Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

to oddajesz do naprawy gwarancyjnej

Sory ale jak mam dac 3 tysiące za okap to musiałbym w nocy .... dokończ sama :)

zresztą jakbym nawet miał to z rozsądku bym nie wydał

 

Jakiej naprawy gwarancyjnej? Przeciez to sa okapy firm "noname" (chinol) lub "krzak" :)

Nikt Cie nie zmusza do kupowania drogich okapow na tym forum. Nie masz kasy ---->kupujesz tanie. Twoj wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

newyork a o jaki okap Ci chodzi kominowy teleskopowy czy podszafkowy??? ja szukam kominowego i właśnie znalazłam na necie tanie i nawet nazwa firmy znana;) Gorenje DKO 500W czy 500M są też z MPM Akpo i Amiki. Ceny od 180-320 zł. Ceny do zniesienia, ale na pewno więcej niż 400 zł bym nie dała!!! Edytowane przez Madzia i Grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej naprawy gwarancyjnej? Przeciez to sa okapy firm "noname" (chinol) lub "krzak" :)

Nikt Cie nie zmusza do kupowania drogich okapow na tym forum. Nie masz kasy ---->kupujesz tanie. Twoj wybor.

No i co z tego czy to jest z Philipsa,Candy czy noname !?

Niewiem ile masz lat ale podejrzewam,że ~57 :)

PRL choc miło mi się wspomina to sie juz skończył,a teraz jesteśmy w UE i każdy produkt który kupisz możesz reklamować z gwarancji i rękojmi,ale to juz dużo pisania na ten temat,więcej na goglach znajdziesz.

Zazwyczaj masz te 2 lata gwarancji na nowy produkt i nie ma ,że boli...!

 

Ojejku.... kto tu pisze o zmuszaniu...wyluzuj...

Pisze,że głupotom jest wydawanie 2 czy 3 tysięcy lub więcej na okap.

W tym masz 65% marży którą płacisz za marke firmy.

Wiadomo te za 50zł pomijam ale myślę,że 350zł to suma jaka można wydać na taki wynalazek zbudowany z wiatraka filtrów i blachy....

 

 

Okap(wyciąg) kominowy tak dla jasności.

Mam już kilku kandydatów.Później wrzuce tu do porównania.

Najgorsze jest to ile w tym prawdy jeśli producent podaje tą moc ssania m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ze sa glosne, maja slabe, wiecznie psujace sie silniki i od strony estetycznej sa nijakie. Wystarczy? :p > Moja Mama kupila sobie taki za 200 PLN na dzialke do domku letniego i po pol roku umarl :p.

 

Pytanie było:" jaki tani okap polecacie" i takiej zapewne odpowiedzi oczekuje...a nie ataków, że one są do niczego...ja też bym nie wydała 3000 na okap...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ojejku.... kto tu pisze o zmuszaniu...wyluzuj...

Pisze,że głupotom jest wydawanie 2 czy 3 tysięcy lub więcej na okap.

W tym masz 65% marży którą płacisz za marke firmy.

Wiadomo te za 50zł pomijam ale myślę,że 350zł to suma jaka można wydać na taki wynalazek zbudowany z wiatraka filtrów i blachy....

 

 

Okap(wyciąg) kominowy tak dla jasności.

Mam już kilku kandydatów.Później wrzuce tu do porównania.

Najgorsze jest to ile w tym prawdy jeśli producent podaje tą moc ssania m3/h.

 

:DJest w tym pewna logika, chociaż nie do końca wszystko jest prawdą co piszesz.

Okap ten najtańszy , tak jak i ten najdroższy, będzie również wyrzuceniem pieniędzy w błoto jeśli będzie dobrany nieprawidłowo (nie wydajny lub zbyt wydajny)

Nie o moc, wygląd, markę tu chodzi ale głównie o wydajność i potem hałas, bo to jest podstawowe kryterium wyboru urządzenia wentylacyjnego.

 

Nawet jeśli kupisz okap za 20zł spełniający Twoje potrzeby estetyczne i akustyczne a nie będzie miał dobranej do pomieszczenia wydajności, to też będzie to wydatek chybiony.

Druga sprawa , to głośność urządzenia. Tanie i odpowiednio wydajne z reguły są głośne lub nietrwałe i wcale nie jest to ta kwestia, owej 65% marży za firmę jak piszesz.

Silnik silnikowi nie równy, tłumienie tłumieniu też i mechaniczne nie jest np. już tak skuteczne jak magnetyczne.:)

Jakość wykończenia ma swoje znaczenie także w eksploatacji( w tym i głośności) a więc nie do końca jest tak jak piszesz.

Kupując mercedesa nie płacisz chyba aż 65% za znaczek? Tak samo jest w okapach.

Swoją drogą, okap za 3 tys nie należy jeszcze do najwyższej półki. Uznana marka AGD Miele ma w swojej ofercie modele za 1500zł ale ma też za 20 tysięcy. Myślisz, że ten najdroższy to wynik tylko nazwy?

 

PS Okapy z najdroższymi turbo-wentylatorami wrzecionowymi są o wyjątkowo małej mocy poboru i nie ma to nic wspólnego z mocą ssania.

Dane techniczne, które poddajesz w wątpliwość muszą być prawdziwe zgodnie z normami i certyfikatami, którymi posługuje się firma.

Inna sprawa, że wydajność i poziom hałasu, firmy najczęściej podają odpowiednio dla pracy na najwyższym i najniższym biegu, co nie jest zgodne z potrzebami okapu przy przeciętnie wymaganej wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teke gfh 55 - i zabudowana w szafce nie powala glosnoscia - nie wiem skad tyle negatywnych opinii na ceneo

ale swoja droga poprzedni okap byl z mastercooka i nie dalo sie rozmawiac jak byl wlaczony :/ wiec teraz wszystko jest cichsze

 

A pracuje jako wyciąg czy pochłaniacz ( z filtrem węglowym)? Jak jest z głośnością na 1 i 2 biegu?

Podobną wydajność ma Candy CBG 62 IX, czy ktoś może miał okazję porównać te dwa okapy? Szukam całkowicie zabudowanego okapu 60, który będzie chodził jako pochłaniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pracuje jako wyciąg czy pochłaniacz ( z filtrem węglowym)? Jak jest z głośnością na 1 i 2 biegu?

Podobną wydajność ma Candy CBG 62 IX, czy ktoś może miał okazję porównać te dwa okapy? Szukam całkowicie zabudowanego okapu 60, który będzie chodził jako pochłaniacz...

 

Ja kupiłam właśnie ten Candy CBG 62 - na razie nie opowiem, jak się sprawuje, bo dopiero idzie do mnie ze sklepu internetowego :)

 

Ale w przyszłym tygodniu mam już mieć kuchnię, więc jak wypróbuję, to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tani okap. Może pracować w obiegu otwartym lub zamkniętym, wydajność stosowna do mojej niedużej kuchni. Nie chciałam nic droższego, bo gotuję jak gotuję, okap włączam tylko czasem i drogi w życiu by mi się nie zamortyzował. Okap jest ładny, łatwy do czyszczenia, szybko wyciąga wonie (mam podłączony do komina) i włączony na 1 nie jest głośniejszy od bulgotów i skwierczenia na kuchni. Minus - niewygodne suwaczki do włączania, jakieś takie nie pod mój palec.

http://www.gorenje.pl/kuchnia/zmywarki/okapy?c=222307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądał ktoś okap w środku - jego budowę?

Przecież tam są tylko filtry, które się czyści bądź wymienia co jakiś czas - i to takie które raczej smrodu nie mają jak zatrzymać, co najwyżej tłuszcz.

Okap podłączony do wentylacji i wyrzut smrodku na zewnątrz to jak najbardziej, ale taki termoobieg w domu chyba niczemu nie służy.

Z drugiej strony jestem tak przyzwyczajona że coś wisi nad płytą, że nawet nie wiem jak wygląda kuchnia bez okapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno nabylem okap nomina 90.2 max - zostal zainstalowany przez mojego wykonczeniowca i wyprubowany: nie powiem zeby robil wiele halasu, ale nie jest tak cichy jak sie spodziewalem... wyraznie slychac prace wentylatora. Moze sie ktos podzielic swoimi doswiadczeniami z uzytkowania takiego lub podobnego okapu?

z gory dziekuje

pozdrawiam trolik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem są tylko filtry aluminiowe a tylko w przypadku kiedy okap jest podłączony do wentylacji, wystarczy je umyć raz w miesiącu i wszystko jest ok. Natomiast okap, który pracuje w obiegu zamknięty powinien mieć zamontowany filtr węglowy, który - jak pisałam wcześniej - jest mało skuteczny, bo nie zawsze całkowicie (dzięki kulkom aktywnego węgla) zneutralizuje zapachy, czasem zdarza się przy nie dosuszeniu filtra po skończonym gotowaniu, na drugi dzień jak włączymy okap tu czujemy "zapachy" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

witam

proszę o poradę jak najlepiej czyścić filtry aluminiowe w okapie kuchennym? Właśnie przymierzam się do zakupu okapu i zastanawiam się jak to z tymi filtrami jest, myje się je czy wymienia? I co chodzi z tymi warstwami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry aluminiowe możesz myć w zmywarce, jak miałam stary okap i nie miałam zmywarki to myłam gorącą wodą z płynem do mycia naczyń. Po jakimś czasie mi sie przebarwiły. Jak robiłam remont kuchni ii kupowałam nowy okap to się dowiedziałam, że filtry aluminiowe myje się w wodzie do 50 stopni, wtedy się nie odbarwią. i faktycznie od pół roku mam nowy okap i filtry jak nowe:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...