie ucieka a ja mogę swobodnie stać i przyrządzać potrawy. Jednak przy szukaniu okapu do mojej kuchni natrafiłam również na skośne i takie okrągłe o średnicy ok. 38 cm – w tych przypadkach normy odnośnie szerokości i głębokości są na pewno inne bo przecież taki okap okrągły nigdy nie będzie szerszy niż kuchenka.

 

Co do mycia filtrów w zmywarce to nie mam z tym problemu, filtry spokojnie mieszczą się w niej, na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż ręczne szorowanie. Przy ręcznym myciu łatwo je pogiąć a i tak się ich nie doczyści do końca.

 

Pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja namierzylem taki FOLIRO 90.4 BLACK MAX

 

Fajny okap tylko dla mnie troszeczkę za drogi:( no i czarny nie bardzo mi pasuje. Pogrzebałam w necie i znalazłam tej samej firmy trochę tańszy model tj. nomina 60 http://www.globalo.com.pl/2/1/221/11 - oczywiście cały czas się zastanawiam jaka powinna być szerokość 60 czy 90 ale mniejsza o to. Słyszałam, że to GLOBALO to solidna marka. Wiesz coś może o tym?

 

Witam Cię

 

Widzę, że masz ten sam problem co ja kiedyś, jeśli masz miejsce to zainwestuj w okap o szerokości 90 cm, mnie tak polecono i jestem zadowolona.

 

Koniecznie podłącz okap do kratki, nie zrób takiego błędu jak moja przyjaciółka. Nie chciało się jej pokombinować z podłączeniem do komina i teraz cierpi biedna:( Po pierwsze musi pamiętać, że ma wymieniać filtry - a to nie jest tanie, łatwo obliczyć, że po ok. 4 latach za te pieniądze miałaby nowy okap. Po drugie zauważyła, że bez filtra węglowego okap ciszej pracuje.

 

Jeśli nie chcesz tracić czasu na czyszczenie to proponuję wziąć taki najprostszy, ten co podajesz jest moim zdaniem ok., tylko jeśli to możliwe weź sobie 90-tkę bo też występuje w tej szerokości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

Zgadzam się z Tobą arielka39.

Tak naprawdę szerokość nie ma zbyt wielkiego znaczenia, jeżeli okap ma dobre parametry. Bo tak jak wspomniała OlaK mimo, że okap ma szerokość 90 cm nie radzi sobie z pochłanianiem oparów - bo ma za słaby silnik. Mam zamontowany okap wyspowy - tuba, którego wydajność wynosi 820m3/h, jego średnica to zaledwie 38 cm a doskonale radzi sobie z pochłanianiem oparów - nic nie osadza się na meblach. Oprócz tej dużej zalety jaką jest wydajność, ma jeszcze jedną - jest cichy:)

Co do filtrów aluminiowych to są tak niewielkie gabarytowo, że bez problemu mieszczą się w zmywarce i lepiej je w niej umyć - ręcznie ciężej jest je doczyścić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym okap MAGNERI 90.4 MAX Okap ten jest bardzo wydajny ze względu na silnik 4biegowy wysokiej jakości użytkuje go już jakiś czas i nie narzekam, jestem bardzo zadowolony, łatwy w obsłudze, ładny i stylowy designe, łatwo się go czyści

nie bardzo stylowy, raczej nowoczesny jest..... nie pasuje do moich mebli

no i nie tani .... :wink:

nadal szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was ma takiego rodzaju okapy? Jak je się czyści? Czy oprócz kurzu, bardzo osiada tluszcz? Ja zastanawiam sie nad zakupem takich:

 

 

 

 

http://images46.fotosik.pl/254/9f4d585c252c97c4m.jpg' alt='9f4d585c252c97c4m.jpg'>

 

DANE TECHNICZNE:

Szerokość: 80cm

Podświetlenie: czerwone

Sterowanie: dotykowe (sensory)

Tryb pracy: Wyciąg lub pochłaniacz

Zakres prędkości: 3 - Stopniowe

Wydajność: max 805 m3/h

Pobór mocy: max 190W

Głośność: max 58 dB

Oświetlenie: Halogenowe 2x30W

Filtr: Aluminiowy

Kolor wykonania: czarne szkło hartowane z elementami ze stali nierdzewnej

Średnica wylotu: Ø 150 mm

 

 

 

albo nad takim:

 

 

http://images38.fotosik.pl/251/e5762fa80736e84dm.jpg

 

 

[/img]

 

OPIS TECHNICZNY

model przyścienny

wydajność maksymalna 700 m3/H

filtr kasetonowy/metalowy

sterowanie elektroniczne

zakres prędkości 3

oświetlenie halogenowe

szerokość 90 cm

 

 

Wg mnie te okapy są przede wszystkim ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...